On dit et datjes Uit de commissies PLIEGER KEUKENS Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt de schakel in stanö Aanvullend zakboekje Ziekenhuisbezoek. Toen onze Sjaak Jr. de vorige maand nog in het ziekenhuis vertoefde kreeg hij veel A.F.C. bezoek, zoveel dat de bezoe kers even moesten wachten. Slechts twee bezoekers tegelijk zo sprak de zuster tegen de captain van ons eerste. Maar hoe oud bent U? Henne kijkt haar ver wonderd aan en vraagt, hoezo zuster? Nou ik wil maar zeggen, als U nog geen 16 jaar bent, kunt U onder geleide mee naar binnen, want kinderen hebben met geleide toegang. Tableau. Zoals U het zondag zult hebben ge zien ging Robbie Duis 20 minuten vóór afloop der wedstrijd wegens een mal heur aan zijn lies van het veld. Rob is niet bang uitgevallen, maar vertrouwde het ongeval toch niet te zeer en voor zichtig als hij is, ging hij naar de Medi sche Sportkeuring om de gevoelige plek te laten onderzoeken. Dat besluit was snel genomen, maar niet zo direct uit gevoerd. Vermoedelijk heeft hij in zijn zenuwen het adres of het nummer van de afdeling verkeerd verstaan, want hij is er niet aangeland. Maar waar dan wel, nou dat was op een zaal waar wel 50 gelukkige moeders met hun zuigelin gen lagen en naar het verhaal wil heeft dit schouwspel hem zoveel deugd ge daan, dat hij de pijn is vergeten en als deze toestand tot zondag a.s. blijft voort duren, zal hij zeker tegen Zeeburgia van de partij zijn. Onze adverteerders. Tot onze grote teleurstelling hebben enige van onze grote adverteerders in de Schakel gemeend het contract te moeten opzeggen. Dat is zeer jammer. Willen wij ons clubblad in de huidige uitgave handhaven, dan zullen wij toch met Ottó van Heul aan het hoofd met elkaar moeten zoeken naar nieuwe begunstigers en tegelijk er rekening mee houden, dat wij hen bij onze bestedingen niet ver geten. Gelukkig waren Teun van Veen en Jantje Suurbeek zo zakelijk een adver tentie te plaatsen. Wij behoeven, het geen zij in hun annonce aanbieden niet aan te bevelen, het is alom bekend, dat Teun het beste biertje van Amsterdam tapt en dat op de machines van Jan de schoonste brieven worden getypt. Naamswijziging. De naam van de „Sociëteitsvereniging van de Amsterd. Football Club" is vol gens Koninklijk Besluit d.d. 26 jan. 1961 gewijzigd in „Verg. Sportpark Goed Ge noeg". Dat is ook weer voor elkaar zei Gerard. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Inzenden copy maart Schakel. Zouden wij de captains der elftallen mogen verzoeken eens wat over hun team te vertellen. Als jullie dat doen vóór 15 maart, dan is er dunkt ons tijd en ge legenheid genoeg om wat mee te maken, waarvoor wij allen belangstelling hebben. Waar blijven onze dames met haar copy toch? Beleven zij niets meer? Uw invloed op ons voetballeven kan van zo een stimulerende waarde zijn. Komt neemt U de pen weer eens op! Club van 10. Woensdag 1 maart vindt de return wedstrijd in ons clubhuis plaats tegen bovenstaand tiental. Mannen bereidt U voor. Als Siem ons een goede maat toe deelt, desnoods C. v. P. dan komt het voor elkaar. Ons schudden en geven der kaarten wordt steeds beter en ongedwon- gener. A. TVTu dan maar eens iets over de P. en -1- l'.C. Dat zijn nu niet in omgekeerde volgorde de initialen van mijzelf maar iets beduidend belangrijker n.m. de „Pers en Propaganda Commissie". Dit uit 5 „HEREN" bestaande college houdt zich voornamelijk bezig met alles wat aan propaganda voor de A.F.C. moet gebeuren, O.a. het distribueren en con troleren van de raambiljetten etc. Een andere taak van deze commissie is het organiseren van de in de A.F.C. toch ook wel eens nodige (we hebben toch al zo weinig) festiviteiten. Zo heeft deze commissie geprobeerd de feestavond t.g.v. het 65-jarig bestaan in het Carlton vorig jaar tot een succes te maken. Of we daarin zijn geslaagd, kom je natuurlijk nooit helemaal te weten (we mochten echter na de jaarvergade ring blijven), maar veel geld heeft het wel gekost. Hier zitten nu de 5 „HEREN", na het verwelken van de omgehangen lau werkransen met de niet zo beste balans. In onze toch wel jeugdige overmoed, leek het allemaal wel te gaan, maar de „geplande" tombola is, met of zonder schuld van de gezellige bar, waar wij A.F.C.'ers zo moeilijk aan kunnen wen nen, toch wel mis gelopen. Die tombola echter moest de laatste resten van onze artistieke uitspattingen goed maken. Helaas zijn we, om met Multatuli te spreken, in de koffie aan de bar gestikt. Nu zijn we op het ongelooflijk schran dere idee gekomen, zoals u in een cursief gedrukt artikel van onze Arend" in een vorige Schakel heeft kunnen lezen, die tombola gewoon te verlengen. Het is u misschien niet bekend, dat wij daar nog „enkele" loten van hebben. De jeugd commissie had direkt enthousiast zijn medewerking toegezegd en laat ik u dit nu maar verklappen er zijn al enkele jongelui die al meer dan 100 loten ver kocht hebben. Dat deze jongelui scherp geobserveerd worden als toekomstig P. en P.C. leden is natuurlijk vanzelf spre kend. Zou het nu voor onze „niet meer zo jeugdigen een aansporing kunnen zijn om de genoemde 5 „HEREN" niet in hun gebruikelijk interlokje te laten zit ten? We moeten nog een klein scheutje hebben. Bestuurslid Jan van Dijk is van die tombola de nestor. Bel hem eens even, of loop eens langs onze „kaste lein" de heer Bakker. Dit zijn dus zo de zorgen van de Pen P. C. Dank voor alle eventuele mede werking. C. v. P. Frans Ietswaard. f Dezer dagen bereikte ons het droevige bericht van het verscheiden van Frans Ietswaard. In onze samenwerking met hem, als verslaggever van Het Vrije Volk hebben we hem op de eerste plaats leren kennen als een man, die stond voor zijn werk. Met hoeveel genoegen kon hij uitzien naar ons jaarlijks toernooi, alwaar hij kon spreken met vele voetballeiders over de zaken, die hem zo na aan het hart lagen. Frans Ietswaard is 73 jaar geworden.. Hij ruste in vrede. Keeper. In de lagere teams is, naar ik hoor het keepersprobleem nijpend. Dat be vreemdt ons. Verleden jaar 1 april is toch door onze mannen Briedé en Vogel gedemonstreerd hoe men elke, althans bijna elke bal onschadelijk kan maken. Of is het flesje weg? Dat flesje moet terugkeren of we gaan op de fles. De Zatten. Deze roodzwarte medestrijders hebben het moeilijk. Na een maandenlange rust periode moest plotseling aangetreden worden tegen het sterke team van D.W.V. Hoe sterk dit team wel is wordt ten eerste geïllustreerd door de uitslag (8—0) maar ten tweede nog sterker door het gerucht, dat enige van deze spel ers in het eerste van de geelzwarte zal worden opgesteld om dit team te helpen het vege lijf te redden. Enige Zatten hebben het deze dag niet prettig gehad. Maar na afloop werd alles weer geregeld. Tegen de medegegadigde voor de onderste plaats. „De Volewijc- kers" werd met 4—1 verloren. De af stand, die ons nu nog van de laatste plaats scheidt is klein geworden vrien den. We hopen echter, dat binnenkort de sterren weer op de groene wei zullen neerdalen en bewerkstelligen, dat de be nodigde handhavende puntjes zullen worden behaald. Er zijn nog 7 wedstrijden te spelen, dus moed houden. J. T. S. 7

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 7