Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. De competitie heeft de laatste drie wdken door de weers- i omstandigheden prak tisch stil gelegen. Zeg ge en schrijve één wed strijd is er gespeeld door al onze elftallen tezamen, wel te ver staan. Zondag jl. werd het Zeeburgia-veld 's morgens goedgekeurd en dat gaf ons tweede gelegenheid zich door een verdiende 2-0 overwinning op te werken naar de middenmoot. Het was een aardige wedstrijd, met redelijk goed voetbal op een hard veld. Onze jongens deden flink hun best en bereikten reeds vóór de rust een 2-0 voorsprong, waarin geen wijziging meer kwam. De verhuizing. Een moeilijk moment daar iets over te schrijven, want dit artikel moet worden ingeleverd vóór de buitengewone algeme ne vergadering en de Schakel verschijnt er na! Ik hoop van harte, dat een zeer groot aantal leden van de drie vereni gingen van hun grote belangstelling zal doen blijken. Bergen werk moeten door enkelen worden verzet en onvermijdelijke geldelijke risico's dienen te worden ge accepteerd. dat is allemaal niet zo erg en het wordt met liefde gedaan.... mits de gehele vereniging, neen alle drie verenigingen, bereid zijn óók een steen tje bij te dragen. Wanneer u dit leest hoop ik dat besluiten zijn genomen, A.F.C., A.C.C. en A.B.C. waardig. Dat betekent dat de huidige generatie be reid moet zijn een offer te brengen als men dat althans zo wil noemen voor een toekomstige. Want als de schuld eenmaal is afgelost, dan valt van het ene jaar op het andere een bedrag van jaarlijks ongeveer 25 mille vrij. De kie zen van de ouderen zullen dan waar schijnlijk en helaas geen pijn meer doen, maar voor de penningmeester van die komende tijd moet het een dorado worden! Door ze te schrijven geef ik wel blijk een groot vertrouwen te stel len in het idealisme en de opofferings gezindheid van onze leden. Men waar schuwt mij wel eens voor een teveel aan enthousiasme en een te groot vertrou wen. Misschien heeft „men" wel gelijk en ik ben er van overtuigd dat mijn vrienden mij die waarschuwingen met de beste bedoelingen geven, maar een mens kan toch niet zonder idealen le ven! Ik wens A.F.C., A.C.C. en A.B.C. toe, dat zij de kracht en de moed zul len opbrengen het Stichtingsbestuur vol ledige steun te verlenen, opdat wij straks zullen beschikken over een unieke accc- modatie, waarvan wij allen nog lang hopen te genieten. De Jaarwisseling. Ik geloof te mogen zeggen, dat A.F.C. tevreden kan zijn over 1961. Een jaar waarin we, helaas, weer een paar maal de weg naar een begraafplaats hebben moeten inslaan, doch bij een vereniging die bijna duizend leden en donateurs telt, is dit onvermijdelijk, doch dat ons overigens goed gezind is geweest, met als kroon het kampioenschap van ons eerste elftal en wat even belangrijk is de voldoening gevende wijze waarop dat zelfde eerste in de hoogste amateur klasse opereert. Ik geloof, dat we het seizoen 1961/1962 moeten zien als een jaar van consolidatie. De vereniging groeit en bloeit. Moge dit in het vol gende jaar verdere voortgang vinden, kunnen wij dus dankbaar op 1961 te rugzien, steeds doemt 1962 op, een jaar waarin van zeer vele leden een ont plooiing van ongekende energie zal wor den gevraagd om A.F.C. te brengen naar een waardig en toch gezellig home op het nieuwe complex. Mag ik dan u allen, ouderen en jon geren, hartelijk danken voor alle mede werking in het afgelopen jaar weer on dervonden en mag ik u „uitsluitend langs deze weg" Gezondheid, Heil en Zegen in 1962 toewensen, voor u en de uwen. Onze zieken wens ik een spoedig herstel. In gedachten vertoeven we bij Jacques van Ooij en To van Nek, die het Kerstfeest niet thuis zullen kunnen vieren. Wij wensen hen en de hunnen sterkte toe om ook dit weer te door- staan en wij hopen hen in 1962 weer in gezondheid te mogen ontmoeten. Moge het tenslotte voor onze mooie oude club en voor haar dochtervereni gingen een bijzonder goed jaar worden. Dit alles hoopt van harte uw voorzit ter HENK KAPPELHOFF. P.S. Dat was een verrassing, dat geheel Ne derland en dus de hele A.F.C. op 18 de cember op de voorpagina van „De Te legraaf" in het vrolijke gezicht van Dr. Hofstee keek. In ruwe zee werd hij in een sloep overboord gezet om de captain van een tanker, die een maagperforatie had, te cureren. We hopen, dat hem dat is gelukt, maar hoe komt onze dok te rug van dat gehucht, dat in het bericht werd genoemd. 39e Jaargang December 1961 No. 5 Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam-z., tel. 71 85 67 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobhemakade 11 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam w.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1