Var\ de brug De oude club aan d'oude vrinden. 39e Jaargang Spelers van het eerste en tweede, heel A.F.C. rekent op jullie. Het vierde behaalde in een enigszins ge wijzigde opstelling eindelijk eens een 3—0 zege, een resultaat dat de burger weer moed geeft. Nu doorzetten! Het vijfde leed een teleurstellende 3—0 ne derlaag tegen Volewijckers 5, maar kan teeds a.s. zondag bewijzen tegen koploper Ajax 6, dat het van plan is het bij deze enkele misstap te laten. Het zesde, zeven de en achtste doen het als zij spelen best. Zo doorgaan, dan praten we later wel over kampioenskansen. De jeugd heeft in A3, B 2, 3 en 4 vier kampioenspretendenten. Willen alle senior-, junior- en adspirantleden s.v.p. in hun jeugdige of iets oudere oren knopen, dat de zeven kampioenschappen, die eerverleden jaar werden behaald, met ons aantal elftallen bès't voor ver betering vatbaar zijn? Het jaardiner. Dit festijn is weer gezellig verlopen. Zevenenzeventig deelnemers, waaronder het complete eerste elftal en erelid Ch. f-ungen werden door tafelpraeses Willy Brusse met zachte drang aan tafel ge nood in het Apollo Paviljoen. Ondanks de afspraak het aantal speeches zo veel mogelijk te beperken was het toch bijna één uur voordat het goede diner ten einde was. T e laat naar veler oordeel. Zou het geen aanbeveling verdienen het borreluur wat in te korten en een uur vroeger aan tafel te gaan? Ik heb zo'n idee, dat dit de taak van de tafelvoor zitter, die het ditmaal niet zo gemakke lijk had, zou verlichten. Door het ver gevorderde uur was het dankwoord aan tafel aan het adres van Brusse slechts kort, daarom wil ik nogmaals uiting ge ven aan de erkentelijkheid van alle dis genoten voor het vele werk dat Willy Januari 1961 jy0 'Dit is de Schakel die komt binden, Wnd. Redacteur: A. Waaijer. Olympiaplein 23, Amsterdam z.. telefoon 79 89 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam w A an recordverbete- ringen is onze generatie wel ge wend. A.F.C. heeft nu ook twee nieuwe records gevestigd. Het belangrijkste is dat op 28 januari onze beide hoogste elftallen nog onge slagen zijn! Het tweede is van minder prettige aard en houdt nauw verband met het eerste: er werd in deze competitie door de ama teurs meer zondagen niét dan wél ge voetbald. Zelfs indien alle beschikbare zondagen, behalve uiteraard eerste l'aas- en eerste Pinksterdag, plus tweede Paas- en Pinksterdag en Hemelvaartsdag wor den benut, zullen de competities op z'n vroegst eind mei beëindigd kunnen zijn. En dan moeten de weergoden ons van nu af aan nog alle medewerking ver lenen, waarop in dit kikkerland zeker niet gerekend mag worden. Wil men de competities uitspelen en indien wij goed zijn ingelicht ligt dit absoluut in de bedoeling van de Bond dan zal aan het spelen op weekavonden niet ontkomen kunnen worden, hetgeen wij dan zonder meer hebben te accepteren, want dit is een geval van force majeure. Dat de gedwongen lange rustperioden in acht weken speelden de meeste elf tallen slechts twee wedstrijden tot groot verschil in vorm kunnen leiden, spreekt vanzelf. Er is geen A.F.C.'er die niet betreurt dat dit nu juist in dit sei zoen moest gebeuren, nu onze beide hoogste elftallen zo uitstekend van start zijn gegaan Maar nu moet juist blijken, jongens, dat de wil aanwezig is en blijft om dit jaar een bijzondere prestatie te leveren. Henne Boskamp heeft het in zijn voortreffelijke speech tijdens het jaardiner zo duidelijk gezegd: juist nu moet alles op alles worden gezet om elke wedstrijd tot een goed resultaat te bren gen. Wij zijn er diep van overtuigd, dat alle spelers niets liever willen dan dat. Wij behoeven jullie dus gelukkig niet te vragen om je die opoffering te ge troosten. Mogen jullie dan de kracht vinden om ook voortaan elke zondag tweemaal drie kwartier het uiterste te geven voor je club en mogen jullie daar door dit seizoen nog heel vaak intense, zuivere voetbalvreugde smaken door jul lie spel, bekroond met een eervol resul taat. De enige wedstrijd die door het eerste en tweede werd gespeeld, eindigde in een gelijk spel, beide 1—1. Van onze vlaggedragers kunnen wij ditmaal niet zeggen dat het vertoonde spel meeviel, maar de omstandigheden waren erg moeilijk. Een invaller en een paar spelers die niet op volle kracht partij konden geven plus een klein en verre van goed veld waren oorzaak, dat ditmaal met de halve buit genoegen moest worden genomen. Intussen, A.F.C.- ers, als jullie kampioen wilt worden, dan zal toch uit een ander vaatje moeten worden getapt. Ook het tweede speelde geen beste wedstrijd. Laat dit nu de waarschuwing zijn, die elk mens wel eens nodig heeft, indien het hem in doorsnee meezit en speel voortaan weer met de verbeten wil, die o.a. de tweede helft van de wedstrijd tegen Zeeburgia en de gehele kamp tegen O.V.V.O. kenmerkte.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1