ïcdi Sporttoto Fa. FRED SAX PLIEGER KEUKENS Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. SUURBEEK BeGunstiGinG van onze aövepteeRöeRS, houöt Ge schakel in stanö de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam De C.A. Niets te maken met C. en A., zoals U zou kunnen veronderstellen. Doch C.A. betekent de „Carillon-Actie". Het schen ken van een carillon bij de verhuizing. Dat is méér dan een gewoon cadeau. Dat wordt, zoals IJ reeds eerder ver nam, ons muzikale cadeau. En vergeet niet, wat die klokjes van trouwe gehoor zaamheid ons ieder half uur en heel uur te vertellen hebben: Wij allen dienen onze club als plichtsgetrouwe mannen. Het had natuurlijk Dick Bessem's fa vourite song kunnen worden: Mein Mut ter war ein Wienerin. Maar dat was wat te lang. Technisch dus onmogelijk, of schoon hardstikke verleidelijk om het wèl te doen. De Jeugd. Onze jeugd en hun ouders hebben wel licht met grote ogen daarnet zitten te kijken naar dat verhaal over „My fair Lady" en de beschouwing over onze contributie. A.F.C. ziet van alles geluk kig de zonzijde en al ligt onze contri butie, althans naar veler mening, op een bescheiden niveau, daartegenover staat, dat wij blij zijn onze leden zo bijzonder veel pleizier te kunnen verschaffen. Ach, als men iets wil doen voor zijn vereniging, dan is daar toch te allen tijde plenty gelegenheid voor. Het is dan ook beter de jeugd nooit om geld te vragen, doch we kunnen ze wèl inschakelen mede te helpen bepaal de geldelijke acties te doen slagen. 7.50 per maaand. Ik herinner me nog goed, dat ik be gonnen ben als jongste bediende op een effectenkantoor (het had meer van een defectenkantoor weg). Ik verdiende met beide handen en beide voeten een be drag van 7.50 per maand. Het leek meer op een bedrog, dan op een bedrag overigens. Toen ik er 6 maanden keihard had gewerkt om mij daar een „levens"positie te verwerven, vernam ik tot mijn intens genoegen, dat de baas, gezien mijn be toonde ijver, het salaris verhoogd had tot 10.— per maand. Mijn fatsoen verbood me dat, maar ik had de oude baas, deze weldoener der mensheid, deze énige werkgever (want werk gaf hij royaal) wel kunnen omhel zen van vreugde. Immers, thuisgekomen, verhoogde mijn lieve Moeder, zij het na enig ceremonieel, mijn veek-zakgeld van één kwartje tot liefst 40 cent. In die tijd waren er nog geen electro- nische rekenmachines, en had ik wel enige tijd nodig om zeker te zijn dat het voordeel van deze familie-transactie aan mijn kant zat. Als A.F.C. of A.C.C. dan de een of andere actie voerde, was het vrijwel on mogelijk voor jonge mannen daar aan mee te kunnen doen. We hebben dus, om het fijntjes te houden, geen aanslag op het zakgeld ge daan van onze jeugd, ofschoon ik er persoonlijk van overtuigd ben, dat deze jeugd er, wat zakgeld betreft, effetjes beter vanaf komt dan wij, ouderlingen. Slaap Wel was er iets in bewerking voor hen. En laat nu een van hun onvolpre zen leiders, de heer Slaap, bij ons komen en vertellen, dat de jeugd graag iets wil de doen voor een cadeau. „Iets van prik- kaarten of zo", zei de heer Slaap. En laat nu die „Carillon-Commissie" op dat moment reeds de drukproef heb ben van door hen ontworpen prikkaar- ten Deze eenzelfde gedachtengang kwam dus fantastisch uit in de lijn van onze plannen. Thans bezit ieder jeugdlid ten minste twee prikkaarten, ieder een waarde van 5.— vertegenwoordigend. Op iedere kaart staan 10 klokjes van 50 cent. Deze kunnen „ingedrukt" worden. En dat proberen onze jeugdleden te la ten doen bij hun ouders, broers, zusters, slager, bakker en zovele anderen. Jongelui, nu we jullie eigen porte- monnaie er buiten hebben gelaten, doet allen je best om zoveel mogelijk kaarten kwijt te raken. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering De tijd schrijdt voort. Nog enkele maanden. Dan is het zo ver. Dan betreden wij met klaroengeschal onze nieuwe fraaie velden. Dan stappen wij trots en blij de trappen op naar het nieuwe clubhuis. Wie Uwer durft daar dan met be schaamde kaken rond te lopen, in de wetenschap dat hij aan geen enkele op roep van zijn vereniging gehoor heeft gegeven? Wie?? U?? Ons giro-nummer, dus waar U gelden voor het GROTE, zo SYMBOOLVOLLE cadeau op kunt storten is: Gemeente-giro O. 1463 ten name van T. ten Oosten, Chopinstraat 2, Amster dam. Duikt in de inktpot; Vandaag nog! JHR. W. VAN ROSSEM DE GAULIN. lVTet ingang van 1 april aanstaande be- gint het nieuwe toto-seizoen, dat wil zeggen dat nieuwe registratie-kaarten ver krijgbaar zijn voor het seizoen 1962/1963. Zij die in bezit zijn van de gele kaart mogen nog wel enkele maanden poolen, maar het is hen toch aan te raden direct na 1 april de nieuwe kaart in te vullen. Dit voorkomt lang wachten en dus niet poolen, wanneer de huidige kaarten niet meer geldig zijn. Beter een maand te vroeg dan een week te laat! De nieuwe registratiekaarten zijn ver krijgbaar bij de leden van de Toto-com missie, de heren A. Bos, R. Akkerman, J. Kohier Sr., Joh. de Bie Jzn. en B. van Manen en bij de heer J. Bakker in het clubhuis. Wij wekken nogmaals alle leden op het aantal inleveringsadressen te vergroten, dus sigarenwinkels te benaderen, waar wekelijks de toto-formulieren kunnen worden ingeleverd. Zet U er eens achter! U bewijst A.F.C. er een grote dienst mee. JdB. J. Bakker A.F.C. Clubhuis OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 1 35, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero 1. 275-

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7