1 ülarghall Honkbal Van de jeugd Onvoorstelbaar iroi A.B.C.-Bevrijdingstournooi om de Hans Volkers-trophee (Dames- en Herenschoenen DE SELL KEUKEN poolt aLLen mee, het is voor a.p.e. Gezellige sfeer. de aanstaande Paasdagen zal voor de vijfde keer het door A.B.C. te organiseren Bevrijdingstoernooi om de ..Hans Volkers-Trophee" plaatsvinden. Een jaarlijks terugkerend evenement, dat niet ten onrechte een vaste plaats heeft gekregen op Nederlands honkbalkalendev en dat zich door haar gezellige sfeer en ieder jaar weer opnieuw sterke deelname in een grote belangstelling mag verheu gen. Gerenommeerde verenigingen. Ook dit jaar zullen sterke en gerenom meerde verenigingen 'van de partij zijn. De voorlopige inschrijving vermeldt vijf hoofdklassers, t.w. V.V.G.A., trophee-hou- der, O.V.V.O., E.H.S., H.H.C. en het Rot terdamse Sparta en drie eerste-klassers, t.w. De Volewijckers, W.V./H.E.D.W. en de organisatrice zelf. Bijna al deze clubs hebben in de vorige toernooien een be hoorlijk woordje meegesproken en zijn meerdere keren in de prijzen gevallen. Veroverde V.V.G.A. ook niet in 1957 de eerste plaats en waren het niet het jaar daarop de O.V.V.O.'ers die de trophee mee naar huis namen? Ging W.V./H.E.D.W. niet in 1959 met de inzet strijk? Was het niet De Volewijckers die reeds twee keer een tweede en een keer de derde prijs in de wacht sleepte en behaalde H.H.C. ook niet een tweede en derde prijs? Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Blijvende herinnering. Reeds sedert 1946 organiseert A.B.C. ieder jaar een toernooi. In dat jaar stel de de heren G. J. Bosch en A. M. Dissel koen de „Zilveren Bevrijdingsbeker" be schikbaar. Het was pas in 1956 dat Ajax door vijf keer in totaal als eerste te ein digen, deze beker permanent in zijn prij- zenkast mocht zetten De familie Volkers schonk A.B.C. het jaar daarop de „Hans Volkers-Trophee". Deze trophee is een z.g. eeuwig-durende. De namen van de winnaars worden in een bij deze trophee behorend ere-boek geschreven en een kleinere afbeelding van de trophee komt definitief in bezit van het zegevierende team. Het toernooi zal voortaan dus een blijvende herinnering zijn aan onze helaas zo vroeg gestorven sportmakker. Genoeglijke dagen. Gezien de sterke bezetting staat het wel vast, dat het komende toernooi aan spanning niet zal onderdoen voor de vorige. Rest ons nog te hopen op gunstig weer, zodat A.B.C. op de avond van de tweede Paasdag op een geslaagd toer nooi en het publiek op twee genoeglijke dagen kan terugzien. HANS DE B1E. Bepaalde woorden en uitdrukkingen krijgen inodistische gestalte, wanneer de menigte dat zijn wij dus ze onver droten te pas en te onpas gaat bezigen. Het woordje „onvoorstelbaar" is et- een van. Dan hebben we de veel ge bruikte slogan „dat is toch wel het ein de", terwijl het publiek bepaald gek, ja, opdringerig wordt met het misbruiken van het woordje „ergens". Ergens wordt dit te veel gebruikt. Merkt U het?? Nu doe ik het zelf ook al! Als men beweert: „Ergens is dat een knappe voetballer" dan zou hieruit licht de bedoeling kunnen blijken, dat hij voor de rest een grote sufferd is. Een druiloor van een voetballer. Zegt U nu: „Mijn kiksies zitten mij ergens heerlijk". Man, trek die stiefeltjes dan maar uit. Ga niet voetballen met die kiksies, die je voor de rest „onvoor stelbaar" slecht zitten, dat zou toch „wel het einde" zijn!!! Iemand zei laatst: „Ergens moet hij wat geld hebben". Best mogelijk, maar hij vertelt tóch niet, wüar dat zit. Ze zeggen het woordje „ergens" van vrien den, familie, relaties en clubgenoten. „Ergens is het een goede voorzitter". Als de man dat zélf zou horen, bedankte hij vandaag nog. „Ergens is hij toch wel een eerlijke vent". Kijk, hier nu wordt de menigte smerig, hier nu komt er een fijne nu ance bij, die leken niet direct opvalt. Hier is het woordje „toch" dat een gebr. plieger heerlen, amsterdam smerig, stiekem rolletje speelt. Nou geen flauwe kul, jongens, maar druk je wat prettiger uit!! Als Pietersen ergens een rot-vent is, dan is hij voor de rest een fijne jongen. Voel het nu toch eens! Ik kan me zo voorstellen, dat een jon gen, die zegt, dat hij zijn meisje „er gens" erg lief vindt, de bons verdient. Ergens is dat heel naar voor dat jon getje. Maar ik schei er uit. Want „ergens" dreig ik vervelend te worden. Men zou mij „onvoorstelbaar" flauw beginnen te vinden. En dat „is wel het einde". JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN. pr is - sinds mijn „hartekreet" in de Schakel van december j.l. weinig gelegenheid geweest mijn oproep om meer belangstelling te tonen voor onze jeugdspelers in vervulling te doen zien gaan; daarvoor werden door de vele ter rein-afkeuringen te weinig wedstrijden gespeeld. Ik kan overigens ons aller „Zakboeka- nier" de verheugende mededeling doen, dat juist een onzer meest enthousiaste klaverjassers spontaan gereageerd heeft; deze oud-speler van ons „eerste" heeft ons zijn medewerking toegezegd, waar voor ik hem ook hier nog graag wil be danken. Kom, A.F.C-ers, doe mee, help onze jeugdafdeling; we hebben nog zo drin gend hulp nodig, behalve voor de Za terdagmiddag (onze welpen worden voortaan „pupillen" genoemd) ook voor de zondag, al was het maar voor de zondagmorgen. Bedenk, dat onze A.F.C. zonder een bloeiende jeugd-afdeling weinig kans maakt een gezonde vereniging te blijven. Als straks (dit jaar?) onze hoogste senior elftallen tot de sterkste amateurs van ons land zullen behoren, moeten t.z.t. de eventueel openvallende plaatsen in die elftallen ook door onze huidige jeugd-spelers kunnen worden ingenomen. B. J. S. Red. Toch een klaverjasser, wij had den het niet gedacht. Als hij de kaarten nu maar thuis houdt.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 8