A.F.C. u/int VA/ist u Bril voor 3e maal beker de beste rust-stand? OP SLAPEN pooLt allen mee, het is voor a.J.c. Klaproosc/ag 1961 tfel is gelukt! De A.F.C.-pupillen heb- ben voor de 3e achtereenvolgende maal kans gezien de beker in de wacht te slepen. De uitslagen waren:: A.F.C. a - Kon. H.F.C. a 3-0 A.F.C. b - Kon. H.F.C. b 0-2 A.F.C. c - Kon. H.F.C. c 1-2 A.F.C. d Kon. H.F.C. d 3—0 De stand was dus: Punt. A.F.C. 4 2 0 2 4-7 4 Kon. H.F.C. 4 2 0 2 4—7 4 Daar de afspraak was: „bij eventueel gelijk aantal punten blijft de beker in het bezit van de winnaar, heeft A.F.C. hem dus gewonnen." De B-pupillen maakten een zwakke in druk tegen de Haarlemmers, die een kop groter waren en beter voetbalden waar door het B-team met 21 ten onder ging. Het A-team daarentegen voetbalde be hoorlijk goed, vooral de eerste minuten toen elke bal overgespeeld werd en alles lukte behalve de schoten van Disselkoen en Timmerman tegen lat en paal. Na rust was het dan eindelijk raak, een goed genomen corner van Geerling werd door T. Disselkoen ingekopt 1—0. Onze linksback v. d. Vorm schoot de bal van ongeveer de middellijn hoog over de keeper van H.F.C., die 7 meter voor zijn doel stond 2—0. Kort voor het einde maakte T. Tim- mermann er met een gelukstreffer zelfs 3—0 van wat tevens de eindstand was. Jan Willem Stutje mocht uit handen van voorzitter Kappelhoff 'de beker weer in ontvangst nemen voor een halfjaar. Gefeliciteerd, pupillen! JACQUES KÖHLER. WAGEMANS VAN TUINEN N.V. FABRIKANTE VAN ARTIFORT MEUBELEN EN EPEDA MATRASSEN 10 Juist kwam er die redactie-kaart toen je te dutten zat. Je wrijft je ogen uit en staart op „fantaseer maar wat". Het staat er vrolijk, vrij en frank in A.F.C.-majeur. En voorts: ,Met clubgroeten en dank, uw Schakel-redacteur" Zo'n man neemt maar bij voorbaat an dat j' uit het niets kunt schrijven. Ben ik Carmiggelt, Bomans, Kan, om maar in 't „nu" te blijven. En die beperken zich nu net niet slechts tot A.F.C. De volksmond zegt „ver van me bed"; maar ik, ik zit er mee. Toch niet! ik kan vers van de pers, dank zij mijn observeren als n i e t-Aafceeër, U pers vers mijn visie presenteren. Zag A.F.C. versus Spartaan met scherpe tele-ogen. Vraag zelf mij af, hoe kan t bestaan: ZO-N VISUEEL VERMOGEN! Spartaan iels sterker voor de thee. Toch, thuisclub speelt nog flinker dan zij de laatste weken dee. Wel flinker maar niet linker. Dat bleek na rust toen onze ploeg het beste had xwn 't spel doch buitenspelval d'aanval sloeg; enfin, U kent dat wel. De besten waren linkshalf Kat en zeker ook back Bouwens. Beste papieren wij gehad, geen tikje mazzel trouwens. Want viel voor rust al Leeser uit, daarna was 't Tak, de spil.*) Maar al met al en tot besluit: VERDIENSTELIJKE BRIL. B. S. LE MARCHÉ. Red. Het was de omgekeerde Tak dus Kat die uitviel, ik kan niet rijmen, dus blijft het zo. ....dat in „Het Algemeen Handelsblad" van 27 december 1887 voor het eerst af zonderlijk aandacht aan voetbal werd geschonken. .dat voor 1918 het echte platteland voetbal alleen kende van horen zeggen en uit de locale kranten in de rubriek „ongelukken". dat het eerste koninklijke bezoek aan een voetbalwedstrijd dateert van 1909: Op Koninginnedag van dat jaar bezocht H M. de Koningin een wedstrijd van het Apeldoornse „Robur et Velocitas". dat een Engels planbureau heeft vastgesteld, dat er een relatie is tussen resultaten van een club en de arbeids prestaties der supporters van die club. dat in de jaren van werkloosheid na 1930 in Amsterdam een poging is ge daan om beroepsvoetbal in te voeren, teneinde de jeugdige werklozen uit die tijd te helpen. De poging mislukte. dat bij een Mohammedaanse voetbal wedstrijd niet zelden achter de doelen spreuken prevelende Hadji's staan opge steld, die bij het ene doel het gevaar moeten bezweren en bij het andere moe ten leiden tot het maken van de nodige goals. .dat de Finse athleet Nurmi in zijn gloriejaren bij gebrek aan gelijkwaardige tegenstanders de 10.000 meter liep met de stopwatch in de hand. dat in het competitiejaar 1891—1892 de V.V.A. (Amsterdam) het veld zonder de wedstrijd uit te spelen verliet: na een geschil met de scheidsrechter. dat de bezoekers van een voetbal wedstrijd voornamelijk twee tonen uit stoten: de i-toon (spanning) en de ah- toon (ontgoocheling). (W. Barzel: Der Geist des Fussballspiels). ROBERT E. DUIS. /"\p 11 november a.s. is het weer Klap- roosdag. Op en omstreeks deze dag wordt er een collecte gehouden, waarvan de opbrengst bepaalt hoeveel ouders, vrouwen en kinderen van in ons land gesneuvelde en ter aarde bestelde ge allieerde militairen in de jaren 1940 tot 1945, gastvrijheid kunnen worden ver leend en in staat gesteld, het graf van vadet, man, zoon of broer te bezoeken. Het werk, dat het Nederlands Oor logsgraven Comité doet is uniek, want geen ander land ter wereld heeft dit zo georganiseerd. Gedurende de jaren dat het comité bestaat zijn meer dan 33.500 nabestaan den gast geweest, maar vele tienduizen den wachten nog op een gelegenheid. Vergeet niet dat meer dan" 30.000 ge- allieeide soldaten bij de bevrijding van Nederland in onze bodem hun laatste rustplaats vonden. The British Legion nodigt 22 collec tanten door het lot aan te wijzen uit om 5 dagen in Engeland door te brengen uit erkentelijkheid. Aanmeldingsadres als collectant is Nederl. Oorlogsgraven Comité, Keizers gracht 442, telefoon 36770. Meld U aan, en geef graag en gul. W.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 10