8 Ei|lders Etjlders? öRukkeRij joh. meijeR 7 kent de sfeer van A.F.C. Kent U de sfeer van alle öRukweRken BequnstiGinq VAn onze AöveRteeRöens, houöt öe schAkel in stAnö heeft toch even iets gedaan. Het is een gevoel, dat velen uwer de komende maanden zullen kunnen navoelen. Hoe ver lijkt de tijd, dat ik als jongetje van 10 mijn proefwedstrijd hier mocht spelen. En hoe snel toch zijn die 12 jaar, die 12 voetbalseizoenen, voorbijgegaan. Maar ten slotte, hoeveel plezier gloeit er na, van die om en nabij de 200 wedstrijden en alles en iedereen daaromheen. Daarom met Salomo: „Een vrolijk hart maakt het leven aangenaam, maar een bedroefd ge moed doet het gebeente verdorren". Dus weemoed weggelachen en herin nering bewaren is zijn advies. CEES. Voor een verklaring van het feit, dat ondergetekende geruime tijd in gebreke bleef met z'n stukkies over het zevende, zal hij zich toch weer moeten verschuilen achter de flauwe (hij geeft 't toe) smoes van „drukke werkzaamheden"; dit op ge vaar af, dat de met sarcasme bedekte snoet van onze Schakelrcdacteur nog ironischer gaat glimmen. Het zij zo. Al waren reeds gesignaleerde „werk zaamheden" er niet geweest, veel schok kende verhalen waren toch niet te rap porteren, als gevolg van de gewis „drukke werkzaamheden" van de weergoden, die elk streven om de voetbalknieën eens uit de korte broek te steken, de kop indruk ten. Eén van de twee keer, dat genoemde witte knieën sinds mensenheugenis toch op de mat verschenen, was in het holst van de vroege morgen van de 28ste januari op het terrein van de hoog-Vlie- gende Hollanders, de club van onze natio nale luchthelden. Het weer was prachtig en onze achterstand met de rust óók: 3—0! De rusttijd werd dan ook nuttig besteed aan een uitgebreid debat over de vraag wat hier nog te doen viel. Het leek niet veel en het was ook niet veel: men kwam tot de (niet direct) voor de voet liggende conclusie, dat wilde Uw zevende met de winst naar huis gaan gewoon doelpunten gemaakt moesten worden. Benjamin Rudi (nog niet zo er varen) nam dit te letterlijk en maakte er vijf. Het zij hem vergeven. Dat ook nog een zesde doelpunt werd gemaakt is be langrijk voor de statistiek: het cijfer kwam daarmee op 41 vóór en 15 tégen uit 8 wedstrijden met 13 punten, waar door het zevende achter Rivalen IV (de enige waartegen „uit" werd verloren) nog steeds op de tweede plaats staat. Er be staat dus hoop, dat de jarenlange tradi tie van het zevende om ééns in de twee jaar kampioen te worden en daarmede het zesde te laten promoveren, kan wor den gehandhaafd. (Deze laatste zin werd geschreven om de aanvoerder van het betrokken elftal aanleiding te geven iets te schrijven.) Dan nog iets over le vóórlaatste wed strijd, die als we 't ons goed herinneren omstreeks november werd gespeeld, n.l. die tegen Rivalen. Het had zo mooi kunnen zijn: 'n voorsprong met rust, ver kregen door een soepel lopende machine; doch even na het tanken constateerde men zoiets als een cadans as breuk met als resultaat een hortend en stotend tweetactertje, dat tegen de welgerichte schoten van Rivalen geen vermogen meer had. 4—2 werd 't uiteindelijk, de illusie van een voorlopige topplaats voor ons wegvagend. Die plaats staat echter nog open, maar helaas ligt de kans hierop niet geheel in eigen hand; we moeten de thuiswedstrijd winnen, terwijl Ri valen daarnaast nog ee t paar punten aan derden moet verspelen. We hopen erop. Intussen is de bemanning van het zevende bezig de morele klappen van voetballoze zondagen te verwerken, waar toe de steun van dè mentale man in A.F.C.Ad Onderdelat niet ongewenst zou zijn. We vragen er niet om. Verder zijn we op een de-dokter-geeft-het-zijn eigen- kinderen-dieet, waarvan veel wordt ver wacht (speciaal voor de rechtervleugel, hè Willem?) Tenslotte oefent Gerrit regel matig z'n sprongen door kastanjes-rossen in het Vondelpark, Thijs loopt alsmaar rondjes (ook in 't park en niet alléén), terwijl Hans alle feesten afloopt om be langstelling voor onze zaak te trekken. Kortom er wordt niets nagelaten om de conditie weer op vóór-winters peil te brengen. Dit is noodzakelijk voor zomer sport, zoals voetbal blijkt te worden. GERARD. Eindelijk dan een levensteken van Uw achtste team. De ploeg die het eervolle bijvoegelijke predicaat „laagste" door het optreden van Adjes Toerteam niet meer mag gebruiken. Dank je wel Ad, mis schien komt er het volgend seizoen wel een tiende elftal! Mede als gevolg van de laatste kienavond en de nieuwjaars reünie weet ik me van onze wapenfeiten van voor de jaarwisseling niets meer te herinneren. „Pils is lekker maar vertroe belt de geest", heeft een bekend iemand eens gezegd. Het eerste duel dat ik nog aan de ver getelheid kan ontrukken speelde zich af in Muiden. Reeds vroeg op de ochtend van de 28e januari, voor ons nog in het holst van de nacht, reden we Muiden binnen. Ik vraag me af of de inwoners van dit plaatsje wel eens zoveel auto's gelijktijdig hebben gezien. Aan de ver dwaasde gezichten, die ons om de hoek jes van de gordijnen en via spionnetjes begluurden, zouden wij het tegendeel beweren. Onverstoord trokken wij verder naar het veld van R.C.M. om het twee de plaatselijke team te bekampen. Het complex verkeerde nog in middel eeuwse toestand. Krijtlijnen waren niet getrokken en de doelen waren niet van netten voorzien. Nood levert handigheid op. Zo hebben we zelf de netten in de doelen gehangen. Hevig onder de indruk van deze belevenis valt het niet te ver wonderen dat wij met 4—6 het loodje moesten leggen. Diegenen die zich na af loop op een lekkere waspartij hadden verheugd, kwamen bedrogen uit, want waterkranen waren niet aanwezig en bij navraag hiernaar werden we naar de sloot verwezen. We lieten de sloot de sloot en kropen ongewassen in de auto's. Kunt U zich nog herinneren hoe die mid dag elf negers ons terreinencomplex be traden? Twee weken later kregen wij Cen trum 4 op visite. Met niet minder dan 10—1 legden we deze tegenstander onze wil op. Eerlijkheidshalve moet ik even de numerieke minderheid van de verlie zende partij aanhalen. Onze tegenstan ders opereerden met slechts negen man! Wat een kunst, zult U zeggen. De doel punten logen er niet om. Jan Bosma en Herman Fritzsche waren de topscorers. Ieder liefst vier voltreffers. Wim Endel en Ab de Jong maakten het tiental vol. Op 18 februari bewezen wij ook van voltallige ploegen te kunnen winnen. Animo 7 verliet na anderhalf uur spelen Korte Leidsedwarsstraat 47 kAnAAlStRAAt 132 tel. 80710 amsteRöam 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3