Resultaten v/an de groene velden „La TP rovence Joh. M. de Bie 1 „Qrcmnmotheek" 6 poolt allen mee, het is voor a.C.c. piano's TVTet het eerste gaat het niet naar ieders wens. Maar wij geloven niet, dat de toestand hopeloos is. O.V.V.O. en D.C.G. staan (17 maart) 2 punten op ons achter met nog 2 wedstrijden te spelen. H.F.C.'s achterstand bedraagt vier punten met drie wedstrijden voor de boeg. Wij zelf ontvangen nog H.F.C. en O.V.V.O. Wij beginnen in gewonnen positie (0—0 is in ons voordeel). Laat ons wel wezen. Hier moeten toch punten te veroveren zijn. De druk op ons elftal be hoeft toch werkelijk niet zo zwaar te worden opgelegd, dat de zenuwen de schoenen met lood vullen. De uitwedstrijd tegen De Spartaan zal dan, naar wij hopen geheel vrijuit kun nen worden gespeeld. Van het tweede, derde, vierde en vijfde weet U uit het bulletin de resultaten. Er werden nodeloos punten verspeeld en de kansen van het tweede en derde op een kampioenschap zijn derhalve verkleind. De captains van de lagere teams laten hieronder na Gerrit van zich horen. Van de jeugd valt weinig te vertellen. Slechts de Junioren AI kregen de kans om in hun regionale competitie punten te verzamelen. Dat deden ze ook wel een beetje, maar het maximum wisten ze er toch niet uit te halen. In de thuiswed strijd tegen Volendam lagen de beide punten toch voor het grijpen. Met de welpencompetitie wil het nog niet erg. Terrein en weersomstandighe den laten de salamanders in hun element en de andere dieren in hun hokken. Ge lukkig valt er voor onze jeugd buiten het groene veld ook zeer belangrijk werk voor A.F.C. te doen. Zodra het weer het maar even toelaat gaan ze dan weer voetballen. De resultaten van de laatste 2 wed strijden t.w. tegen U.V.V. en Hollandia waaruit slechts 1 punt werd behaald stemmen niet bepaald tot tevredenheid en zeker niet als U, zoals verwacht wordt van iedere A.F.C.-er, deze wedstrijden zelf heeft aanschouwd. Tegen U.V.V. kwam niet het geladen elftal in het veld, welk na de prachtige overwinning op J.O.S. werd verwacht; psychologisch wellicht te verklaren doch zeer jammer. Wij begonnen met een offensief hetwelk door enerzijds hard ver dedigen, anderszijds schotloosheid niet het gewenste effect had. Vooral wat het har de verdedigen, docit vergeet ook niet het attaqueren van d linksbuiten, betreft hebben wij wel eens prettiger wedstrijden tegen deze oude tegenstander gespeeld. Wij kwamen voor de rust door niet in grijpen van onze achterhoede en keeper bij een voorzet van genoemde linksbui ten, door een voortreffelijke kopbal achter te staan. Na de rust steeds een aanvallend A.F.C. dat zich echter te pletter liep tegen de Utrechtse defensie waar een spil, alles ging hoog door het midden, heerlijk met zijn kop alles .iond uit te delen naar zijn halves. Uit een van de weinige aan vallen over de vleugels geleid kwam een goede voorzet, welke de rechtsback van U.V.V. met de hand verwerkte en ziedaar de verdiende gelijkmaker was via Henne's, niet zo zuiver ais wij gewend zijn, benutte strafschoi'een feit. Na enige weken rust kwamen wij dan afgelopen zondag tegen Hollandia (uit met 4—2 verloren) in het veld, een elftal dus waarmede nog iets viel te vereffenen. Voor de rust weer een aanvallend A.F.C. doch helaas voor de zoveelste maal dit seizoen, alles weer door het midden spe lend waar een voortreffelijke spil alles op ving. Toch kwamen wij met 1-0 voor te staan doordat, het begint vervelend te worden, een snelle aanval over de vleu gel besloten werd met een voorzet waar een rechtstrappen.de Bouwhuis de bal half raakte en de goed meegekomen van Dam deze kans niet liet glippen. Na de rust de grote desillusie van de gelijkma ker na 4 minuten, een 2—1 achterstand met een bekeken goal van de middenvoor en nog 2 tegengoals, beide even prachtig, in de laatste 10 minuten. Een volkomen gedemoraliseerd A.F.C.-team na de gelijk maker; geen behoorlijke aanval werd meer opgebouwd, de ene dekkingsfout na de andere, het elftal van voor de rust was onherkenbaar. De Hollandia-voor- hoede profiteerde prachtig van de gebo- (H. Huisman) Speciaalzaak gram ïofoonplateri Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.)„ tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A F C. de kwaliteit den kansen en alle goals waren van bij zondere klasse. Toegegeven dat de derde misschien enigszins gelukkig was doch deze knaap zag een kans en met een prachtig schot, volkomen onhoudbaar voor de prima keepende Teiwes, was het 1—0. Met nog 4 punten voor op no. laatst en nog 3 wedstrijden te spelen moeten wij nog 2 winstpunten hebben. Jongens knok er voor, maar speel met je kop dan moet het lukken. LINESMAN. Heel, heel lang geleden, omstreeks half november, schreef ik voor 't laatst iets over 't zesde, en nadien heeft zich het seizoen met één wedstrijd per maand ge middeld, verder gesleept over onze ach tereenvolgens beregende, behagelde, be sneeuwde, bevroren, en daardoor nog al eens beweende velden. Volgens de in de vorige Schakel op bladz. 8 door onze veeleisende redacteur gegeven handleiding „zo maak ik een ver slag", interesseert het U of we gewonnen hebben. Jazeker, met resp. 4—2, 5—0, 9—2 en 7—1 Hij schrijft niet, of het U interesseert van wie, dus op eigen risico schrijf ik: resp. van A.G.S., S.D.W., T.O.G. en Meerboys. (Dit voor eventuele standen- lijstjes-bekijkers). Het interesseert U ech ter minder, aldus nog steeds onze ge achte redacteur, dat Jaap Willemse 14 van de 25 goals maakte. Jammer! Want dat vond ik nu juist zo vermeldenswaar dig. Nu zit boven-aangehaalde tipgever natuurlijk achter z'n bureau te hippen van kwaadheid, omdat ik hem zo letter lijk neem. Dan zij het hier zwart op wit gesteld: „Het is een grapje" (diepdruk graag). Dit voorzover hij het nog niet be grepen mocht hebben, want men moet met z'n baas altijd voorzichtig omsprin- gen. Intussen resten ons nog drie wedstrij den van het definitieve seizoenseinde. Deze geven ons de kans onze goede positie op de ranglijst te versterken. Mij over het programma buigend, ben ik met een schok tot de conclusie gekomen dat het drie uitwedstrijden zijn. Hetgeen betekent, dat ik, alles wel be schouwd, onbewust mijn laatste wedstrijd heb gespeeld op ons oude complex. Dat V- Westerheide 2 Laren (N H.) Tel. 02953-3905 aan de hoofdweg Laren-Hilversum dir. John Eylders vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 80534 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2