Mixed Pickles &equnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Mi Telegram. ^iet u, dat is altijd zo mooi en zo nobel in A.F.C.; Onze club is veel méér dan een sportvereniging, zij leeft mee met het lief een leed van haar leden, zij.... Voordat ik helemaal sentimenteel word en de zetter van Jo Meyer mijn copy niet zou kunnen lezen omdat de tranen uit zijn ogen zich zouden mengen met de inkt uit mijn vulpen houder, moet ik u vertellen, wat mij op de 67ste verjaardag van A.F.C. gebeurde. „Mijn" brochure kwam bij de leden en ik kon niet naar het jaardiner, want ik had griep. Stomweg griep. Nu is in die brochure één fout blijven staan: ik heb ploegen van onze baseballclub „elftallen" genoemd en het zijn negentallen. All right. Ik had ook zegt Maarten van Irigt, de drukkerij geeft altijd de schuld aan de redactie en dat is toch zó onbillijk „ondersteunde leden" doorgegeven inplaats van „ondersteunende leden", maar dat dat had hij nog op het laatste nippertje ontdekt. f.n dat is dan óók voor het eerst in de twintigste eeuw, dat een drukkerij op ontdekkingsreis is gegaan en iets heeft ontdekt. Enfin, A.F.C. is een club, die meeleeft met het wel en wee van haar leden.... Ik lig in mijn bedje te woelen met 38.5 en probeer niet afgunstig te zijn op al die walge lijk gezonde, koortsvrije, zingende, lachende .speechende, proostende kerels in het Apollo-Paviljoen. Fel rinkelt ineens de huisbel. Ik trek het licht aan en kijk, met het automatisch disciplinegevoel van „nieuws", op mijn horloge: 23.32. Motorrijder van de l'.T.T. „Telegram", roept hij blij. Hij komt boven en ik geef hem sigaretten, die mij toch niet meer zouden smaken. Ik kan mij indenken, dat dit toch wel een lollige baan is voor zo'n jongen. Lekker op een motorfiets door een slapende stad te rossen, fijn leren pak aan, vast loon en vakantietoeslag. Zijn meisje zal wel echt verliefd op hem zijn. „Dank u wel voor de sigaretten, meneer. Kan ik hebben onderweg, meneer. Het is maar rol weer." Opgewekt en zorgeloos steekt hij er meteen de brand in. Brr, wat stinkt een sigaret, als je zelf 38.5 hebt. Waar heeft, die jongen lol in? Ik kijk het telegram in. Inhoud: „Namens ondersteunde leden en honkbalelftallen aan het jaardiner van harte beterschap". Daar sta ik en heb zó gelachen, dat ik bijna beter was. En wat de honkballers aangaat: Of het nu elftallen of negentallen zijn, als ze maar voor „tien" meewerken aan onze nieuwe organisatie! Eten. Nu ik het toch over het clubdiner van A.F.C. heb, denk ik aan een „eetverhaal" dat mijn vrouw mij vertelde, toen we nog verloofd waren. Zij had een vriendin en de vader van die vriendin was een fanatieke Ajax-supporter. Dat kan, waarom niet? Daarom is die man nog niet slecht. Maar die man had iets verschrikkelijks: Als Ajax verloor, dan at hij niet. Goed, als die man zich bedronken had of voor afleiding zijn kinderen was gaan slaan, dat kan natuurlijk allemaal. Maar dat je dan niet gaat éten. Mijn verloofde had het op een zondagmiddag bij haar vriendin zélf meegemaakt. Moeder had heerlijk gekookt, maar vader had geweigerd aan tafel te komen. Ajax had verloren. Hij bleef uit het raam staren. Zei ik: „Een mazzel, dat die man niet van A.F.C. is." Vroeg de huidige moeder van mijn kinderen, die toen nog eenzijdig Ajax-vermaagschapt was en wie ik de liefde voor A.F.C. nog moest bijbrengen. „Waarom"? Heb ik gezegd: „Dan was die man veel te jong gestorven. Omgekomen van de honger". Zo hadden wij nu kip. Een prima kip. Goed, we zullen niet verhongeren. Maar een kip na D.C.G.-A.F.C. 7-2: Kan men niet aan onze constitutie denken? Getaxeerde kosten. „De Engelse profclub Sunderland, uitkomende in de 2e divisie met goede promotiekansen" aldus meldt de Sportkroniek „zou gaarne in de tweede week van juni een aantal wedstrijden in Nederland spelen. Getaxeerde kosten ca. 6.000.— per wedstrijd, indien nog twee wedstrijden kunnen worden afgesloten." Daarover hebben wij zwaar zitten peinzen. Hoe taxeert men kosten, indien nog twee wedstrijden kunnen worden afgesloten? Hoeveel wedstrijden hééft men dan al? En hoe komt men op 6.000,— „getaxeerde kosten per wedstrijd"? Laten wij even rekenen: „Nog twee wedstrijden" betekenl een minimum van reeds één afgesloten wedstrijd. Dus dat zijn dan drie wedstrijden. In de tweede week van juni, dus het is so-wie-o vakantievoetbal. Die drie wedstrijden moeten Sunderland dan opleveren 18.000,—. Laten wij aannemen dat het gezelschap 20 mensen omvat. Retour 200,— per man en verblijfkosten in Holland per week óók 200.— per man. Dat is dan 8.000,—. Reken voor salaris over die week 2.000,—. Dan zijn we op 10.000,—. Getaxeerde kosten ca. 6.000,— per wedstrijdKent u het Engelse spreekwoord: In matters of commerce the fault of the Dutch is giving too little and asking too much"? Nou, ik heb óók een rijmpje bedacht: „In matters of football the Englishmen pray: The Dutch are so stupid, oh please let them pay!" Vijf-jarenplan. „Sport en Sportwereld" heeft grote ruimte gegeven aan een „vijf-jarenplan" voor „ons betaald voetbal" van de heer Leonard de Lang, commissie-lid van N.E.C. Volgens een „Kadertje" in „Sport en Sportwereld" heeft de heer Leonard de Lang, commissielid van N.E.C. zich verdiept in de problemen, waarmede het Nederlandse voetbal worstelt, meer in het bijzonder over de sanering in het brtaalde voetbal. Wij zijn langzamerhand een beetje cynisch geworden over mensen, die „zich in problemen verdiepen", want dan verdiepen zij zich meestal in hun eigen problemen. De eeiste vraag was dus: „Waar staat N.E.C.?" In hetzelfde nummer van Geudekers blad waarin de heer Leonard de Lang van N.E.C. zich in de problemen verdiept, stond de competitiestand. N.E.C. op één na laatst (12 pnt. uit 16 wedstrijden) en met U.V.S., P.E.C., Zwartemeer en Zwolse Boys onder de „rode streep" voor de semi-profs, dus met een vlotte kans om terug te keren naar het amateur-voetbal. Als nu iemand van N.E.C. probeert een plannetje te maken, dat zijn club niet naar de 4de klasse amateur hoeft te gaan, dan vinden wij dat als clubman heel begrijpelijk. Maar dan moet het toch een beetje elegant gebeuren. Dat nu missen wij in het plan van het bedroefde N.EC.-lid. Hij begint met te stellen: „Het is vanzelfsprekend (het gaat over het „degradatiespook" van 23 eerste divisie clubs en van 5 tweede divisieclubs) dat men in deze krirgen zeer slecht te spreken is over bedoelde drastische maatregelen. Het is lang niet denkbeeldig, dat hieruit wel eens een nieuwe voetbal-revolutie zou kunnen voortvloeien."

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 5