Van de brug Dit is de Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden. WncL- RedacteurA. Waaijer, Olympiaplein 23, Amsterdam z., telefoon 79 89 12 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. 39e Jaargang Februari 1961 pindelijk 'n maand J waarin op drie van de vier zonda- I gen gevoetbald kon I worden. Ons eerste bereikte de top van de ranglijst door drie achtereenvolgende overwinningen; D.W.V., R.K.A.V.I.C. en H.B.C. moesten met 2—0, 2—1 en 3—2 de vlag strijken. Na elf wedstrijden is A.F.C. nog steeds ongeslagen; de laatste zeven wedstrijden leverden dertien punten op. De over winningen waren meestal klein en wer den behaald door inspanning van alle krachten. Wij hebben wel eens grotere voetballers gehad, maar een elftal met zulk een goede mentaliteit nog zelden. Ik geloof dat dit wel het grootste ver schil is met enkele jaren geleden. Toen smeekten E.C. en bestuur de spelers om toch vooral hun best te doen. Nu spreekt dat vanzelf; iedereen is enthousiast en daarin ligt naast goede training het geheim van de betere gang van zaken. Intussen wordt nu elke wedstrijd zwaarder, want iedere tegenstander stelt er natuurlijk een eer in de koploper te verslaan. A.s. zondag krijgen we een zeer moeilijke wedstrijd tegen onze oude vrienden van Zeeburgia, naar mijn smaak een van de best voetballende elftallen uit onze afdeling. Het slechte weer van de afgelopen maanden is oorzaak, dat dit de tweede returnwedstrijd wordt, ter wijl wij Aalsmeer en Schoten nog in het geheel niet hebben ontmoet. De weg is nog lang en zwaar; na a.s. zondag heb ben we pas de helft van de competitie ach ter de rug. Over het te behalen resul taat aan het einde praten wij nog niet. Koppig volhouden jongens en heel veel succes. Ons 2de elftal heeft een paar lelijke steken laten vallen door een 2—1 neder laag tegen J.O.S. 2 en een 3—2 idem tegen O.S.V. 2. Zoals dikwijls in reserve afdelingen is het krachtsverschil tussen alle teams heel gering en voorspellingen zijn moeilijk te maken. Ons tweede maakt in vrijwel alle wedstrijden de fout in de eerste helft te slordig met de kansen om te springen. Door alle zeilen bij te zetten gelukte het dikwijls na de rust de strijd in ons voordeel te beslissen, maar dat gaat nu eenmaal niet altijd. Wij vertrouwen dat Rolf en zijn mannen de tanden nog eens extra op elkaar zullen zetten. Nog staan zij bovenaan en daar moeten zij blijven! Het derde strijdt met afwisselend resul taat en staat op een redelijke plaats. Zondag j.l. werden in een merkwaardige wedstrijd tegen het tweede elftal van het aloude Z.V.V. door ons niet minder dan negen doelpunten gescoord (alle geldig); toch wonnen wij slechts met 6—5! Met het vierde wil het, ondanks een enkele overwinning, nog niet vlotten en de 7—0 nederlaag van zondag j.l. is wel een bewijs, dat dit elftal alle krachten zal moeten inspannen om degradatie te voorkomen. De resultaten van het vijfde zijn de laatste weken ook al niet om over naar huis te schrijven en op deze wijze wordt het kampioenschap zeker niet behaald. Maar dat kan toch veel beter jongens? De jun. A 1 behalen de laatste weken grote overwinningen. Er wordt bijzonder aardig gevoetbald. Vooral wanneer wij bedenken, dat dit elftal ook volgend jaar nog bijna geheel junior is, dan geeft dit moed voor de toekomst. A 3 is nog steeds ongeslagen. De B-junioren kwamen weinig in het veld, dus die greep wordt bewaard tot volgende maand. Gelukkig kan nu ook de training wor den hervat voor de jongste jeugd; door onbespeelbaarheid braak liggende terrei nen zijn een doorn in het oog van elke voetballer! De scheidsrechter bij A.F.C.—H.B.C. Het is een goede gewoonte in dit club blad zelden of nooit critiek uit te oefenen op een scheidsrechter. Wanneer daarvan ditmaal met enige aarzeling wordt afgewe ken dan is dat niet omdat de arbiter dit maal wat meer fouten maakte dan wij in doorsnee gewend zijn de spelers ma ken er gewoonlijk nog meer en ook een scheidsrechter kan een minder gelukkige dag hebben. Maar ieder mens moet zich bewust zijn, dat hij een dienende taak heeft. Dit geldt in de maatschappij, maar in nog meerdere mate in de sportwereld. Een scheidsrechter fluit natuurlijk voor zijn genoegen en hij moet zonder meer de baas zijn in het veld. Maar het Uit gangspunt moet toch zijn naar mijn mening, dat hij de beide elftallen die aan zijn leiding zijn toevertrouwd plus grensrechters en publiek een prettige middag wil bezorgen. Hij kan zijn doel bereiken door tactisch en gedecideerd op treden waarbij hij gerust fouten mag maken en door zelf zo min mogelijk op de voorgrond te treden. Maar deze functionaris maakte de indruk er slechts op uit te zijn dictator te spelen, advie zen van grensrechters te negeren, met, (vervolg pag. 2, 2e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1