H. de GROOT luxe autoverhuur DE SELL KEUKEN (Het Heijermans-elftal) Bequnstiqinc, van onze aöveRteecöecs, houöt öe schakel in stanö v-c-> w* SSÜ gebr. plieger heerlen, amsterdam strijd verloren wij met 2—1. Met aktiever en feller voetbal hadden wij deze wedstrijd absoluut in winst kun nen omzetten. De week daarop speelden wij thuis tegen J.O.S. 2, met als eindresultaat een gelijkspel 2—2- In deze wedstrijd, met een achterstand van 2—0 in de rust, lieten wij vooral na de pauze een enthousiast voetbal zien, waardoor wij dan ook ons eerste puntje binnenhaalden. D.W.S.-A. 3 stond als volgende wed strijd op het programma. In de eerste helft waren wij duidelijk de mindere van D.W.S.-A., maar na de pauze waren de kansen volkomen gekeerd en het bleek, dat wij vooral over een betere konditie beschikten. Door onproduktiviteit van de voor hoede werd voor deze wederom twee verliespunten genoteerd. In, een op papier, zo sterk tweede elftal moest toch veel meer zitten en deze gedachte werd in de thuiswedstrijd tegen Watergraafsmeer 3 dan ook be waarheid. Even verslapten wij, waardoor Water graafsmeer in de gelegenheid kwam voor de 3 tegengoals te zorgen. Het is opvallend, dat wij nooit met een elftal een wedstrijd enigszins kon- sLant uit kunnen spelen. Er komen in onze wedstrijden altijd periodes voor, waarin wij dusdanig ver slappen, dat het ons soms de volle winst kost. De thuiswedstrijd tegen Ajax 4, waar in wij verreweg de meerdere waren, ging wederom door falen van de voorhoede verloren. Ook in deze wedstrijd bleek de voorhoede het zwakke onderdeel van het elftal te zijn. Ik meen enkele punten te kunnen noe men, die hoogstwaarschijnlijk de oorzaak zijn van het verliezen van de genoemde wedstrijden. Ie. Het ontbreken van de juiste strijd lust, het volkomen geven voor een wedstrijd. 2e. Het iedere week wijzigen van het elftal, waardoor de homogeniteit verloren gaat. Door deze gang van zaken raken de spelers nooit geheel op elkaar ingespeeld. 3e. Het vele praten tijdens de wedstrij den gaat ten koste van de concen tratie, terwijl het ook niet bepaald bevorderlijk is voor de goede stem ming in het elftal. Ondanks deze vrij sombere beschou wing over onze resultaten, geloof ik be slist te mogen voorspellen dat wij over korte tijd met betere prestaties voor de dag zullen komen. A. REDDERING. Tot mijn spijt kan ik dit keer niet veel prettigs over dit elftal vertellen. 5 wedstijden gespeeld en 1 gewonnen is n.l. niet om te juichen. Natuurlijk zijn er enkele excuses voor aan te voeren. Ten eerste speelt het 3de elftal in de hoogste afdeling die mogelijk is. Ten tweede hebben wij een zeer zware af deling geloot en ten derde sukkelen wij met zeer veel blessures, zodat wij haast iedere week met 3 a 5 wijzigingen zitten. Al deze punten zijn echter geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten, zoals sommige spelers de laatste wed strijden hebben gedaan. Ik ben er n.l. van overtuigd dat uit 2 wedstrijden ab soluut enkele punten weggesleept had den kunnen worden, indien er iets meer voor „gewerkt" was. Ik hoop dan ook dat er in de volgende wedstrijden meer voor een overwinning gevochten zal worden, ten einde te pro beren het 5de elftal in de Res. 1ste klasse te handhaven. NIC. LELOUX. Misten wij verleden jaar op één puntje het kampioenschap, toch komen wij dit jaar een klasse hoger uit. Wie denkt dat dit een administratieve vergissing van de A.V.B. is, vergist zich. Dankzij het kampioenschap van het zevende, dat in dezelfde klasse, in een andere afde ling uitkwam, promoveerde het zesde. Wat zeg je dan in zo'n geval? Alleen maar: „dank je". Verder zeg je niets, maar je probeert te laten zien, dat je in de nieuwe klasse thuishoort. Dat is het beste „dank je", lijkt me. De eerste poging was geen succes. Wij werden het slachtoffer van ademgebrek en van A.G.S. Resultaat 2—4, na een 2—1 voorsprong bij de rust. Maar de tweede keer kwamen we los, en hoe! Meerboys beet met 9—1 in het zand en dat is naar mijn mening over tuigend. Ook de wedstrijd tegen B.O.K. lever de twee punten op, dankzij een 4—3 overwinning, terwijl de uitwedstrijd tegen V.D.O. met 1—0 verloren ging. De balans opmakend (hoewel zonder boekhoudaspiraties) kom ik tot 4 uit 4, hetgeen geen slecht begin is. Toch heb ik het idee, dat we tot meer in staat zijn, als eenmaal een juiste basisopstel ling gevonden is, want zo'n begin van een seizoen levert een elftalcommissie, die over zovelen de scepter zwaait, nu eenmaal een enorme berg moeilijkheden op- Wij blijven intussen op de punten let ten, en het resultaat hoort u wel weer van CEES. Ten gevolge van een misplaatst grapje van de Amsterdamse competitieleider debuteerde het 9e elftal op zondag 15 oktober 1961 (het zij voor de historie vastgelegd) des morgens om 10.00 uur op de Leeuwarderweg, pal onder Hoorn, tegen IJ-boys IV. Op ergerlijke wijze is daar het volk van A.F.C. IX misleid en bedrogen: waar Jhr. van Rossem de Gaulin hem op dat vroege uur (voor hem wellicht late) wel roste bleef onbekend, maar „zijn" jon gens moesten het stellen zonder de toe gezegde waterzak en zuidvruchten. Ver moedelijk zonder causaal verband ont brak bovendien de elfde speler. De gevolgen bleven niet uit in het veld. De eerste 10 minuten trachtten onze tegenstrevers van verre succes te boeken, maar toen daarmede geen resultaat kon worden geboekt, kozen zij een andere methode. Met de regelmaat van de klok liepen zij vervolgens in alle eenvoud door al onze beschikbare linies heen en hadden aldus met de rust 8 ballen in het doel gewandeld. De thee smaakte nog uitstekend en na een kwartier van inkeer scoorde Silia- kus tegen. De verhouding was met 8—1 dan ook veel beter getekend. Na een 9de treffer te hebben geïncasseerd kon Silia- kus andermaal, thans uit een strafschop, tegen scoren. De helden raakten echter zichtbaar vermoeid en viermaal huppel de nog de bal tegen het A.F.C.-net, zodat een 13—2 nederlaag het eerste resultaat was. Ondanks Heijermans's hoop dus nog geen zege(n). Het 9de elftal is met Shaw's Heartbreak House van start gegaan, maar het repertoire wordt vernieuwd en niets zal de grote regisseur met of zonder waterzak dan meer tegen houden. AD ONDERDELAT. EMMASTRAAT 31 TELEFOON 726960-797493 AMSTERDAM-Z. Zonder chauffeur Nieuwe wagens All Riskverzekering GARAGE: JAC. OBRECHTSTRAAT 46 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3