Resultaten v/an de groene v/elden öe piLsenep cLub 1 Fa. FRED SAX T. VAN VEEN J. SUURBEEK poolt allen mee, het is voor a.f.c. /Ojüist komt een voddeman ons ver lossen van een stapel couranten, nu „oud papier" geworden. U zult zeggen, wees er blij mee. Ja, dat zijn wij ook, want „er stond toch niks in". Dat is mis schien waar, alleen nu missen wij het maandagochtendblad en zijn daardoor niet in de gelegenheid U een stand van ons 1ste elftal in de competitie voor te leggen. Nu, zo geweldig staat het elftal er niet voor, 5 punten uit 6 wedstrijden, dat was het vorig jaar wat anders. Diverse medewerkers aan onze Schakel hebben zich echter het lot van de jon gens van het eerste elftal aangetrokken, want het is voor die kampioenspelers ook niet zo prettig, dat wij niet aan de kop staan. Evenwel leest IJ hun beschou wingen over de verrichtingen van dit team aandachtig, zij zijn niet afbrekend, zij zijn mild, er zijn tientallen excuses en zij bevatten veel wijze raad. Als wij het zo maar eens mogen zeggen, dan koesteren zij allen dezelfde gedachte, A.F.C. moet winnen. A.F.C. moet punten verzamelen. Angst is hel die hen be kruipt, bang zijn zij in hun diepste bin nenste dat A.F.C. aan het eind van dit seizoen onze nieuwe terreinen, ons nieuw clubhuis zou moeten betreden, als niet le klasse amateur. Wij moeten hier niet aan denken, niemand van ons. Laat ons opgewekt verder spelen, laten wij het met vreugde doen. Martin Duinker houdt louter uit lief hebberij de standen van onze andere elftallen bij, standen die naar mijn we ten bijna nergens behalve in het offi ciële orgaan der K.N.V.B. - gepubliceerd worden, doch die een beeld geven van onze positie in de voetbalmaatschappij, /eet bedankt. Martin. U vindt ze aan het eind van deze rubriek. Er zijn diverse captains, die gevolg hebben gegeven aan ons verzoek een maandelijks verslag over hun elftal in te zenden. Wij blijven daar zeer erken telijk voor, wij missen evenwel de ver slagen over elftal 3, 4, 7 en 8. Komt aan voerders, niet te bescheiden, de resultaten zijn niet zo slecht, laat eens horen hoe jullie over je eigen elftal denkt. Al gooit de elftalcommissie vaak je hele opzet in de war, „take it easy", leef je eens uit in de Schakel. JJekijken wij na G wedstrijden onze plaats op de ranglijst, dan staan wij met 5 punten ongeveer in het midden; de laatste plaats wordt ingenomen door K.H.F.C. met 3 punten, hetgeen inhoudt, dat wij, met een beetje tegenslag binnen 2 weken op de onderste plaats kunnen belanden. Wij behaalden, na het ver schijnen van de laatste Schakel, uit 4 wedstrijden 3 punten, hetgeen, vergele ken met het aantal punten waarmede ons le elftal ons verleden jaar verwende, een pover resultaat genoemd mag wor den. Natuurlijk, wij spelen een klasse hoger, de tegenstanders zijn sterker, maar toch ontbreekt m.i. het heilige willen van verleden jaar, al wil ik direct een uitzondering maken voor de wed- strijd tegen de Spartaan. Wij verloren in deze 4 wedstrijden van D.C.G. met 2-1, J.O.S. 2-1, wonnen van U.V.V. met 4—2 en speelden tegen koploper de Spar taan, thans met 10 punten uit 6 wed strijden, nog ongeslagen, een eervolle draw 0—0. In de wedstrijd tegen D.C.G. dat, tot dat moment, nog geen punt veroverd had, kwam Henk Teiwes zo ongelukkig bij een botsing terecht, dat hij met een gekneusde nier naar het ziekenhuis werd overgebracht, waaruit hij thans geluk kig weer is ontslagen om thuis verdere verzorging te genieten. Van harte beter schap Henk. Of dit nog niet genoeg was, kostte een scrimmage, Henne Boskamp een knietje. Natuurlijk werd weer, en niet vergeefs, een beroep gedaan op Hubert Briedé, die zijn doel uitstekend verdedigd heeft, misschien met uitzon dering van de wedstrijd tegen J.O.S., die voor hem en ons enkele ongelukkige momenten had. Maar laat ons verder gaan met D.C.G., waar wij voor de rust sterker waren, doch onmachtig te doelpunten, terwijl, nadat de achterstand tot 2—0 was opgelopen, wij na 2 I gescoord te hebben, over meer ausdauer bleken te beschikken, doch geen goal meer konden scoren. U.V.V. uit was een slechte wedstrijd, van beide kanten, waarin verdedigings- fouten van de Utrechtenaren door ons met 2 doelpunten te zwak tot uitdruk king werd gebracht, gezien de hoeveel heid kansen die gemist werden. Reeds gauw na de rust werd de voorsprong tot 2-1 gereduceerd, doch thans werd weer doorgebeten met als resultaat 2 doel punten van Wim Bouwhuis en Rob Huis. Een door U.V.V., 2e goal, even voor tijd in buitenspelpositie gescoord, kon ons niet meer deren en met 4 uit 4 waren wij een veilige middenmoter. De wedstrijd tegen J.O.S. uit, beschouw ik als de beste van de tot heden gespeel de waarin reeds spoedig een doelpunt van Bouwhuis wegens ongerechtigd aan vallen van de J.O.S.-doelman, ongeldig werd verklaard. In de 2e helft werd een zelfde goal in ons nadeel toegekend, doch door onvoldoende schieten kwamen wij niet aan de zozeer begeerde als verdien de doelpunten. Neen, die goal kwam aan de andere kant, toen te laat uitlopen van Briedé de rechtsbinnen een kans bood die hij dankbaar accepteerde. Wij konden er maar niet doorheen komen, hoe goed, doch te kort, er ook werd ge speeld. Na de rust de bovenomschreven goal van J.O.S., waarna wij, ondanks alle krachtsinspanning, niet verder konden komen dan 21 door een doelpunt van Bouwhuis. Een onverdiende nederlaag, maar ja, wij hebben wat ons verleden jaar meezat, een bal er niet in, thans tegen, terwijl ons voetbal absoluut niet slechter is geworden. En draw tegen de Spartaan in een prettige wedstrijd, zeer goed geleid, doch waarin het spel van beide zijden niet best was. Wel aan onze kant een team met fighting spirit, waarbij onze backs v. Loggem en Bouwens, zeer goed voet bal lieten zien. Natuurlijk zijn er kansen geweest, zowel voor de Spartaan als voor ons, doch misschien is deze 0—0 een juist resultaat, een afspiegeling van totaal on machtige voorhoeden tegen goede verde digingen. Helaas moesten wij ook in deze wedstrijd weer twee geblesseerde spelers tellen, n.l. Leeser en Kat, beiden een spierscheuring. Vanaf 29 oktober hopen wij A.F.C.-ers alle op betere resultaten. LINESMAN. lVa de gebruikelijke zomerslaap trad het, op papier zeer sterke, tweede voor de eerste maal van dit seizoen lesten O.S.V. 2 in het veld. Na de door onze spelers goed bezochte trainingsavonden, zagen wij deze wed strijd met veel enthousiasme en vertrou wen tegemoet. Helaas kwamen wij niet tot een rede lijke prestatie, in een zeer zwakke wed- BEGIJNENSTEEG 4 AMSTERDAM OFFICIAL REMINGTON DEALER N.Z. Voorburgwal 135, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero f. 275.- 2

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2