Mixed pickles Fa. FRED SAX Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. SIJURBEEK BequnsttGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Rare uitslagen Jarenlang heeft de wedstrijd A.F.C.-K.F.C. op 26 mei 1946 als de meest sensationele gegolden, die er ooit gespeeld kon worden. Twintig minuten vóór tijd 0—3 (bij gelijk spel was K.F.C. kampioen) einde 4 3 voor ons, waarna A.F.C. via een 4-0 overwinning op W.F.C. en een 4-2 overwinning in de beslissingswedstrijd tegen K.F.C. de Rogers het kampioenschap voor de neus wegkaapte. Maar de glans van deze 4-3 overwinning op K.F.C. begint te verbleken, want dit seizoen haalt dat „opgepompte stukkie leer" om met Willy Brusse te spreken, voortdurend gekke capriolen uit. Het begon met Feyenoord-G.V.A.V. De Groningers stonden in de rust met 4-1 voor en dat was geloof ik in de Kuip van Bart van Krimpen nog nooit gebeurd. Maar bij het eindsignaal stond het scorebord 7—4 in het voor deel van Feyenoord. Daarna slaagde A.F.C er in, een 3—0 voorsprong in de uitwedstrijd tegen de Kon. H.F.C. uit handen te geven. Het werd tenslotte 3-3. Ajax wilde niet achterblijven en vergooide, met 17 minuten speeltijd, een 3-0 voorsprong tegen Fortuna. Eindstand 4-3 voor Fortuna. Maar het allerergste is (tot nu toe in dit rare seizoen) H.V.V. overkomen. H.V.V. speelde thuis tegen V.U.C. en dat was een echte vierpuntenwedstrijd, want het ging om de voorlopige be zetting van de laatste plaats. Het scoreverloop was als volgt: 1—0, 2—0, 3—0, 4—0 (toen waren er 12 minuten ge speeld!) 4-1, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, rust; 5-5, 5-6, 5-7. Einde. De wedstrijd werd niet ontsierd door scheidsrechter lijke blunders, blessures of ruw spel. Gewoon hard hollen en goaltjes maken. Wel zuur voor G.V.A.V., A.F.C., Ajax en H.V.V. Maar we moeten ons maar troosten. Als je van te voren wist hoe het zou lopen was er geen gein aan. T oto-commissie De toto-cmmissie heeft op een Pickle-tje gereageerd over de wijze waarop propaganda wordt gemaakt voor het mee- spelen in de voetbalpool. Ik ben erg blij, dat de toto-commissie haar critiek alleen heeft bedoeld „tegenover leden, die wel een gele kaart" namen, maar daarna niets van zich lieten horen. Ik heb het er niet altijd uit kunnen lezen, maar goed, mensen die een „gele kaart" hebben, zijn toch eigenlijk min of meer verplicht te spelen De toto-commissie moet voor deze mensen administratie aanleggen, correspondentie voeren, formulieren versturen en dat kost geld. Het is dan op zijn zachtst gezegd onbeleefd, om niets te laten horen. Hcc wordt er eigenlijk ge-„totood" in A.F.C.? In het U.D.-kanon, maandelijks geestesproduct van de onverwoestbare Lugard vond ik een interessante opgave van de Deventer clubs. In Deventer blijken 40 verenigingen in de toto te spe- len. Het aantal ingevulde kolommetjes over het afgelopen seizoen van de 12 grootste deelnemers luidt als volgt. Go Ahead 154.810, Daventria 89.116, Roda 56,752, Sallandia 41.306, Labor 41.173, Helios 32.872, Activia 21.610, L.D. 20.943, Davo 18.696, W.W.V. 14.357, de Gazelle 11.742, Sportclub Deventer 11.252. Beschikt onze toto-commissie over vergelijkbare cijfers van de Amsterdamse clubs.-' Dit zou voor onze lezers stellig in teressant enmisschien stimulerend zijn! "Aggers Hotel Schinkelhaven", hoek Saxen Weimarlaan-Koninginneweg heeft het niet kunnen houden en wordt nu toon zaal of kantoor of iets anders ongezelligs. Niets is nu meer terug te vinden van ons aloude „Eggers", ons onvergete- lijke stamlokaal, dat in de jaren 1925 tot de oorlog zijn grootste bloeitijd beleefde. Daar werden bestuursvergaderingen gehouden, clubavonden en oudejaarsavonden en zo maar borreltjes gedronken. Rustpunt en trefpunt voor tal van A.F.C.-ers, waar vriendenbanden voor het leven werden gesloten. En nu een toonzaal of kantoor of zo iets. Ouwe schat en Piet Vermeulen, Pim van Raamsdonk en Jan Prent zullen zich in hun graf omdraaien. Hup, R.A.V.A. Bij de troosteloos slechte wedstrijd A.D.O.-M.V.V. riep een bezoeker van de staantribune op sarcastische loon: ..Hup, R V A Zo in de trant van „Was ik maar bij moeder thuis gebleven". Nu is R.A.V.A. een dapper Haags clubje dat verleden jaar kampioen werd in de 4e klasse. Die schreeuwer had pech, want onmiddellijk draaide een andere bezoeker zich om en zei: „Riep U Hup R.A.V.A.?" - „Jawel", zei de man „en wat zou dat.-" - „Ik ben ld van R.A.V.A. en dat neem ik niet" was de repliek van deze brave borst die daarop de schreeuwerd een enorme klap gat, waardoor hij helemaal niets meer kon roepen, zelfs niet „Hup A.D.O.". Wij drukken het lid van R.A.V.A. aan ons hart. Dat zijn kerels, waarmee je een club groot kan maken. Margarine Een vriendje van een krant had van een ander vriendje van A.F.C. een boekje geleend. Het boekje heette: „Een pot met pickles". Dat afgeleide vriendje zat dat boekje thuis te lezen; zijn vrouw, die tegenover hem zat, zei: „Wat een aardige omslag heeft dat boekje. Laat 's kijken. Van wie is dat?" Haar man antwoordde: „Dat is van Joop Wiinand van de Unilever. Je kent hem wel; hij was toen op de receptie van onze krant Zijn vrouw keek het boekje in en zei volkomen onbevangen „Gut, wat een leuk boekje. Hoeveel coupons van de maigarine hebben we nodig, voor je zo'n boekje kan krijgen?" J- J. Bakker A.F.C. Clubhuls OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 135, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero 275- 5

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5