Van de brug E Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Wnd.-RedacteurA. Waaijer. Olympiaplein 23, Amsterdam z„ telefoon 7989 12 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam w. 39e Jaargang Augustus 1961 No. 1 ""en nög slechtere zomer dan de vorige is weer voor bij. Menige zondag f ging voor de zomer sporten door regen verloren in het toch al zo korte seizoen. A.C.C. en A.B.C. be gonnen met een ne derlaag, waarna voor beide clubs een uit stekend herstel volgde, met kansen op de bovenste plaats. Tegen het einde van de competitie zakten zij echter terug. Toch kunnen cricketers en honk ballers op een redelijk seizoen terug zien. Bewaren zij hun grote daden tot na de verhuizing? Wij zullen het ho pen! En nu staat voor A.F.C. een zeer belangrijk jaar voor de deur, waarin wij moeten bewijzen dat onze promotie naar de eerste klasse terecht plaats vond en de verhuizing naar de Buitenveldert zijn beslag krijgt. Zoals gezegd, een uiterst belangrijk jaar, dat herinneringen op roept aan het seizoen 1919/20, in welk jaar wij voor het eerst in ons bestaan in de eerste klasse werden opgenomen door een besluit van de algemene vergadering van de N.V.B., terwijl aan het eind daarvan de verhuizing van de Water graafsmeer naar de Wandelweg wachtte, waarmede een bedrag van circa 60.000.— gemoeid was. Thans zal het nieuwe com plex naar schatting 350.000,— vergen! Maar toch ook, welk een enorm ver schil tussen 1919 en 1961! Toen hadden wij verlies van diverse spelers te boeken, thans hebben wij een belangrijke aan was. Maar het belangrijkste verschil is wel, dat in 1919 dé financiële opzet ge baseerd was op de recettes, zodat de gradatie een debacle betekende, die niet op zich liet wachten. Thans kan een zakelijk verantwoorde exploitatie- opzet worden gemaakt, waarbij rente en aflossing van aan te gane leningen kun nen worden gevonden, ten eerste door de besparing die in de clubhuishouding wordt verkregen, doordat onderhoud van de nieuwe velden door en voor rekening van de Gemeente Amsterdam geschiedt, ten tweede door een batig saldo van de exploitatie van een groot, modern club huis. In een algemene vergadering zullen wij met definitieve voorstellen komen. De opzet is zeker te verwezenlijken, mits iedere A.F.C.-er naar krachten bijdraagt. Er staat iets groots te gebeuren in de aloude A.F.C. en ik twijfel er niet aan of dit zal gelukken! De nieuwe terreinen zijn reeds vrijwel gereed. Gaat u maar eens kijken; de weg is al doorgetrokken tot de ingang. De bouwvergunning voor kleedkamers en clubhuis is afgekomen; een enorme meevaller waarop wij bij de thans geldende bouwstop nauwelijks hadden durven hopen. Dit betekent dat wij binnen een paar maanden met de bouw moeten beginnen. De A.R.O.L. Naast oude bekenden gelukkig is ook de K.H.F.C. weer van de partij - begroeten wij onze oude vrienden Alc- rnaria Victrix met een hartelijk wel kom. Zij zullen zich op ons toernooi wel spoedig thuis voelen. Ik wens alle deelnemers prettige wedstrijden; moge de sterkste winnen! Seizoen 1961/62. Hoe zullen onze jongens het er af brengen? Zal de enorme spanning van het vorig jaar nog nawerken, in de zin dat men het thans, nu de promotie bereikt is, wat gemakkelijker gaat op vatten? Dat kan en dat mag niet en in mijn hart ben ik er ook niet bang voor; de mentaliteit van onze spelers is daarvoor tè goed! Wij hebben enkele aanwinsten en de E.C. wacht dan ook weer een bijzonder moeilijke taak. Het zal een sportief gedrang wor den om in het eerste te komen, doch dat is alleen maar gezond en de lagere elftallen zullen er door in sterkte winnen! Dat is ook hard nodig, want het reserve-elftal van een eersteklasser hoort in de reserve le klasse thuis en het derde elftal uiteraard in de reser ve 2e klasse. Wij wensen onze trainer Gé van Dijk weer heel veel succes toe en al onze spelers, of zij nu in het hoogste senio ren-, dan wel in het laagste welpen elftal spelen, een zeer prettig seizoen. Zij die heengingen. In de afgelopen maanden hadden wij het verlies te betreuren van ons ere lid A. P. Bos, Piet voor zijn vrienden. Piet was een oer-A.F.C.-er. Al heel jong speelde hij in het eerste elftal en was één van de beste spelers. Toen na de degradatie in 1921 veel goede spelers ons verlieten, zei Piet Bos, dat hij heel gaarne voor de A.F.C. zou blijven spelen, op welke plaats en in welk elftal men hem maar ook kon gebrui- (vervolg pag. 2, 3e kolom)

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1