Boottocht 1961 Open brief Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit pooLt aLlen mee, het is voor a.f.c. Tijden en omstandigheden veranderen. Dij onze promotie kreeg ik kennelijk de inspiratie over het verleden, het heden en de toekomst een paar woorden te schrijven. En nu een paar maanden later heb ik echt de neiging hierop door te gaan en thans wel speciaal in verband met onze promotieviering tot uiting gebracht met onze boottocht juli 1961 op één van de drie hittegolfda- gen, die wij dit jaar mochten beleven in onze Hollandse zomer. Terugkomend op onze promotie-dag, dan past het nog eens vast te stellen, dat ons bestuur alle hulde verdient voor de wijze waarop zij het feest arrangeerde van 4 uur tot 10 uur. Het was hun schuld zeker niet, dat de Glazen R.A.I.- zaal zich niet leende voor een gelukkige voortzetting van een algemeen A.F.C.- feest. Daarna kwamen de koppen bij elkaar hoe wij een goed A.F.C.-promotie-feest konden vieren. Een diner voor de spe lers etc, neen, dat was te beperkt; een zaalfeest, och neen, een beetje uit de tijd; een feest aan boord van een Hol lands zeeschip, liggende in de haven werd ook verworpen, evenals een min of meer culturele tocht via Rotterdam naar de Delta-werken. Een uit de grond ge stampte commissie van Ereleden (Dick Bessem, Nico Holzappel, Gerard van Nigtevegt en ondergetekende) lieten zich "vlug bijstaan door een Actie-Comité (Cor van Peperzeel als amusements-deskundige, Piet Verhaaf als restaurant-expert, Otto van Ryn als bestuursafgevaardigde, Siem de Waal als financieel genie en Arie Waayer als journalist). Eerlijk gezegd, deze commissies moeten ons le elftal wel heel erg dankbaar zijn, want de drie vergaderingen resp. in het Stadion, in het prachtige landhuis van Piet Verhaaf en uiterst knusjes bij Siem Waal, ge volgd door een officiële liquidatie-verga dering (met cadeaux voor de dames van de commissie-leden) gehouden wederom te Laren bij de wel zeer medewerkende Jo en Piet Verhaaf met twee kinderen; zullen tot in lengte van dagen als aan gename herinneringen beschouwd worden aan de A.F.C.-promotie 1961. Die commissies besloten tot een min of meer traditionele boottocht, zoals die gemaakt werden naar Hoorn in pl.m. 1919, 1927 en 1937. Een begroting werd opgemaakt, de vereniging werd op de hoogte gesteld, maar de deelname bleef zeer belangrijk onder de verwachtingen. Zijn er fouten gemaakt (te hoge deel name-kosten, te weinig mogelijkheden voor onze jeugd etc.?), wij weten het niet. Speelde het een rol dat er cricket ge speeld werd die zondag en ook honkbal competitie en dat een deel der A.C.C.-ers naar Londen was? Wij weten het niet. Wel weten wij dat van het 2e t.nr. 8e elftal een minimum vertegenwoordigd was, dat van het le een paar verstek lie ten gaan zonder af te zeggen en dat wij dit heel erg betreuren. Het mocht echter „de pret niet drukkenDe goede oude schare was aan boord aanwezig en zoals Dick Disselkoen tegen mij zei: Och die 100, die wist ik wel dat die kwamen, maar nieuwsgierig was ik wie verder aan het feest wilden deelnemen. En wat voor een feest. De „Waalstroom" bracht ons naar Hoorn, een orkest aan boord, voor jongeren om te dansen, voor ouderen buffet met alle geneugten, 2 zangeresjes, een „modeshow" onder leiding van Mol- lie de Vries, een optocht door Hoorn met muziek voorop, een soort Carna vals-voetbalwedstrijd en niet te vergeten de uitreiking van de Kampioens-Schakel. Zie hier een kleine greep uit het feest- gebeuren. De thuisblijvers hadden weer eens ongelijk gehad en een uitdrukking zoals Jacq. Kempe gebruikte (en die nog niet zolang thuis is in het A.F.C.-leven), nl. „wat een speciaal voor mij onbekende prettige wijze van feestvieren en wat een genoegen om met dat Hoorn eens ken nis te maken", spreekt boekdelen. Maar de (financiële) brokken, zij het van beperkte omvang, die moesten door de commissie worden opgevangen en daar past het wel hulde te brengen aan „Mijnheer De Goede", die op onze Liquidatie(Feest)-vergadering als totaal onbekende liet weten, dat hij het gehele tekort voor zijn rekening nam (mooi uitgedrukt: hij had het tekort in de kas zien zitten). En nu kom ik weer aan de toekomst: er staan grote dingen te gebeuren in A.F.C. en als alles goed gaat trekken wij 1 september 1962 in ons nieuwe A.F.C.-huis. Weer zal de gehele vereni ging aan bod moeten komen en zal naar mijn smaak moeten deelnemen aan de opzet, de uitvoering, de feestviering, maat niet zoals met de boottocht 1961 een klei ne groep (de welbekende „100") doch de gehele club. Hier zal de Stichting Goed Genoeg zich bijzonder op dienen te be- zinnen. Overigens, heel eerlijk gezegd, nog eens heel erg extra dank aan onze le elftal- Iers, die een promotie bewerkstelligden met veel inspanning, en die de feitelijke oorzaak waren, dat wij (de commissie plus feestvierders) heerlijke momenten beleefd hebben, die een uiterst dank bare herinnering blijven vormen. J.v.N. aan Jac. van den Berg, hoofdstedelijk correspondent van de „Sportkroniek" over zijn rubriek „Aan d'Amstel en het IJ", die uitsluitend gegevens over de semi-prof- clubs bevat. kan d' Amstel en het IJ Daar doet zich heerlijk ope Zij die als keizerin De kroon draagt van Europe Aan „d' Amstel en het IJ" Dat is toch bar bezope Gaat het dus als ik 't goed snap Om hope en verkope Aan d' Amstel en het IJ Daar gaat Jacques aan het lope Alleen maar met de semi profs Zijn de amateurs verzope? Aan d' Amstel en het IJ 't Bloed kruipt waar het toch krope Daar gaat toch iedereen het aan Hoe d' amateurs het snope Aan d' Amstel en het IJ Wel Jan verdrie verdope Daar is dan voor de amateurs A.F.C. toch ook een hope Aan d' Amstel en het IJ Ik houd echt niet van knope Daar vind ik toch dat Van den Berg Er niks van heeft gesnope Aan d' Amstel en het IJ Daar zeggen wij: Wij dope Vijf clubs als eerste klassers nu i) Da's niet van dat goedkope! Aan d' Amstel en het IJ Nou Jacques: gaan d'ogen ope? Daar eisen wij ook onze plaats Wij blijven ongebroke. J. W. l) D.C.G., J.O.S., O.V.V.O., de Spartaan en A.F.C. J. Bakker A.F.C. Clubhuis Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 59' - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 4

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 4