Van de brug Oktober 1961 M. de Bruin Mzn. f 'ÜURT*^ f Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Wnd.-Redacteur: A. Waaijer, Olympiaplein 23, Amsterdam z., telefoon 7989 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam v 39e Jaargang No. 3 De competitie. [n de afgelopen maand leed ons eerste elftal twee kleine nederlagen tegen D.C.G. en J.O.S. Het versloeg U.V.V. royaal in eigen huis en speel de thuis gelijk tegen Spartaan. De wed strijd tegen D.C.G. verliep wel zeer on gelukkig voor ons door een ernstige bles sure van Henk Teiwes zonder dat van ruw spel sprake was en een „knietje" van Henne Boskamp. Wat nog nooit voorgekomen was gebeurde die dag: wij hadden aan één brancard niet genoeg. Het was geen wonder dat onze spelers, onder de indruk van het gebeurde, in de tweede helft de winst uit handen moesten geven. Tegen J.O.S. werd de beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld, doch in het eerste halfuur bleven de kansen helaas onbenut. U.V.V. speelde tegen ons een zwakke wedstrijd en A.F.C. won zonder tot grote daden te komen. De strijd tegen De Spartaan werd met spanning tegemoet gezien, doch onze tegenstanders stelden bepaald teleur. Spanning was er genoeg, maar de ach terhoedes bleven meester van het terrein (hulde aan Kees Bouwens, die een prima wedstrijd speelde) en men eindigde zo als men begonnen was; het had ook bést Na een nieuwe attaque is onze ex-vice-voorzitter, Lid van Verdienste en mede-oprichter van de Zilveren Ploeg van A.F.C. zacht ingeslapen. Met Max de Bruin is een zeer bijzondere figuur heengegaan. Zijn dikwijls afwij kende mening, hield hij met kracht staande. Wat wij altijd in hem bewon derd en gewaardeerd hebben, was zijn enorme energie om tegenslagen weer te boven te komen. Wat er ook gebeurde, Max zat nooit bij de pakken neer en in voor- en tegenspoed bleef Max de Bruin zijn A.F.C. trouw. Wij heb ben hem naar zijn laatste rustplaats gebracht, vlak bij het terrein waar hij zo graag vertoefde. Wij betuigen mevrouw de Bruin en haar kinderen onze innige deelneming met hun groot verlies. Wii danken hem voor wat hij voor A.F.C. deed. Hij ruste in vrede. J G. H. H. KAPPELHOFF. andersom kunnen zijn!! Al met al geen slecht resultaat. Het staat nu wel vast, dat er van enig krachtverschil in onze afdeling nauwelijks sprake is. Dat de K.H.F.C. onderaan staat, moet een ver gissing zijn en dat zullen zij zondag a.s. tegen ons willen bewijzen. Alleen indien ons elftal met heilig vuur tweemaal drie kwartier van leer trekt (dat heb ik dit jaar helaas nog niet gezien) en de bal direct wordt afgegeven het is nu wel gebleken dat met zelfzucht niets wordt bereikt zit er winst voor ons in. Mag het een hartverwarmende wedstrijd worden! Ziekenboeg Een lange lijst helaas. Over Henk Tei wes hebben zijn vrouw, zijn ouders en A.F.C. zich dagenlang grote zorgen ge maakt. Maar zie, het viel gelukkig mee en Henk is weer thuis in Nieuw Vennep, waar hij nog rust moet houden. Is het niet kenmerkend, dat Henk mij schreef nu pas begrepen te hebben waarom men spreekt van de A.F.C.-familie? Henne Boskamp loopt al weer zo'n beetje; wij hopen dat het zonder opera tie in orde mag komen, want voor een chirurg schijnt de overigens flinke Henne een heilig ontzag te hebben. Onze vriend Frans Heineman was een der slachtoffers van een hevige ketting botsing op de Haagweg en werd met ernstige verwondingen aan het gelaat naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. De eerste berichten waren alarmerend, maar ook dit viel gelukkig mee en Frans is al weer thuis. Het was trouwens een goed teken, dat Frans, nog nauwelijks bij uit de narcose, direct over de toen op handen zijnde strijd tegen De Spartaan begon! A.F.C.-bloed kruipt óók al waar het niet gaan kan. Frans, we hopen je spoedig weer in ons midden te hebben en als je uiterlijk schoon wat geleden mocht hebben, bedenk dan maar, dat de meesten van ons óók zo mooi niet zijn! Gerard Butter zagen we tot onze ver rassing al weer op A.F.C.; hij begint al weer aan voetballen te denken. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1