Toto E. TAK Van de kant af gezien K. L. DUYS pooLt Allen mee, het is voor a.f.c. jVTen moet ruim een jaar teruggaan om ITJ-een bijdrage van mijn hand en kant in de „Schakel" aan te treffen. Het was, om precies te zijn, bij de benoeming van onze huidige oud-redacteur, dat ik het besluit nam om te deserteren en het leger der zeer onregelmatige Schakel scribenten te verlaten. Hoewel ik gaarne uitkom voor mijn Oblomovistische in stelling, moet een verklaring voor deze gedragswijze in een andere richting ge zocht worden. Het was me n.l. opgeval len, dat Arend zo langzamerhand een niet gering aantal functies in onze ver- eniging vervulde en aldus een bedreiging ging vormen voor de ^.Kappelhoffse" democratie. Toen hij nu ook nog de controle over het clubblad wist te ver overen, meende ik, als stilzwijgend pro test, de medewerkerspen te moeten neer- leggen. Op den duur liep mijn subversie ve actie in de gaten. Arend gaf me op duidelijke wijze te kennen, wat de ge volgen zouden kunnen zijn van een vol harding in mijn afzijdige houding en derhalve verschijn ik weer in deze hoek. Is een dict-Arie-tuur dan toch onvermij delijk? Maar laat ik terzake komen, want ik wil U iets vertellen over het eerste elftal. Het heroptreden in de eerste klasse gaat niet zonder blessures gepaard. Moesten in de wedstrijd tegen D.C.G. Henk Teiwes (gelukkig goed herstellende) en ondergetekende vroegtijdig en ge kwetst het veld verlaten. In de strijd tegen Spartaan ondergingen Rolf Leeser en Frans Kat hetzelfde lot. Schijnen wij dus wel in het hoekje te zitten, waar de klappen vallen. Tijdens mijn bezoek aan het W.G., drie weken geleden, is het me opgevallen, dat ook een vrij groot aantal spelers van andere voetbalverenigingen wekelijks iets van hun physieke conditie aan Koning Voet bal offeren. De dienstdoende zuster van de afdeling Orthopaedische chirurgie deelde me dan ook mede, dat uit de geblesseerde voetballers, die des zondags tussen 2.00—4.00 uur het ziekenhuis be zoeken, elke keer een op papier sterke A'damse formatie gevormd kan worden. Ondanks deze tegenslagen geven de re sultaten tot dusver door ons eerste be haald en de positie op de ranglijst, geen reden tot pessimisme. Er wordt beslist niet slechter gespeeld dan vorig jaar, het spelpeil in de eerste klasse ontloopt dat der tweede klasse niet veel, het krachtsverschil tussen de ploegen in onze afdeling is gering. Ik kan me echter niet onttrekken aan de indruk, dat de men taliteit van vorig jaar, die onverzettelijke wil om op sportieve wijze voor elke meter grond te knokken, die kracht om op het beslissende moment door te druk ken, het vermogen om ook in een schijn baar geslagen positie terug te komen, nog niet helemaal aanwezig is. Indien we erin slagen dit „feu sacré" weer in de ploeg terug te brengen, dan kan het niet anders of we moeten in deze competitie tegen in technisch en tactisch opzicht gelijkwaardige tegenstanders tot betere resultaten komen. Teneinde dit mogelijk te maken, zal elke speler zich zowel op de training als tijdens de wedstrijd vol ledig moeten geven, zal men iets voor elkaar over moeten hebben en in en buiten het veld goede vrienden voor el kaar moeten zijn. Laten we aantonen, dat we de plaats, met zoveel strijd en enthousiasme in de hoogste klasse van het Ned. amateurvoetbal veroverd heb ben, waard zijn. Laten we ons met over- tuiging en de volle inzet van onze krach ten aan deze sportieve taak wijden. Mijne Heren van het eerste elftal, ik wens U heel veel doelpunten en over winningen toe en dat is bepaald onzelf zuchtig, want het juichen op één been is niet van gevaar ontbloot. HENRY. W/rj toto-medewerkers van A.F.C. zijn niet tevreden. U weet wel, dat zijn die jongens, die iedere vrijdagavond sigarenwinkels langs gaan om de formu lieren op te halen, die daarna de tocht over de schaars verlichte Wandelweg wa gen om in het aloude clubhuis formu lieren te sorteren, geld te tellen en zegels te plakken. De oorzaak hiervan? ER WORDT IN ONZE VERENIGING TE WEINIG GEPOOLD. En het eigenaar dige hierbij is, dat vele A.F.C.-ers wèl in het bezit van een gele registratiekaart zijn! Wij kunnen ons best voorstellen, dat iemand wegens principiële bezwaren niet gokt, we kunnen ons eveneens indenken, dat de wekelijks terugkerende uitgave van enkele kwartjes, zijnde het inleggeld, iemand te zwaar op zijn maag ligt. Maar we kunnen er met de beste wil van de wereld niet inkomen, dat iemand die een registratiekaart invult, hierdoor 1,50 betaalt, en dus duidelijk te kennen geeft van deelname aan de toto, noch wegens principiële, noch wegens financiële be zwaren, afkerig te zijn, het verder wel gelooft en het wekelijks toegezonden for muliertje ongebruikt laat. Dit is óf een kwestie van luiheid, men moet immers minimaal 2 x 15 kruisjes plus 5 voor de gelijke spelen, in totaal dus 3a kruisjes invullen, öf een kwestie van vergeetachtigheid. Men heeft het druk met zijn werkzaamheden en denkt niet eerder aan zijn vereniging dan in het weekeinde. De door onze Mixed l'icklesredacteur geuite bewering, dat het niet medespe len in de voetbaltoto niet afkeurens waardig is, is dan ook betrekkelijk. In derdaad is het niet gokken in de verste verte geen afkeurenswaardige eigenschap. Luiheid en vergeetachtigheid echter wel. Men heeft respectievelijk geen zin om zijn club door middel van deelname te bevoordelen of men vergeet dat eenvou dig te doen. Het niet medespelen in de voetbaltoto, nadat men dus wèl een gele kaart heeft ingevuld, het registratiegeld komt overigens geheel ten goede van de K.N.V.B., waardoor men de toto-com missie op kosten jaagt en aan het werk zet, o.a. voor het verzenden van de kaart aan de betrokkene, is dus volgens onze opvattingen wel afkeurenswaardig. H. d. 13 Alle A.F.C. -ers kopen hun (sfudie) boeken bij O^ RUIJSDAELSTRAAT 11 TELEFOON 72.44.97 AMSTERDAM-Z. MAATKLEDING TELEFOON 0 20 - 94 70 01 verkoop van pantalons sportcolherts regenjassen demies enz. tevens confectie naar maat 8

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 8