Resultaten van de groene velden Gheeno IQÓI 6 Oom Paul Jaardiner DE SELL KEUKEN poolt Allen mee, het is voor A.p.c. Wederom is er zo goed als geen voet balnieuws. Het eerste elftal heeft van wege de vochtige velden slechts één wed strijd kunnen spelen en wel tegen Rip- perda „uit". Zoals U weet was het resul taat 1—1. Het spel was nu niet direct om er over naar huis te schrijven, zo dat wij blij mogen zijn met dat éne puntje. De Voorzitter was zo vriendelijk de resultaten van de andere elftallen in zijn artikel „Van de brug" te bespreken, zodat wij gaarne hiernaar verwijzen. Zondag 22 januari zijn alle vastgestelde wedstrijden afgelast, ook die van de semiprofs. Het is droevig gesteld zou koning Hollewijn zeggen, maar De Bilt kan er ook niets aan doen. Het geluk dient de mens en die mens zijn wij. Wat zouden wij over voetbal moeten schrijven als niet Cees Stigter, ons ongevraagd een overzicht tot op heden bijgewerkt inzendt over de ver richtingen van zijn elftal, het zesde? De goede Cees verontschuldigt zich, dat hij U niet eerder op de hoogte heeft ge bracht, dat is zeer nobel van hem op gevat, maar het verzuim is niet aan hem te wijten, doch daar zullen wij het per soonlijk wel over hebben, Cees. In elk geval bedankt voor je medewerking en nu dan Cees zelf over de belevenissen van A.F.C.: A. (vervolg Van de brug) weer heeft verzet, waarvan het leiden van de tafel maar een klein onderdeel is. Het moet mij van het hart, dat wij ergernis beleven aan degenen die een uitnodiging ontvangen en daarop niet of veel te laat antwoorden. Wat meer wellevendheid zou deze heren (het zijn er gelukkig niet zo héél veel) sieren. Ziekenboeg. Node misten wij aan ons jaardiner o.a Jacques van Ooy, Jaap a Cohen en Jac. Kohier, die door telegrammen op de hoogte worden gebracht van onze gevoe lens jegens hen. Gelukkig was het geen ernstige reden, die onze Goudenkruis ridder van Ooy verhinderde aanwezig te zijn. Over Jaap a Cohen kregen wij de laatste dagen betere berichten. Vader en zoon Kohier werden getroffen dooi een ernstig auto-ongeluk, dat ons allen met deernis vervult. Heel A.F.C. wenst onze zieken en gewonden van harte het allerbeste en een spoedig herstel toe. Nobelprijs. De Nobelprijs viel dit jaar toe aan Henk van Teunenbroek en Ben Slaap, een welverdiende beloning voor het vele en opofferende werk dat zij beiden ver richten ten dienste van de jeugd van A.F.C. Of het voor Henk helemüal een verrassing was, weet ik niet, maar voor Ben zéker. Van harte proficiat, namens de gehele vereniging. G. H. H. KAPPELHOFF. Door betreurenswaardige onbekend heid met de gang van zaken van mijn kant, heeft U tot nu toe niets gehoord van het zesde elftal. Ik zal trachten dit nu goed te maken, en de omstandig heden helpen mij daar gelukkig een handje mee. Een seizoen kent hoogtepunten en dieptepunten en één van die laatstge noemde beleefden wij wel in het begin van dit seizoen. Na een gelijk spel 2—2 in de eerste, nog wat onwennige, wed strijd tegen Argonaut en een verloren wedstrijd met 4—1 tegen St. Pancratius stonden wij in de derde wedstrijd een kwartier na rust tegen I.H.K. met 4—2 achter. Hier echter kwam de kentering. In het laatste half uur fabriceerden wij drie doelpunten hetgeen de wedstrijd met 5—4 in ons voordeel deed eindigen. De week daarop wonnen wij met 5—1 van N.F.C. en daarna nog eens met 5—1 van A.W.V. Daarna echter hebben wij weken zitten popelen om onze overwin ningenreeks voort te zetten edoch, de regen belette ons dit. Vandaar dan ook, dat wij, toen wij op tweede Kerstdag eindelijk onder abominabele weersom standigheden (om van het terrein maai niet te spreken) de kans kregen, danig uit onze slof schoten. Het werd 16—1, waarbij zeker wel vermeld mag worden, dat kort vóór het einde Rob Bernard zijn tiende doelpunt van de wedstrijd scoorde. Beslist onprettig was onze laatste er varing. We stonden bij I.H.K. op het Jolenpad reeds in de voetbaltenue op het veld (nou ja, veld is wel een duui woord voor die prut) toen bleek dat er geen scheidsrechter aanwezig was. Dus, ingerukt, mars. Na vier maanden voetbalseizoen zijn er nu slechts zes van de zestien wed strijden gespeeld. In dit tempo door gaande spelen we begin Augustus onze laatste wedstrijd. Moge de practijk het anders uitwijzen. CEES. Paultje Meijer is trots op zijn broer Rob U allen nog wel bekend om dat Rob er voor gezorgd heeft, dat hij Oom is geworden. Hij verzoekt ons U mede te delen, dat op 12 januari 1961 is geboren „Johan Paul" zoon van Rob Meijer, Pretoria-Postbus 1980, Zuid-Afri- ka. Wij wensen Rob, alsmede zijn vrouw, maar ook Paul geluk met deze gezins uitbreiding. Paul is door deze wijziging in het familieverband wel meer in ons aanzien gestegen en het lijkt ons daarom wel prettig voor Paul als ook U maar in het bijzonder de jongens van het eerste hem met andere ogen gaan zien. A. Straks - het duurt nog een paar dagen Is het weer het „Ouwe Jaar"; dan zit menige familie knusgezellig bij elkaar. Pa zit met een fles champagne voelt als kenner aan de kurk. Moe zit naar de klok te turen plukt nerveus wat aan haar jurk. Jantje - 6 jaar - roept: een klok slaat'! al die .tijd was hij mooi zoet Zenuwachtig doen zij allen door hun opgekropt gemoed. De explosie die dan volgt heft omhelzingen snel op Met een knal gepaard schenkt Pappie Rijkelijk van het schuimend sop. Veel van 't leed wordt dan vergeten Vreugdevol en mèt elkaar treedt men moedig, vastberaden binnen in'het Nieuwe Jaar. Tja, wat zal zo'n jaar gaan brengen? Vreugde, pech, geluk, verdriet 't Is maar goed, dat wij NIET weten wat er ligt in het verschiet.... Mensen peinzen over zorgen doch zij weten nooit gewis wat er in hun korte leven nu precies BELANGRIJK is.... Jantje gaat dan eindelijk geeuwen; óver is voor hem de pret Na wat rotjes, keukenmeiden gaat hij afgemat naar bed. En dan doet hij zijn gebedje, zachtjes slaapt hij daarbij in; murmelt: Onze Lieve Heertje, zorg dat ik wat stuiters win W. S. Indien mogelijk komen wij U in de volgende Schakel vertellen, wat er zich zo al rondom het jaardiner heeft afge speeld. De Voorzitter heeft U de belang rijkste gebeurtenissen in zijn hoofdartikel medegedeeld, maar U weet nog lang niet alles. Onder ons gezegd heeft hij bewust bepaalde voorvallen weggelaten. Niet dat ons dat hindert, wij weten het toch wel, maar tegenover de zieken en diegenen, die verhinderd waren te komen is dat niet juist. Het gaat er niet om of er onvertogen woorden zijn gebezigd, hele maal niet, dat gebeurt aan elk diner, neen het gaat er om, wat hij niet heeft medegedeeld en wel had moeten doen. Enfin als er plaatsruimte is hoort U het wel van ons en dan in de volgen de Schakel. A. gebr. püeger Hl heerlen, amsterdam 2

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2