Iïlar|hall On dit et datjes DE SELL KEUKEN (Dames- en Herenschoenen gebr. plieger heerlen, amsterdam met een 5—7 nederlaag het veld. Bijzon derheden over deze krachtmeting ont breken mij helaas, omdat ik mij om streeks die datum met de wintersport bezig hield en het aanvoerderschap dus in andere handen had gegeven. Wij zijn trots op onze resultaten: acht wedstrijden en elf punten. Een dcelge- middelde van 44—25. We zitten dus in de kopgroep! Beste lezers, tot de volgende keer. JOHAN. Adjes play-boys. Met het negende elftal blijft het een merkwaardige zaak. Nadat de aanvanke lijke Heyermans' infiltratie was ontdekt en ontmaskerd, volgde de periode van het tiental en het toerteam. Voorbije tijden echter, mensen. Wij toeren allang niet meer en bespelen, thans met echte grensrechters en reserves A.F.C.'s over- dwarse graspol of de bietenakker, al naar gelang er voor ons overschiet. Het pleit echter voor onze innerlijke kracht, dat in het negende de reserves nauwelijks be hoeven te worden aangesproken. Het ge vaar doemt daarbij op, dat wij een club in de club zijn gaan vormen. Dit gevaar wordt terecht nauwelijks bestreden. Onze tegenstrevers op 18 februari j.i. waren de jongens van R.K.A.V.I.C. IX. Het weinig oorspronkelijke idee van de V.I.C.-cers om eveneens een negende in de wei te brengen, kon ons niet van de wijs brengen. Een nieuw spelsysteem, de circustentvariant destijds op het con gres van de World Football Association te Purmerend onbesproken gebleven werd in deze wedstrijd door ons met succes toegepast en ontwikkeld. De opzet van het systeem is zo eenvoudig als een circustent zelf. In het midden hadden wij namelijk de boomlange van der Hoogen opgetrokken, waaromheen in volgorde van lengte de overige medewerkers afda lend waren gegroepeerd. Het succes kón eenvoudig niet uitblijven! Na een rust stand van 2—2 kwam met 7—5 het voor ons zo glorieuze einde. Jacques Schot liet met twee knappe treffers de eerste kegels aan het score bord hijsen. Na de doelwisseling deed van den Bergh er nog twee bij. Het vijf de doelpunt was een benutte strafschop van Schot, die de vijandelijke doelman smartelijk de verkeerde hoek instuurde. Met een knap vleugelschot maakte vriend Schot het halve dozijn vol, waarop ten slotte van den Bergh nog een zevende doelpunt liet registreren. Met de verklaring van het dit keer hoge aantal tegenpunten (5) moeten wij ons voorzichtig en mild betonen. Het gaat namelijk niet aan om in een werk gemeenschap als het negende A.F.C.- elftal iemands „schwache Stunde" aan het oog der wereld ptijs te geven. Namen zullen wij in dit verband dan ook niet noemen. Wij volstaan met de vermelding, dat onze doelverdediger ditmaal niet steeds in topvorm stak. Samenvattend presteerde uw negende A.F.C.-elftal in dit slopende seizoen tot nu toe het volgende: 1 22-34 Maar dat had u natuurlijk allang zelf uitgerekend AD ONDERDEI,AT. CORRESPONDENTIE In „On dit et datjes" komt J. T. S. met een „TIP" aandragen. Welke die tip is komt echter niet geheel uit de doeken. Na te hebben gesteld, dat er „roodzwarte krijgers zijn toevertrouwd aan het bevel van A.O.", blijkt hij onmiddellijk daarop „te zijn begaan met hun leiderloze lot". Vervolgens suggereert hij, dat het de ge middelde A.F.C.-er wel niet zal interesse ren wie de goalgetters van de lagere teams zijn, om ten slotte met een boot vol bittere rijst naar Jo Wijnand te varen. Ik ben er voor naar de fima B. gegaan en weergekeerd met een fles TIP. Die fles is inmiddels leeg, maar het gevoel van onbehagen de „tip van S." niet te hebben begrepen is er niet mee weggenomen. Kan iemand mij helpen, voorop gesteld dat ik nog te helpen ben? A. O JVetty Niemann en Rob Duis gaan zich a.s. zondag verloven. De receptie be gint om 4 uur. Is Rob dan al schoon? Ja, mensen, dan is hij al schoon. Wij kunnen het I1 verzekeren. Is hij ooit vuil op zon dag? Wij wensen hen intussen geluk met deze eerste stap in de richting van het Stadhuis. Tip. Ad Onderdelat schrijft bijzonder goed. Hij schrijft beter dan menig aanvoerder van het negende (en wellicht ook van een hoger elftal) voor hem deed. Hij leest echter slecht. Wij hebben helemaal niet gemeend hem een tip te moeten geven. Wij merkten op, zulks o.a. naar aanlei ding van zijn verslag van de „wedstrijd van de eeuw" (R.C.M. 3—A.F.C. 9) dat hij door de kwaliteit van zijn artikelen meer dan honderd en vijftig woorden ter beschikking kreeg. Overigens geloven wij niet, dat hij nog te redden is. Terwijl iedere A.F.C.-er be hoort te weten, dat de „boomlange" Van der Hoogen expresselijk als lid werd aan genomen om ons toekomstige klokkenspel op te winden, stelt Adje hem doodkalm op in het midden van zijn circustent. Nu vragen wij U? C-ees. Cees van het zesde merkt op, dat hij met zijn elftal onbewust zijn laatste wed strijd op ons aloude, knusse complex heeft gespeeld. Al hetgeen wij dit seizoen doen is voor het laatst. Wij hebben voor het laatst gekiend. Nieuwjaarsdag ge vierd, A.B.C. houdt tijdens de Paasdagen voor het laatst haar jaarlijks toernooi etc. etc. Van de meeste evenementen zijn we ons de weemoedige bijsmaak wel be wust. Cees kan zich troosten met weer eens op onze nieuwe velden te gaan kij ken. Jonge, jonge wat een grasje. En als hij dan ook de maquette van ons nieuwe clubhuis bekijkt, dan zal hij toch tevreden zijn. Tachtig, Bij de vele, Jacques van Ooy bereiken de gelukwensen voegt ook de redactie en medewerkers van „De Schakel" de hare. Ongetwijfeld zal zij de gelegenheid be nutten de jarige vanavond de hand te schudden. Deze papieren gelukwens mag h.i. niet achterwege blijven. Vertrek. Trix en Cees Bouterse van wier huwe lijk ik de vorige keer mocht verhalen gaan ons land verlaten en in Amerika hun ge luk beproeven. Het vrolijke gezichtje van Trix en de sportieve prestaties van Cees op het voetbal- zowel als het honkbalveld moeten we missen. Wij hopen echter, dat ze overzee hun geluk zullen vinden. Wim de Zwart leert ijverig Spaans, om dat zijn firma hem een zeer eervolle op dracht in Spanje heeft verleend. En pas sant gaat hij in Madrid kijken of de Sint daar nu echt woont. Wij meenden hem te moeten inlijven bij ons legertje buiten landse correspondenten. (U hoort zelden iets van deze mensen, maar de vliegpost komt slecht door met dat weer van de laatste maanden). Ook hem wensen wij sterkte en geluk. J. T. S. Speciaal adres voor NIC. LELOIJX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 pooLt AlLen mee, het is voor a.f c. 4

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 4