Jonkheerlijkheden Steenstra Va rfumerien poolt Allen mee, het is voor A.p.c. TTet is mijn scherp oog niet ontgaan, dat onze geachte en geprezen voor zitter tijdens recente besprekingen, het nieuwe complex betreffende, nog meer met zijn vingers zit te trommelen, dan hij voorheen reeds placht te doen. Hij heeft zijn tempo flink opgevoerd, dat is nogal duidelijk. Een hoge uitzon dering mag het daarom wel heten, wan neer hij zijn ongeduld bedwingt en zijn vingers rustig houdt. Men zou in zo een geval van „freewheelen" kunnen spreken. Nu beginnen de tekenen van nerveuze storingen bij de notabelen van Goed Ge noeg opmerkelijk toe te nemen. Het knip peren met oogleden, het trillen van on derlipjes, het schichtig rondkijken, dit alles neemt onmiskenbaar toe in genoem de kringen. De schrille lach, de voorloper van de door merg en been scheurende gil, ont breekt weliswaar nog, doch je kunt er gerust wel op wachten. Of, wat men wel eens grofweg zegt: Je kunt er wel gif op innemen. Alhoewel ik persoonlijk liever de voorkeur geef aan wat wachten. Wachten, wachten en maar afwachten. Dat is het zenuwslopende stadium, waar in de zaak thans is aangeland. In deze adembenemende race, die de „notabelen" zijn aangegaan met vele instanties zijn alle A.F.C.-ers, doch óók alle A.C.C.-ers en A.B.C.-ers ten zeerste geïnteresseerd. Culinair werk. Zij, die bekend zijn met onze harts tochtelijke overgave aan culinaire ge neugten, zullen het niet vreemd vinden, dat de besprekingen, eenmaal bij de keu ken van het nieuwe clubhuis aangeko men, geen einde schenen te nemen. Een paar meter groter, een meter kleiner, de trap gewijzigd, de glaswand ingekort, het aanrecht langer. Dit alles is voor U wellicht „abracadabra". Maar wacht maar eens, wanneer de eerste club- huisdinertjes geserveerd worden voor U en Uw familie. Wat daar jaren van te voren reeds een zorg aan is besteed. Dan piept U wel anders! Er is een staf van deskundigen werkzaam om de a.s. organisatie van het „goed-genoeg-ge- heel" in efficiënte en finantieel verant woorde banen te leiden. Dit vereist talloze besprekingen en we mogen waarlijk wel diep dankbaar zijn, dat er voldoende mensen zijn gevonden, die deze althans voor amateurbegrip pen gigantische opzet bereid zijn te willen verwezenlijken. Onze dames. Ook de dames van de diverse clubs zit ten niet stil; dat doen ze trouwens tóch nooit. Maar nu zijn zij naarstig bezig met een actie, die ten doel heeft hun clubs bij de a.s. verhuizing een waardig cadeau aan te bieden. De eerste klap is een daalder waard. En ziet, tijdens de eerste vergadering ten huize van de van Nigtevegts bleek reeds onmiddellijk dat hun oproep prachtig wortel had gescho ten. Ons is een zwijgplicht opgelegd, waar aan we ons zullen houden, al zouden we ervoor op de brandstapel moeten. Niet leuk natuurlijk, met al die brandende takjes onder je. Maar een man, een man, een woord een woord. Wij hadden in het Apollo-paviljoen on langs nog een bespreking met de top figuren uit onze dameskringen. Er is ons iets officieel toegezegd. Dat wil zeggen: mocht het nodig zijn. In dat geval, of schoon wij weinig kans geven dat het nodig zal zijn, zouden de heren Holtzap- pel. van Nek, ten Oosten en Staats met een kleine variant op een eerder hier ge noemd gezegde willen refereren aan: een vrouw een vrouw, een woord een woord. Duitenveldert. Het is alles Duitenveldert wat de klok en de bellen slaan. Oók, en vanzelfspre kend in de allereerste plaats, gaan de mannen hun clubs een waardig en groots cadeau aanbieden. Deze geste voelen wij allen als een natuurlijke plicht jegens de vereniging, die ons al zo ontzettend veel schoons in ons leven geboden heeft. En straks alsnog meer gaat bieden! Van een ieder, niemand uitgezonderd, wordt dus verwacht, dat hij zijn inmid dels toegezonden „aanslagbiljet" heeft geretourneerd aan de heer T. ten Oosten, Chopinstraat 2- Netjes en duidelijk inge vuld met een bedrag erop, zijn naam, stand en reputatie waardig. 3 uur intens plezier. Onlangs ben ik met vrouw en kinderen naar „My fair Lady" gegaan. Wie Uwer zou zulk een zeldzaam fraaie en goed ge speelde musical nu willen missen. Heeft men het geld dan niet voor het grijpen, de mogelijkheid is er dan immer ervoor te sparen, teneinde dit doel te bereiken en eens een heerlijk „uitje" te hebben. Om kort te gaan en U duidelijk te ver tellen waar ik behalve naar dat Blonde Meisje heen wilde, vermeld ik mijn totale uitgaven van die avond: 4 keer entree 30.- 4 keer plaatsbespr. 0.80 4 keer tram heen 1.40 4 keer tram terug 1.40 programma 1. 4 consumpties pauze 2.75 zakje snoep Mam 0.80 4 kopjes koffie (slot) 2.30 40.45 U ziet, nu heeft de familie echt geen dwaze uitspattingen verricht. Natuurlijk hadden we op het „schellinkje" kunnen gaan zitten en niets in de pauze en aan het slot drinken. Maar als je nu eens een keertje echt uit bent, zegt U nu zelf! Dwaze verhoudingen. Doch wat leert ons dit en zovele andere voorbeelden? Een heel gezin drie uurtjes plezier voor veertig gulden. Of dit voor de een veel is of voor de ander weinig betekent zullen we maar in het midden laten. Maar 40 gulden blijft het en aan die luttele drie uurtjes kunnen we óók niets veranderen. Wat het ons dan wèl leert: wel, dan gaan we het eens vergelijken met dat gene, wat onze drie clubs bieden voor een jongeman, die, laten we zeggen, twee tientjes per jaar kwijt is aan contributie. Dan vallen alle verhoudingen als spetters uit elkaar. Leest U maar: Voor twee tientjes mag een jeugdig lid het gehele jaar profiteren van alles, wat de club biedt. Goed onderhouden sport velden, trainer, douches, warmte, elec- trisch licht, Schakels, bulletins, circulaires, postzegels, kienavond, Nieuwjaarsfeestje en misschien als hij héél goed voet balt nog thee in de rust ook. Ik heb kleine dingen als het gebruik van de verbandkist e.d. verwaarloosd. LOODGIETERSBEDRIJF valcken ierstraat 35 C. VAN PEPERZEEL AMSTERDAM v. Baerlestraat 1 60 lel. 794120 6

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6