Geen begrip v/oor geval Moulij'n PLIEGER KEUKENS Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Henk Kappelhoff bleef lahen en Jo Hurwits lachte mee Al zag hij graag meer centjes in de kas van A.F.C. Slechts Wim van Teunenbroek werd ziek, en hij had [een harde tijd Maar ieder hoopt, het is voorbij, Wim komt in de [strijd Refrein: P. Wij wensen de commissie, Cor, Ton en Frans succes Zij zijn al jaren in het vak, en kennen dus hun les Slechts Gé van Dijk is nieuw hier, maar hij proefde [al de sfeer We willen altijd veel, Gé, en als het kan nog meer, De Schakelredacteur wensen wij kopie-overschot Koopt bij de adverteerders en steunt de Schakelpot Refrein: T. 'k Wens Henne en zijn mannen, omdat zij het eerste zijn Veel winst in alle wedstrijden, en publiek langs de lijn Rolf Leeser overwinningen en stilte in het veld Jan Bakker dat hij nu toch eens minder wordt gebeld Ben Bonkink, Arnold Bos een hele dikke, vette pool U allen, doe toch mee, het is toch voor het goeie doel! T. Wij hebben veel te wensen, Nel, maar we 'moeten nu [besluiten Anders slaan de kastelein en de ober aan het muiten P. Wij wensen ons geacht bestuur verstand en wijs beleid En een koel hoofd als onze club dit jaar heel goed gedijt T. De ereleden wensen wij gezondheid voor het leven Dat zij nog jaren aan de club hun krachten mogen geven P. Aan al de zieken, beterschap! en een lege ziekenboeg Dan zien wij elkaar gezond en wel in de stichting [Croed Genoeg! T. en P. En alle leden met elkaar Veel heil en zegen in het nieuwe jaar!!! Besluit. Nadat deze vrome slotwoorden waren uitgesproken, viel er even een stilte, direct daarop gevolgd door een langdurig applaus. Dit applaus gold in de eerste plaats Bob Wildeboer en het was zeer terecht, dat Jan Steensma hem uitgebreid huldigde. Bob heeft een goede prestatie geleverd, te meer daar hem maar weinig tijd van voorbereiding was toegewezen en boven dien omdat het zijn eerste A.F.C. nieuwjaarswens was in zijn nog zo jonge leven. Miep Hauber en Jan Snelleman ontkwamen niet aan het respect en de dank, die Jan hen namens het A.F.C.-bestuur bracht. Mieps charmante verschijning en Jan's kwajongens achtig optreden met bovendien hun beider routine op de planken zorgden bijvoorbaat reeds, dat men verzekerd was, dat de tekst en zang goed zou worden uitgebracht, ofschoon ook voor hen slechts één repetitie mogelijk is geweest. Over Cor kunnen we kort zijn, omdat hij door zijn veelvuldig optreden overbekend is. Zwerft hij in de buurt van een piano dan weten we het wel, dan zweven we met hem mee weg en op „vleugelen des Gesanges". Hij bezit de fantasie om op het juiste moment aan te voelen, wat de A.F.C.'ers gaarne willen horen en meezingen. Als hij eenmaal contact krijgt, of dat nu is bij Weense liedjes, of dat het is bij het lied „A.F.C.'ers op de trap", het loflied van „de Soep van Miep en Jan", dan wel dat het gaat over de zeeman, van wie men zo graag wil weten, waarhij zijn geld laat, dat hindert hem niet, hij speelt en is blij als er maar mee gezongen wordt. Zijn overgave is totaal, zijn repertoire onuit puttelijk en zijn uithoudingsvermogen onbegrensd. Gelukkig is de A.F.C. met zo'n „artiest" in hun midden. De avond verliep verder als altijd, gezellig en vrolijk. A.F.C. heeft het nieuwe jaar goed ingezet, wij hopen het nog beter te beëindigen. A. lVToulijn wil niet langer op de links- buitenplaats spelen! In het kader van de beroeps-voetbalsport zou men kunnen zeggen: Moulijn „werkt" liever op een andere plaats. Het is zijn goed recht dit te willen. In de kranten heeft men kunnen lezen dat Moulijn jaren ge leden beloofd is geworden op de bin nenplaats te mogen uitkomen. „Als Rij vers eenmaal weg is", werd er aan toe gevoegd. Rijvers ging weg, Bouwmeester, notabene een buitenspeler, werd aange kocht, maar Moulijn bleef buitenspeler. Tegenover een werknemer bepaald niet netjes. Het Feijenoord-bestuur is van me ning dat Moulijn op de buitenplaats beter tot z'n recht komt. Dit is niet lan ger het geval; immers Moulijn heeft er geen plezier meer in en is als zodanig niet „de juiste man op de juiste plaats". Door bovengenoemde factoren zal het ge heel (het elftal) minder goed function- neren. Waarom heeft Moulijn er geen ple zier meer in? In het harde competitie voetbal is het voor een „crack" als Mou lijn juist op een buitenplaats dubbel moeilijk. De tegenspeler van Moulijn krijgt in de meeste gevallen de opdracht de gevreesde buitenspeler „uit te scha kelen". Van een normaal deelnemen aan het spel is voor de crack dan geen spra ke. Hij wordt voortdurend of „gedekt" of „getorpedeerd". (Trainers geven niet zelden de betrokken tegenspeler de raad mee: „laat in de eerste minuut voelen dat je er bent, dan zie je hem de hele wedstrijd niet meer terug".). Moulijn als buitenspeler krijgt weinig ballen (in vergelijking met een binnen- speler); hij wordt op de buitenplaats dik wijls volledig ingesloten (je kunt nu eenmaal niet alle kanten uit) en ten slotte speelt hij dermate dicht bij de tribunes dat de bekende, vaak onterech te, critische uitlatingen hem het eerst bereiken. (Dit laatste vooral is voor een speler met een instabiele mentaliteit zeer moeilijk te verdragen). Ziehier enkele nadelen van de buiten plaats die het voor iedere voetballief hebber naar mijn mening aannemelijk moeten kunnen maken waarom Moulijn er wel eens geen plezier meer in kan hebben. Zowel voor Moulijn zelf als voor het gehele elftal van Feijenoord lijkt het mij zeer verstandig deze speler niet lan ger te laten spelen op een plaats die hij niet meer ambieert en hem het leveren van topprestaties onmogelijk maakt; top prestaties die hij zeker in zich heèft! Over enkele weken spelen Ajax en Feijen oord in zeventien maanden voor de ze vende maal tegen elkaar. De beide elf tallen zijn praktisch ongewijzigd geble ven. De spelers kennen elkaar te goed, zij houden hierdoor in de allereerste plaats hun „man". Niet twee ploegen, maar elf x 2 voetballers staan in het veld. Ik geloof dat dit noch het pleizier in het spel, noch het spelpeil ten goede komt. Van tijd tot tijd een plaatsverwis seling in een elftal lijkt mij zeer ver frissend te kunnen werken, zonder dat het teamverband er onder behoeft te lijden. Durf en fantasie is wat ons topvoetbal nodig heeft. Noch de snelheid van een Moulijn, noch het uithoudingsvermogen van een Klaassens en noch de techniek van een Lenstra kunnen het alleen. ROBERT E. DUIS. Red. Moulijn speelt nu officieel linksbui ten, getuige zijn rugnummer 11, maar officieus dartelt hij als linksbinnen mee. Dat lijkt op een politiek spelletje, doch op deze manier deelt de Feijenoord XI- tal Commissie jouw opvatting en daar kun je tevreden mee zijn, Rob. Het zal niet lang meer duren of Elek Schwartz zal zijn uitspraak „aan zo'n voetballer heb ik weinig" terugnemen en hem uit nodigen voor de centrale training. Ook dat is politiek. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 9