A.B.C. Op de walreep verzekeringen Op het A.F.C.-Carillon Short rhymed Voor al Uw van Emden Snoek 't Oud vaderlandse carillon Strooit straks zijn klanken in de zon. Merck toch hoe sterck de jeugd ons prijst, Als straks de klok hun uur aanwijst. pooLt allen mee, het is voor a.f.e. TOERNOOI OM DE „HANS VOLKERS- TROPHEE" HEEFT STERKE BEZETTING Zesde keer. ]\og een viertal weken en A.B.C. zal voor de zesde achtereenvolgende keer het toernooi om de „Hans Volkers- Trophee" houden. Dit honkbalfestijn, dat dit jaar een zeer sterke bezetting heeft, vindt plaats op de beide Paasdagen, dus 22 en 23 april. Bekerhouder is het Am sterdamse O.V.V.O. dat vanzelfsprekend over enkele weken van de partij zal zijn. Sedert 1946 organiseert A.B.C. al een honkbaltoernooi. Toen werd nog om de „Bevrijdingsbeker" gestreden. Deze beker was indertijd beschikbaar gesteld door de heren G. J. Bosch en A. M. Disselkoen. In 1956 werd Ajax definitief eigenaar door vijf keer in totaal als eerste te ein digen. Zonder prijzen. A.B.C. zat in 1957 dus zonder prijzen. De familie Volkers stelde in dat jaar de „Hans Volkers-Trophee" beschikbaar, ge noemd naar de helaas te vroeg overleden sportmakker van A.B.C. Om deze trophee is altijd bijzonder fel gestreden. Zowel V.V.G.A. als O.V.V.O. legden twee keer op deze trophee béslag. V.V.G.A. in 1957 en 1960, O.V.V.O. in 1958 en het vorig jaar. Ook W.V.H.E.D.W. heeft de „Hans Volkers-Trophee" een jaar in zijn prijzen- kast mogen zetten. Laatste keer. Het doet ons plezier dat op de Paas dagen de toernooiwedstrijden gespeeld kunnen worden op de A.F.C.-terreinen. Gezellige sfeer is dus bij voorbaat verze kerd. Het feit dat het voor de laatste keer zal zijn dat op de Zuidelijke Wandelweg gespeeld zal worden, maakt ons weemoe- OVERSCHIESTRAAT 13-15 TEL. 15 44 33, A'DAM-W3 dig. De gedachte dat ons honkbaltoernooi het volgend jaar gehouden wordt op het nieuwe complex in Buitenveldert, met een origineel honkbalveld, stemt ons echter gelukkig. Beste scheidsrechters. Niet minder dan vijf hoofdklasse-clubs geven op ons toernooi acte de presence, t.w. O.V.V.O., Sparta, V.V.G.A., H.H.c! W.V.H.E.D.W. De Volewijckers, Storks (Den Haag) en A.B.C. vertegenwoordigen de eerste klasse. Bovendien kunnen wij rekenen op de beste honkbalscheidsrech- ters van ons land, waaronder diverse in ternationals. Het wedstrijdprogramma luidt: le Paasdag: Poule 1: O.V.V.O.-W.V. H.E.D.W. en A.B.C.-Sparta' Poule 2: Storks-V.V.G.A. en de Volewijckers—H.H.G. Op dezelfde dag spelen de winnaars en de verliezers tegen elkaar. Op de 2e Paasdag wordt een herkan singsronde gespeeld, waarna tenslotte de halve finale en de finale worden gehou den. Na afloop van het toernooi is iedereen van harte welkom op de reünie in het clubhuis. Belangstelling van A.F.C. De voetbalstrijd zal intussen gestreden zijn en tot aan het AROL-toernooi zal King Soccer moeten wijken voor de zomersporten. Het is te hopen dat ons toernooi na afloop met ere het predicaat geslaagd mag dragen. Vele factoren kun nen dit bewerkstelligen, zoals sportieve en spannende strijd, oprechte vriend schap en goed weer. Vooral hopen de A.B.C.-ers dat hun toernooi zich in de belangstelling mag verheugen van hun voetbalbroeders- en zusters van A.F.C. HANS DE BIE. A.F.C.-ers. Valt-ivel-meeërs. Bij-de-pinkers. Mellukdrinkers. Anti-kroegers. Goed Genoegers. H oogtezonners. Carillonners. Pure sporters. Girostorters. Volk van wanten en beillante Sportparkvechters Nigtevegters! Onbetwiste Orangisten. Doch ook Staatsen. Deze laatsten B'last inggaarders, Duitenspaarders. Duitenvelderts. Anti-kelderts. Puntjesvlassers. Eersteklassers. B. S. LE MARC HÉ. Eerste Op deze maandag na de sombere di- manche, welke een 1—0 nederlaag tegen H.F.C. opleverde, staan de zaken er min der rooskleurig voor dan in „Van de Groene Velden" vermeld. Laat ons allen gehoor geven aan de oproep van voor- zitter Kappelhoff. Berichtgeving Wat haperde er j.l. zondag toch aan deze zo belangrijke tak van dienst? Wij brachten het weekend door bij Adje en Ulla van Dijk in Düsseldorf. (De groeten aan U allen). Toen Dick van Rijn om 3 minuten voor vijven meldde: A.F.C.— O.V.V.O. 1—0, waren we verheugd. Wel verwonderd over de verkeerde tegenstan ders, maar och, dachten wij, 1—0 is 10. Onmiddellijk daarna zijn we vertrokken. Slechts teleurstelling was ons deel, de volgende dag. Eddy Eddy Wijngaarde, onze gewaardeerde Surinaamse clubgenoot, keerde om ge zondheidsredenen naar Nederland terug. Een tamelijk langdurige verpleegtijd in het Leidse ziekenhuis is een onvermij delijke omstandigheid voor hem. Een door de medische staf samengestelde leef regel stelt hem in staat af en toe een weekeinde op A.F.C. door te brengen. Een etentje wil er dan later wel ingaan. We heten Eddy welkom in Nederland en we hopen, dat zijn gezondheid hier volkomen mag herstellen. Fluitspeler Niet over een scheidsrechter spreken we hier. Adrienne is deze keer ons on derwerp. Tineke en Willy van der Smagt zijn blij met deze dochter. Een bijzonder geboortekaartje met een afbeelding van een fluitspeler deed ons delen in de vreugde over deze gezinsvermeerdering. A.F.C. wenst Tineke en Willy geluk. Besluit We moeten O.V.V.O. kloppen, mannen van het eerste. Het kan. We zagen het ■n de uitwedstrijd. Het zij jullie eerste doel. O.V.V.O. moet overwonnen worden. J- T. S.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 8