Het zakboekje pooLt allen mee, het is voor a.f.e. Russische raket suist op Venus W/'ij moeten niet denken aan de eerste planmatige ontmoeting van de raket afgeschoten en vermoedelijk bemand met een tot half mei geladen bolsjewiek en Venus godin van schoonheid en liefde. Akelige visioenen van onverhoed se aanrandingen, gevolgd door een mo derne wurggreep doen zich aan ons voor. Het is maar gelukkig, dat wij nuchtere A.F.C.'ers met beide benen op deze aarde staan, waardoor wij niet behoe ven te vrezen, dat onze meisjes die wij op handen dragen en als een hemels geschenk beschouwen een dergelijk lot te zullen zien ondergaan. Het hoedje van Leo. Wij waren zondagmiddag aanwezig bij de wedstrijd R.K.A.V.I.C.—A.F.C. Bijna drie kwartier hebben wij op de scheids rechter moeten wachten, maar in deze stonden wij niet alleen, vele A.F.C.'ers stonden met ons onbeweeglijk in de modder vastgezogen. De tijd werd ons verkort door een opgewekte Limburger, die ons herhaaldelijk mededeelde, dat er 's avonds een bijzonder Carnavalsfeest in Marcanti zou plaats vinden. Tussen deze berichten door kon men bij hem kaarten verkrijgen en een zoekgeraakt kind, verder deelde hij mede, dat de wedstrijd bij afwezigheid der aangeschre ven referee zou worden geleid door niet minder dan onze Leo. Onder elkaar had den wij al aan Geb Buren gedacht. Wij vonden het standpunt van R.K.A.V.I.C. een A.F.C.-scheidsrechter te accepteren zeer ruim en complimenteus voor Leo's neutrale gevoelens, die wij insiders wel kenden, doch de tegenpartij blijkbaar ook. Wie beschrijft onze verwondering, toen wij tegen kwart voor drie een echte scheidsrechter snel het veld zien op marcheren en even daarna Leo. Leo niet in korte broek maar gewoon als burger d.w.z, met hoed en wat voor één. Onze eerste gedachte was, dat Leo zo door de stem uit de microfoon was opgewarmd, dat hij na de wedstrijd meteen door zou gaan naar het carnaval. Dat bleek later niet zo te zijn. 't Was zijn eigen echte hoedje, een prethoedje, een hopsasa ge valletje. Hij zou er zo mee op olifanten- jacht kunnen gaan, maar tegelijk zou hij een reclamerunner kunnen zijn van een scheerkwastenfabrikant Wij waren er allemaal zeer van onder de indruk. Leo liet dit allemaal koud, overtuigd als hij was, dat ook dit bij hem paste Jaardiner. Of het een goede of een kwade eigen schap is, dat kunnen wij in het midden laten, maar het is alom bekend, dat de A.F.C.'ers een aangeboren gevoel bezitten om van een alledaags blij gebeuren een groot feest te maken. De ouderen van ons zijn erin voorgegaan, de jongeren zijn er mee opgegroeid en wij allen weten niet beter. Zou het hoofddoel van ons streven niet zijn het beoefenen van voet- 4 bal, cricket en honkbal, dan zouden wij in onze sociëteit een artiestenmarkt kun nen exploiteren, maar nu vindt dat op treden gelukkig nog plaats in de eigen sportieve kring. Een regelmatig terug kerend feest, een feest waar niet om ge zeurd of getrokken behoeft te worden, dat is ons jaardiner altijd op 18 januari, de jaardag van de club. Dit jaar is onze vereniging 66 jaar oud en dit heug lijk feit was aanleiding voor 75 leden er aan deel te nemen en wel in het ons van ouds bekende Apollo Paviljoen. Al les ademt dan A.F.C.de versieringen, de vlaggendrapering, het geroezemoes en achter het midden van de tafel prijkte dan als steeds het geschilderd portret van de onvergetelijke „Schaf". Tegen 6 uur druppelen de mannetjes binnen. Correct in hun donkere pakjes met glimmende revers zwarte vlindertjes op hagelwitte hemden. Zij tasten met zoekende blik de zaal af om de heren van het Bestuur met hun roodzwarte versierselen omhangen, de hand te druk ken en hen geluk te wensen met deze dag, die wij toch maar weer gehaald hebben. Zo'n jaardiner bestaat uit drie étap pes. De borrel van 6—8 uur om op temperatuur te komen en bij milde leiding meestal verlengd tot half negen, daarna het diner, dat bij breedsprakig heid wel tot één uur kan duren en dan ja, dan is het inmiddels nacht geworden en kan er van alles gebeuren. Vijf en zeventig mannen gedurende 4'A uur in toom te houden door de veelal weliswaar noodzakelijke toespraken is in feite ongezond. Vier en een half uur gekluisterd te zijn aan dezelfde stoel in een zelfde kringetje van mensen om je heen kan meevallen wat conversatie betreft, doch het kan ook slaapverwek kend zijn. Vier en een half uur inge houden moeten luisteren naar o.a. de nooit af te leren moedercomplexen onzer cricket en honkbalsprekers of naar de stem der heldenvereerders, dat houdt geen mens vol en leidt tot uitbundig heden, die wij optredende onder deze omstandigheden in dit gezel schap normaal zouden willen noemen. Indien wij dan in onze vorige Schakel schrijven, dat wij U nog enkele gebeur tenissen zouden melden, waarover de Voorzitter heeft gezwegen, dan hebben wij dat uitsluitend bedoeld om zo vol ledig mogelijk te willen zijn, niet om volgens de M.P. te speculeren op de „slechte instincten" van onze lezers. Neen, het zou onredelijk zijn na zo'n overladen programma de deelnemers te kijk te zetten. Ons hart heeft inderdaad, „geklopt" van vreugde en wel tot barstens toe, toen onze Voorzitter en de Penningmees ter zich schijnbaar niet meer konden bedwingen en samen de Cha-Cha-Cha probeerden te dansen. Het was gefor ceerd gracieus, onderbroken ritmisch, doch ééns van zin and so say all of us. Als Henne onze tafelpraeses, Willy met „Voorzitter tabulae" gaat aanspre ken, dan zie je aan de ene kant van de tafel een ingehouden ernstig gezicht, aan de andere zijde een Brusse met een wacht-je-maar-ventje ik krijg je wel met de italiaanse keuken Imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam dat jaarlijks terugkerend gescheld. Hen ne heeft als een advocaat namens zijn eerste elftal gesproken. Hij had het over een gematigd optimisme en over een ge matigd pessimisme, dat hij koesterde om trent de kansea van ons eerste elftal. Dat was wat je noemt zeer diplomatiek gezeid. Toen de jongste dochter van de A.F.C. van haar liefde voor de Moeder getuigde werd mijn buurman wrevelig en mompelde altijd die Moeder, nooit iets over de Vader, die is zeker „Laze- rus Kom, kom zeiden wij sussend. Niks te komkommeren, ze zijn zo gek op elkaaar, dat je straks nog een strip tease kunt verwachten van Moeder en Kind. Een dergelijke opmerking van een overigens rechtschapen mens heeft een diepere achtergrond, Freud maar eens op naslaan. De Jonkheer had weer eens een ver rassing. Het was of hij het had voor voeld, dat er wel eens behoefte aan kon zijn om een leemte te vullen. Een lijstje met wetenswaardigheden, bijeengezocht speciaal voor de deelnemers lag nml. met het menu bij wijze van geestelijke spijskaart naast ons bordje. Wij hebben tussen de speeches er zeer van gesmuld. Het was 5 uur in de morgen toen de laatste stayers huiswaarts gingen. Elf uren onafgebroken A.F.C.-stemming op elk gebied. Jeugd zou voor hen een ideale toestand zijn, indien zij wat latei- in hun leven kwam. Henk Kappelhoff doet in de vorige Schakel een voorstel om het lange tafelen te beperken, o.a. door het borreluur te verkorten. Persoonlijk gevoelen wij hier niets voor omdat het Blooker's uurtje ons gezellig ste uurtje is om heerlijk van de een naar de ander te huppelen en van de hak op de tak te springen. Misschien kunnen we tussen de gangen van het diner een halfuurtje pauze nemen of anders een hele lange borreltijd vaststel len met een ontzaglijk uitgebreid koud buffet onder het gevedel van een zacht strelend muziekje. Wij zijn dan in de gelegenheid ongestraft de benen te strekken, hetgeen nu heel moeilijk gaat, omdat wij hebben geleerd, dat van tafel lopen zonder te vragen heel onbehoor lijk is. Wij zouden dan tevens de speeches over de hele avond en nacht kunnen verdelen, de ernstige in de voor avond en de luimige in de nacht. Wij geloven, dat wij dan een geringer aantal in diepe rust verkerenden zullen zien, hoewel dat altijd een vredig schouwspel blijft. Denkt U allen eens over dit pro bleem na. het vereist geen directe op lossing, wij hebben nog een jaar de tijd. Clubavond „Neutraal". De eerste indruk van de gelegenheid waar wij 's maandags onze clubavond houden was niet indrukwekkend. Wij

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 4