Nïeuu/jaarsu/ens '61 van Thomasvaer en Pieterne) BeQunstiqinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö A Is het nieuwe nummer van „de Schakel" voor U ligt, -'"-is het jaar 1961 ingegaan. De feestdagen en de bijzondere sfeer die zij meebrengen in de huiselijke kring is weer voorbij, wij zijn bekomen van het teveel, dat wij aan spijs en drank genoten en wij hebben elkaar toegewenst, dat het ons in 1961 goed moge gaan. Dit ook hebben wij allen eerlijk gemeend, want niemand heeft ons er toe verplicht dit te doen. Traditiegetrouw zijn wij op 1 januari in onze versierde Sociëteit bijeengekomen om daar de nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel aan te horen. Wij waren allen zeer benieuwd, wat de nieuwe samensteller der wens nu Jaap a Cohen op wiens medewerking wij zo vele jaren mochten rekenen dit jaar verstek moest laten gaan ons had te wensen. Wij moeten zeggen wij zijn zeer verheugd, dat wij Bob Wildeboer een lid van de jonge garde bereid hebben gevonden, dit enorme werk te verzetten. Wij kunnen ons voorstellen, dat het Bob wel enige overweging zal hebben gekost, alvorens te zeggen ,,ik zal het doen", te meer daar Jaap als zijn voorganger een bijzonder talentvol tekstschrijver is, die in den lande nauwelijks geevenaard kan worden. Bob heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten, doch daarover later. Zoals ook al usance is geworden gaat onze Voorzitter met zijn gezin gedurende de jaarwisseling wintersporten en dan grijpt Jan Steensma als vice-voorzitter naar zijn kans om ons toe te spreken, ons geluk te wensen en Thom en Nel in te leiden. Werd het vorig jaar de wens gebracht door Jaap en Tonny a Cohen, dit jaar, waren het Miep Hauber, onze revuester en Jan Snelleman, de zanger van ons levenslied en omdat we nu eenmaal leven in de eeuw van C. v. P. was de muzikale begeleiding toevertrouwd aan Cor. Plusminus half zes maakten Thomasvaer en Pieternel stijf gearmd hun entree door de tochtige buitendeur. In hun fraaie Oud-Hollandse costuums schreden zij op de muziek van „With a little bit" -stralend naar het podium en zongen ons toe: Happy New Year, Happy New Year, Happy New Year [to everybody here, Happy New Year, Happy New Year, Everybody gets [a happy year! T. (Op het toneel) In Kongo blijft men vechten en krakelen De UNO kan de zaak al niet meer aan, in Duitsland wil men nu Berlijn verdelen maar Met een beetje geluk, met een beetje geluk, Houdt de vrede wel een jaartje aan. T. (alleen) Happy Newyear, enz. P. He, he, mijn beste Thomasvaer, je lijkt wel op Wim Kan. Ik geloof dat over politiek hij het beter zeggen kan! T. Maar Pieternel, 't is toch nieuwjaar, ik moet er we! van spreken, Al zou ik soms het liefst mijn hoofd diep in de aarde [steken! P. Dan ben je net zo als van Hall, die wil zelfs onder 't Y, T. Ja, ja, daarvoor strijden wij al jaren zij aan zij Nu wil men zelfs, mijn beste Nel, een echte [ondergrondse P. De regering sprak geen Mokums, maar Rotterdam verstond ze! T. Het schijnt soms of de heren hier voor dove oren praten, We krijgen uit Den Haag slechts lasten, maar geen baten. P. Kom, kom, Thomasvaer, nu ga je overdrijven T. Dat wil ik niet ik ben het beu om pont-jesmaat te blijven! P. Nu Goed, bedenk dan maar een plan, dat kan er nog [wel bij Je kunt toch praten wat je wilt, wij zitten op het Y. Maar waarom al die politiek, je bent toch niet abuis Je bent niet in de Schouwburg, kijk man we zijn hier T. Is dit dan niet de Schouwburg [thuis! P. Welnee, dit is A.F.C. T. Dan heb ik de verkeerde tekstik moet even naar [beneê P. Neenee, wacht voor je holt, ga je nou niet vermoeien, Je bent de jongste al niet meer je hebt heus de [goeie T. Maar wat is dat fyegin dan raar met Engels in de tekst Was Jaap a Cohen zo in de warwas ie [mischien behekst P. Welnee, Jaap had vrijaf, hij was niet al te fit Vandaar dat achter dit verhaal een andere schrijver zit. T. We wensen Jaap allemaal een heel spoedig herstel. En dat we dankbaar zijn, ach Jaap, dat weet je [denk'lijk wel! Wat jij presteerde op en naast dit kleine clubtoneel Was bijna wonderbaarlijk, dat scheelde echt niet veel. Geef daarom volgend jaar weer acte de presence Met jou als inspirator is A.F.C. meer mans! P. Je ziet het, Thom, ik zei het al, je komt er wel weer in. Maar vertel es, waarom dat Engels, daar straks in het [begin? TNou luister Nel, je weet in Rotterdam P. Begin je nou weer? Hou op met dat gezwam! T. Stil, stil het gaat niet om de stad, maar om een musical Die straks ook hier floreren gaat, met subsidie van [Van Hall. P. Je bedoelt toch niet T. Die bedoel ik de Musical My Fair Lady Waar Sonneveld zo goed in speelt... althans dat [zee-die Die liedjes uit die musical zijn absoluut geweldig, Ze liggen mak'lijk in het gehoor, en blijven heel lang [geldig P. Zeg, heb jij soms aandelen erin, je staat het zo te prijzen, Alsof jij het hele clubhuis vast wou wennen aan de prijzen Zou A.F.C. het eerste dit bod niet kunnen doen Jullie naar de Musical, maardan eerst kampioen! T. Sst, Pieternel, dat is professionalisme P. Ach, wat, Thomasvaer, alleen maar optimisme, Geloof jij echt dat A.F.C. het dit jaar nu zou halen? We hoopten al zo vaakJe kent toch die verhalen. „Dit jaar zul je het zien, dit jaar moet het wel lukken" Maar aan het eind van het seizoen zat Cor Kerker [met de stukken! T. Ja goed? Maar kijk voor de grap direct eens naar [de stand Het eerste bijna bovenaan, met het tweede hand in hand, Het derde doet het ook niet slecht, het vijfde [weert zich goed, Er is toch reden voor plezier, en heel veel goede moed.. P. Je hebt gelijk, vol goede moed gaan we dit jaar weer in. Maar eerst een terugblik, met moraal voor dit begin. T. Het begin, goeie hemel dat is waar, we staan [hier mooi te praten, Maar houden daarbij geen tijd meer in de gaten! Hoe begon het vorig jaar ook weer. O ja, [met sixwedstrijden! Die sixes waren een succes, men kon er niet van scheiden We zagen daar een jong bestuur, met bolhoeden en [snorren, Die met parapluie en snor de spelers op ging porren. P. En 's middags kwamen wij, Thom en Nel, a'-s altijd [op bezoek. Nou, alles ging er in als Deventer koek! We wonnen 's zondags met 1—0 van het oude [Vriendenschaar, Maar junioren II had het record, IS achter elkaar! 18—0, dat was een stand, die menigeen deed hopen, Met zoveel jeugd achter de hand, hoeven we niks te kopen! T. Te kopen, je vergist je Nel, we zijn bij A.F.C.! Dat amateur is en blijft, en daarmee heel tevree. Waar vind je clubgeest zoals hier? Gezelligheid, [charme, sfeer? Waar zoveel vrienden bijelkaar, en elk man een heer. 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3