Marshall De jeugd Aan de Ouders (Dcimes- en h[erenschoenen Sombre(s) dimanche(s) Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Een willekeurige zondagdienst van een jeugdcommissielid (tot half een). Nu ik zit te schrijven is het een zondag zonder amateurvoetbal. Wat dat voor een zondag is, behoef ik én de jongens, én de jeugdleiders niet te vertellen. Deze keer dan niet vroeg op, „uitsla pen", zoals dat heet, ik weet niet eens hoe dat moet, geef mij maar vroeg op, lekker koud (en het was mistig) met een rode neus (van de kou) langs het lijntje, maar warm van binnen. Hoe? Door bij voorbeeld te kijken naar B 4—Blauw Wit B 5. Aan alle A.F.C.-ers en vaders en moe ders zou ik willen vragen, kom ook eens; niet alleen de wedstrijden van de hogere elftallen zijn spannend en laten goed voetbal zien; mag ik nu nog even naai de B 4? Blauw-Wit had nog niet verloren dit seizoen, nee, zelfs alle wedstrijden met grote cijfers gewonnen; wij zouden het volgende slachtoffer zijn. Het leuke is dat B 4 een van de elftal len is dat nogal eens in een andere opstelling binnen de lijnen komt (te veel jongens voor één elftal). Deze jongens nu gingen zo leuk en fris voetballen, dat Blauw-Wit met 3—0 achter kwam te staan. Nu kwam het moment, waarop de jon gens binnen de lijnen moesten weten dat het ging. Nu moesten wij ons enthousias me op hen overbrengen. Het werd 5 minuten voor tijd nog 3—2, maar wij hebben gewonnen. Denk nu niet dat B 4 mijn voorkeur heeft, zeker niet, 's morgens om tien uur Speciaal adres voor NIC. LELOIJX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 had B 8 ook gewonnen. Met 3—0 ging Sloterdijk B 4 ten onder, ook dit elftal is veel aan roulatie onderhevig. Het was knap werk jongens, ga zo door. Op het le veld B 1, op het 3e veld B 8 en B 4, en op het 2de veld A 6. B 1— SDW B 1 2—2; B 4—BI. Wit B 5 3-2; B 8—Sloterdijk B 4 3-0; A 6-Rivalen A 4 2-2. Dit was dus een willekeurige zondag morgen (in de mist) tot 12.30 uur op A.F.C. Heus, U moet beslist eens komen kij ken, het is gezond en de jeugd krijgt Uw aandacht en heeft daar recht op. Mag ik besluiten met aan alle jongens prettige wedstrijden toe te wensen en, indien door vorst, de zaak wordt afge keurd,-veel ijsplezier. WEBU. Herhaaldelijk zien wij, vooral, jongere spelertjes hun ondergoed aanhouden tijdens de wedstrijden. Op zichzelf is daartegen, wanneer dit bij koude ge beurt .niets in te brengen. Het gevaar, het grote gevaar voor de gezondheid van deze knapen schuilt in het feit, dat dit ondergoed na de wedstrijd gewoon onder de kleren wordt gedragen. Wij raden de spelertjes aan om een extra stel ondergoed mee te nemen, dat na de wedstrijd droog kan worden aan getrokken. Makkelijker is natuurlijk om twee of meer shirts over elkaar aan te trekken. Deze natte spullen gaan na de strijd uit en men schiet weer in zijn bur gerpak. Doen jongens, het is beter voor je body. Ik kijk door het raam over d' Omval. Eén miezerig, dreinig gedoe. Een stem roept belovend, ik kom al. Maar koffie voor mij is taboe. Er scheren wat meeuwen glissando langs de ruiten van motregen grauw. Hun krijsen is als een parlando dat spreekt over brood, maar wel gauw. Natuurlijk, het is weer eens zondag of régendag beter genaamd. Ik hoop dat de zon op de bon mag. Dan zie 'k hem althans eens per maand. Voor rasamateurs is gelukkig het ,jpel in een poel" er niet bij. Wèl „spel in een pool", ongelukkig dat geluk nog niet tastbaar voor mij. We zitten te zitten, en treuren om een dag die geen dag écht wil zijn. Het zal je toch maar weer gebeuren, voetballéég en weer vól sag-ge-rijn. Zelfs de meeuwen, ten leste verstoken van „kruimels van rijke-mans-tafel" zitten sip in het veerpak gedoken. Geen schreeuw meeuw roert langer zijn snavel. De schemerdag neigt 't is bij vieren. Dus zet ik de radio aan, Pagano slaat weer aan 't versieren en De Vree laat per beeldspraak zich gaan. Ons rest uit de doos van Pandora de hoop nog, de hope alleen. Na 'n week van „labora" het „ora" dat Pluvius vlucht van ons heen. Opdat we het mogen beleven dat Aafcee op zijn eigen terrein in het veld weer eens komt, want het leven is ons waarlijk niet enkel gegeven om in huis aan het raam te staan kleven. Neen, wij steunen het edele streven naar goed spel! Links en rechts te zien wreven en voorts een patroon te zien weven waar geen ploeg ons terug van kan geven. Ongeachtwil die leugen vergeven ongeacht hoe de uitslag mag zijn. B. S. LE MARCHÉ. 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3