BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö T. Het eerste ging aan het hekerenmaar dat is gauw [verteld, Want 1—0 tegen O.V.V.O. en we waren uitgeteld P. We telden echter lekker doorwant iemand deed ons [weten: Ons clubhuis bestond 25 jaardat was men haast vergeten Natuurlijk was het de Mixed-Pickelaar, die dit feest [memoreerde Dat was nog voor hij met zijn pennezwaard redacties attaqueerde T. Ons trouwe clubhuis staat nog steeds als een baken [in de zee Waar ieder lid komt met plezier, daar vindt men A.F.C. Lied: „Jingle Bells". Samen Kom bij ons kom bij onskom bij A.F.C. Want de soep is prima hier, en de pils o.k. Kom bij ons, kom bij ons, kom toch bij ons thuis Want elk lid van A.F.C. heeft een tweede thuis P. 25 jaar, 't is een hele tijd Het zuas een pracht gebaar, 't bouwen in die tijd, Want het geld kwam toch ondanks crisissfeer En de clubgeest heerst nu nog, onder nieuw beheer Samen Refrein T. 25 jaar staat ons clubhuis al Steeds voor ieder klaar ook voor feest en bal Heel wat lief en leed, heeft het al gekend Ach we weten eig'lijk niet hoe we zijn verwend. Samen Refrein idem T. Het jaar 60 was een zeer slecht jaar voor stugge [vrijgezellen Je kon het aantal huwelijken op een hand niet meer [tellen Daar waren Wim van Teun'enbroek, Bob de Boer, [Dick Steeman Chris Schroder en Jan de Vries en allemaal hup! [In het tweespan Met Matthieu Vreeswijk wensen wij hen toe veel jaren [Pais en Vree En hopen hen nog vaak te zien, in het gezin van A.F.C. P. Er waren een groot aantal clubs die konden jubileren Omdat ze'veertig? vijftig jaar in Holland existeren. Z.V.V. spande de kroon met zestig veel bewogen jaren Maar ook bij K.F.C., D.C.G. en Volewijck is veel stof [te vergaren Al deze clubs hetzij prof of amateur, bestaan al lang [met ere, Omdat zij voor publiek en jeugd sportief zijn prefereren Nog heel veel jaartjes dan? Gij voetbalveteranen En Volewijck misschien kunt gij U binnenkort [promotiewegen banen. T. Elk jaar kent, als elke mens, naast vreugde ook stil [verdriet We wórden ouder en de dood spaart zelfs de [grootsten niet Twee trouwe leden gingen heen, die onze club met [hart en ziel beminnen Jo Nestelroij was één van hen, geliefd onder zijn vrinden Ben man van weinig woorden, ja in de omgang zelfs [wat stroef Maar onder dit masker een hart van goud, voor wie [wat dieper groef Herman Sweres was een donateur, die weinig op de [voorgrond trad, Maar altijd kwam hij naar zijn A.F.C. dat hij, steeds [jaren lief had P. Twee mannen van de pers in A.F.C. beslist geen [onbekenden Piet Bakker en Hans Meerum Terwogt, die zo spoedig aan onze clubgeest wenden Gingen heen dit jaar, diep betreurd door zeer vele goede [vrienden Gedenken wij hen een ogenblik, die sport en club [steeds dienden T. We worden oud, ik zei het al, je kunt het daag'lijks [merken Als plotseling je hele kennissenkring bestaat uit louter ,jterken'y P. Nu werd Sijmen Wit 70 jaar de oud schakelredacteur Die eens het A.F.C. clubblad maakte tot een echte fine fleur lk geloof niet dat in Nederland een blad zo specitiek is Als onze eigen Schakel, die naar mijn smaak absoluut [uniek is T. Toch kwam er afgelopen jaar verandering in de leiding T. Jan Steensma gaf zijn baan eraan, dat was een [slechte tijding Wat Jan in A.F.C. presteert, is voor de leek niet meer [te weten Geen commissie, groep of kringJan heeft erin gezeten P. Men noemde bij het afscheid, dat toch maar tijdelijk is Jan een tikje studentikoos, wat voor Henne wel zeer [aantrek'lijk is Wij vinden Jan maar een bolleboos, na alles wat hij deed En wees gerust hij gaat niet weg, A.F.C. heeft hem [goed beet T. Wij zijn nog eigenlijk niet klaar met huldigen, [maar laat het toch los P. Behalve één man die mag je niet overslaan, dat is [onze Gé Bosch T. Gé Bosch, die dit jaar werd geridderd door onze [Koningin En met Gé is heel onze club trots op deze onderscheiding P. Zeg, Thomasvaer, we verloren dit keer niet alleen een [prima redacteur De tweede penningmeester T. Hoera! P. Ging er ook van deur! T. Och! Toch nieteh niet de kas? P. Welnee Otto van Rijn kreeg de kas en ook de baan [van Hank Geen dankbare betrekking, Thom, je krijgt meestal [stank voor dank Maar Jo Hurwits doet het prima, en Otto staat hem bij Ik heb gehoord ze staan nu al met contributie voor [1962 in de rij! T. Gek dat er altijd mensen zijn die niet willen betalen! Men plukt slechts veren van een witte kip, en echt [niet van een kale Eerst geld in het laadje en dan spel, dat is de goede leus. Dan geeft op haar beurt A.F.C. de service naar uw keus! Inzet Piano. P. Wat is er Cor? Wat speel je, joh, wil je soms weer [een liedje?' Je zult toch even moeten wachten, hoor, ja, straks [komt een melodietje T. Nee, zeur nou niet, het gaat niet door, het staat niet [op papier Wij blijven samen bij de tekst, blijf jij maar bij het [klavier! P. Hij houdt niet op wat doen we nou? Zo kunnen we [niet praten T. We kunnen voor ons goed fatsoen ook niet opeens [de zaal verlaten P. Wat wil je dan? Een borreltje? T. Nee, hij zuil wat spelen P. Ik geloof anders dat we hier al genoeg hebben staan [kwelen T. Kom kom, mijn beste Pieternel, jouw stem mag er [nog wezen Wat bedoel je met nog? Nou, ja, 'k bedoeljouw charme heeft niets te vrezen Kom geef die jongen aan dat ding tenslotte maar [zijn zin Een liedje over A.F.C. Gaat er, zoals je zueet, [toch altijd lekker in! P. T.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5