Het zakboekje öe pilseneu cLub Fa. FRED SAX T. VAN VEEN J. SUURBEEK uequnstiGing van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel m stanö *8 Buitenlands Nieuws. Wij behoeven ons niet ongerust te ma ken over onze leden in Afrika of andere achtergebleven gebieden, want ze zijn nog in staat ons nog dure ontwik kelde kaarten te sturen met hun beste wensen aan alle A.F.C. ers voor 1961. Van het zelfde: Frits ten Hope, Duco Ohm en Winr Zadeits. Nieuw bestuurslid. Jan L. v. Dijk is benoemd als 2e secre taris in de plaats van Gerard J. M. v. Poorten, die deze functie tot onze spijt wegens drukke werkzaamheden niet lan ger kan waarnemen. Jan is van kinds- en huisaf opgegroeid met de A.F.C. zodat het hem minder moeite zal kosten dan andere gegadig den om zich bij onze exquise gezagvoer ders aan te passen. Je vraagt je wel af, kan dat nou maar, hij is nog zo jong, doch als je eens een keer met hem hebt aangepapt en je ogen zijn nog goed, dan zie je, dat hij al iets met zijn oudere bestuursleden gemeen heeft, al is het dan maar zijn aankomend kruintje. Gerard was helemaal nog niet zo ver. Kienen. Het is in den lande zo langzamerhand gewoonte geworden, dat de leden van sportverenigingen, hetzij dat zij die be oefenen op het gebied van duivenmelken, dammen, klaverjassen, vogelpik of voet bal, tegen Kerstmis naar hun jeugdtijd teruggevoerd worden. En daar zit iets in, want als deze kinderen tot ons ko men en wij geven ze hrood en spelen, dan is er vrede op aarde." Zo kunnen wij ons voorstellen, dat ook A.F.C. in deze richting gedacht heeft, vandaar dat onze clubavonden-commissie destijds het verzoek van het Bestuur kreeg, organi seer een kienwedstrijd het kan ons niet schelen hoe, bovendien het is natte moe- son, gevoetbald wordt er niet, we hou den de schapen bij elkaar en ze zijn zoet. Deze gedachte lijkt ons de oor sprong van de instelling van A.F.C.'s kienavond, waar een ieder even lang mag opblijven en waar er zondei onder scheid des persoons, in alle eei en deugd, kalkoenen, hazen, konijnen, heerlijke dranken en zelfs strandpyjama's gewon nen kunnen worden. En die zijn ge wonnen. Toen het bleek, dat de kjen- meesters eindelijk de kosten der prijzen hadden gedekt, toen zijn ze nog even doorgegaan, doorweekt en met doorslaan de stem en zo hebben ze dan ook voor het trainingsfonds er nog wat uitgekiend. Dat was voor onze trainer dunkt ons een „welbehagen". A.C.C. en zijn prestaties. De M.P. is een goedaardig man, haast alle gezette mensen zijn dat. Naast het hassebasje houden deze lieden van ge moedelijkheid, zijn weliswaar uitermate langzaam van beweging, doch bezitten daartegenover meestal een snelwerkende geest. En als deze zich uit in goede zin dan „kèn je lachen" om met Wim Kan te spreken. Zeer vaak doen wij dat dan ook met en om hem. Zoals algemeen is bekend, is hij de man van ons A.F.C. die het allergrootste zwak gevoelt voor „de Schakel". Het liefst zou hij die - indien mogelijk dan ook zelf willen verzorgen, maar dat gaat niet, omdat hij „plantaardig" is. Hij is een overbe kend amateur voetbalpropagandist tevens gerenommeerde gegevens doorgever uit ^.Cricket". Dat deed hij het vóór vorig 'jaar ook, ofschoon het toen is opgeval len, dat hij een zeer belangrijke prestatie van Jan Bregman zesde op 's lands battingslijst vergat te vermelden. Dat was fout en Jan te kort gedaan. Dit jaar heeft hij het-in elk geval met die zelfde Jan weer goed gemaakt nml. 50 ballen vangen in maar 2 internationale cricketwedstrijden, dat is me wat. Ech ter voor Maxje de Bruin te veel, van daar de rectificatie van de M.1'. in deze Schakel Dat was jammer, dat dit nodig was, want het zou het eerste wereldrecord zijn geweest waarmede een A.F.C.. er zou zijn gelauwerd. Wij kunnen ons hel enthou siasme indenken waaronder de M.P. leef de, toen hij die simpele mededeling neer schreef. Ons ouderen en ook hij hoort daaronder - zij het in het algemeen vergeven, wanneer wij zo snel de zin voor de werkelijkheid uit het oog ver liezen, indien het topprestatits van onze jongeren betreft, wij zijn dan zo ver- heugd, dat wij ons de tijd niet gunnen er nog eens over na te denken. Wij er kennen onze fout. ook Uw redacteui juichte mee, we schamen er ons echter niet voor. Laten wij er verder maar niet over praten. U leert ons zodoende ken nen en zult dan ook niet spotten met onze diepgewortelde clubgevoelens Toneeljubileum Joh. Boskamp. Op 5 januari is onze vriend Joh. Bos kamp 70 jaar geworden, terwijl het in de loop van deze maand 50 jaar zal zijn ge leden, dat hij voor het eerst voor het voetlicht trad. Hulde en respect zij hem gebracht om op deze leeftijd nog fit and well de mensen met zijn blijspelen te kunnen boeien en vermaken. Zaterdag 4 februari a.s zal er in de na middag in het gebouw „Carré" gelegen- heid zijn hem persoonlijk de hand te drukken. U moet dat niet verzuimen te doen, want hij is zeer op zijn A.F.C. vrienden gesteld. Zaterdag 11 februari a.s. worden deze feiten gevierd tijdens een nachtvoorstel- ling in „de Kleine Comedie" Als U het goed met de jubilaris meent en dat doet U moogt U ook daar niet ont breken. Er zullen vele bekende artiesten deze nacht op het toneel verschijnen, die door hun voordracht of anderszins luis ter aan deze gebeurtenissen willen geven, omdat zij even als wij gaarne willen bij dragen om deze nacht voor Johan tot een onvergetelijke te maken. A.F.C.'ers, weest erbij. 40-jarig bestaan Kennemerland. Het H.F.C. Kennemerland zond ons een goed verzorgd jubileumnummer, uit gegeven ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Wij onderhouden goede betrek kingen met deze club, hetgeen wat ons betreft al dateert vanaf onze veteranen beginperiode. Over en weer zijn er velen lid van beide verenigingen. Onze oud speler Piet Heimig lid vanaf 1908 is hun ere-Voorzitter en wie van ons kent Chris Oolders, die vice-Voorzitter van de Kennemerlanders niet. Je ziet hem bijna evenveel bij Kennemerland als bij A.F.C. „Ze" zeggen, dat hij een broertje van onze Siem is. Als er zo'n verwantschap tussen clubs onderling be staat, dan is het vanzelfsprekend, dat wij eikaars voetballeven volgen en dat wij er ons wederzijds op verheugen, als het met de club goed gaat. Wij twijfelden even om U te vei tellen, dat ook Lo Brunt - die van de K.N.V.B. - erelid van „K" is - zonder bijbe doeling wat interlandkaartjes betreft - zeer na aan het hart ligt. Die schroom komt bij ons op, omdat onze M.P. juist in deze schakel hem nogal hoe zullen wij het zachtkens noemen „agressief" tegemoettreedt, hoewel hij in de slot regel Lo weer prijst om de een of ande re redding ten gunste onzer Papoea's. Vergeten zijn we ook niet de biggen, die de stoere Harms kon uitdelen en evenmin de fijne taktiek van Janssen, de snelle rennen van Jelle van Vliet en het napraten na afloop der wedstrijden. Met hun zorgen voor het verkrijgen van een nieuw terrein met geschikte accommoda tie leven wij mede. BEGI1NENSTEEG 4 AMSTERDAM OFFICIAL REMINGTON DEALER N.Z. Voorburgwal 135, Amsterdam, telefoon 247272 Remington C.cero f. 2/D.- 11

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 11