On dit et datj'es Heijermans (2) Anton Goedhart PLIEGER KEUKENS CEINTUURBAAN 276 AMSTERDAM TEL. 791847 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stand Iedere maand zien wij de Schakel in onze huiskamers. Dat is de schuld van Arie Waaijer. Deze onverlaat jaagt zijn medewerkers na als een jager op groot wild. En alwéér vraagt hij mij om wat „ge tikte" copie. Een vervolgverhaal van het Heyermans-elftal „of zo" zegt hij er achter. Nu dacht ik, dat iedere A.F.C.-er dat gehele plan reeds zou door hebben. Doch Arie's opvattingen betreffende het quo tient van Uw hersens liggen bepaald lager dan de mijne. Laat ik U dan eerst vertellen, dat er enig gedrang is ontstaan rond en om het negende team. De voorwaarden gesteld, de trainingsmethoden, maar vooral de ongedwongen wandelingen met de keute lende leiders. Dat alles heeft verleidelijk gewerkt. Men wil in het negende spelen, dat staat nu al reeds vast. Ik mag U enkele mysterieuze voorval len rond en om het negende zeker niet onthouden. Laatst ben ik opgebeld. Een fluisterende stem sprak de volgende woorden: „Ik kan niet zeggen wie ik ben, maar ik speel in het eerste elftal van A.F.C. Is het niet mogelijk mij op te nemen in Uw negende?" l'ersoonlijk dacht ik dat het Cees Bou- wens was, maar het kan ook Robby Duys zijn geweest. De jongens ik verklap dat écht zon der enige poeha zijn eenvoudig wild met me. Van één heb ik alreeds een sigaar gehad. Het was een invaller. Voelt U 'em? Een ander trof ik op theevisite bij mij thuis aan. Die donder ik mooi uit het elftal. We moeten niet tè klef worden, mannen! De nogal schokkende berichten over het negende heeft zelfs geleid tot onaange- SIGARENMAGAZIJN plastic uitvoering plaatstalen uitvoering WIJ BEZORGEN OOK THUIS name complicaties. Cor van Peperzeel heeft zó om dat petje gelachen, dat hij er bijna in blééf. Ik heb dat petje, overigens, nog niet kunnen bemachtigen. Bij van den Brul slaagde ik bijna! Twee maatjes verschil maar!! „Jammer Piet" zei ik verdrietig. Het leiderschap drukt zwaar op mijn broze schouders. Doorzetten is echter de kunst en zeker op deze plaats geboden. Op zondag is mijn taak gewoon ondoen lijk. Om 7 uur wordt er op het raam getikt. „Of het doorgaat de wedstrijd". Ik stap weer in mijn bed. En om 8 uur belde er weer eentje aan. Ik ga kijken. Wie staat daar??? De rechtsbuiten!!! „Wat mot je, verd. vroeg ik, alleen iets beschaafder natuurlijk. ,,lk wil even mijn linkerbil laten zien. D'r zit een negen-oog op". „Wat moet ik daarmee?" zeg ik met een hulpeloze blik. Doch meteen herstel ik mij en komt het prachtige leiders instinct, dat ik bezit, weer zo magistraal zegevieren. ..Ik bedoel", zeg ik, „hij zit niet op mijn bil, als je begrijpt wat ik bedoel". De rechtsbuiten snapt van deze onzin geen zier, doch ziet in alles wat ik zeg. iets verhevens en gaat met het gave deel op de rand van een stoel zitten. Ik kijk hem in zijn trouwe Heyermans- ogen. En dan zeg ik duidelijk en lang zaam: „Akkoord, je speelt vandaag geen rechtsbuiten, maar linksbuiten. Dan heb je geen last van die negen-oog. Gaat heen en scoor negen doelpunten". Met een blijde blik in zijn ogen strom pelt hij de straat uit. Je moet die jongens weten aan te pakken, dat is het hele geheim van het leiderschap. 7.e moeten flink zijn, óók met negen-ogen. Ons systeem is dermate uitgekiend, dat we zelfs Arie Mets bereid vonden een lezing te houden. Hij heeft dit inmid dels volbracht. Arie is een wijs en be lezen man, voor iemand met A.O.W. althans nog zéér goed bij de tijd. Het onderwerp van de lezing was: „Wat moet het negende doen nadat er een atoombom is gevallen?" Arie was nog helemaal doordrenkt van de instruc ties, die ook hij van de B.B. had ont vangen. „Direct nd het vallen", sprak Arie, „allemèl onder de douche om de radio actieve delen er beheurlijk af te poetsen. Hier zit verbézend veel in" vervolgde hij, „en degenen, die zich nooit of weenig wassen, krijgen een unieke gelegenheid er eens perfekt schoon uit te zien. Dan de kicksies schoonmèken, de doel- pèlen weer overeind zetten en de corner- vlaggen rechttrekken. Hierna informeren hoeveel leden er van A.F.C. nog over zijn en dan zonodig de zaak weer op nieuw formeren". Het was een zeer verbazend leerzame avond en het enthousiasme van mijn jongens ging zelfs zó ver, dat ze Arie opnamen. Deze stootte zijn knar dermate hard tegen een van de clubhuislampen, dat hij als een atoombom neerviel. Nee, dat moet ik zeggen, de stemming is geweldig. Met schrik en beven vraag ik mij af, of men soms nog van plan is er een tiende bij te plakken. Dat klinkt wel zo eenvoudig we hebben er een tiende bij. Vindt maar eens leiders Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. Herstel. Op een der zonnige zondagen spraken we met Gerard Butter. Een zeer in grijpende operatie heeft hem tijdelijk even achteruitgezet. Hij viel b.v. 10 pond af. Dat komt er echter wel weer aan. Gerard meent, dat hij t.z.t. wel weer zal mogen voetballen. In ieder geval is A.F.C. blij hem weer in haar midden te mogen zien. Otto. Wij menen, dat Otto Sterman de oud ste A.F.C.-er is, die nog regelmatig in de competitie (le klasse zaterdagmiddag) uitkomt. Hij doet dat met oneindig veel plezier. Het respect van zijn clubgeno ten groeit nog als men het weekrooster van Otto eens in mag zien. Op één dag dient vaak het halve vaderland te wor den doorkruist. Wij wensen Otto nog menige prettige wedstrijd en dat de huiselijke omstandig heden, die door ziekte van Magda en de kinderen niet zo prettig zijn, zich ook weer spoedig ten goede zullen veran deren. Buitenveldert. Daar gonst het, mensen. Vele A.F.C.- ers wonen er al, onze velden komen er. De Buitenveldertse Courant wijdt elke week veel regels aan de prestaties van ons eerste elftal. Het moet mogelijk zijn in deze nieuwe stadswijk grote voeten aan de grond te krijgen. Met A.F.C., A.C.C. en A.B.C. in de hoogste klassen, zal een supporters-legioen kunnen wor den gekweekt. Voor de A.B.C.-ers ligt hier een moeilijke, maar mooie taak. Eén drempel (heel hoog weliswaar) dient nog maar te worden overschreden. Verhuizen. De wekelijkse adreswijzigingen geven een tendens aan, dat de A.F.C.-ers dich ter bij het veld willen wonen. In decem ber zal er weer zo'n berichtje in het bulletin staan. Goed, men mist de gezel lige winkelstraten in de vertrouwde buurt, maar daar staat tegenover, dat de gang naar onze velden sneller wordt gemaakt. Dag Nel. J. T. S. 5

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5