Ov/erzlcht v/an en door de trainer ^delingen seizoen 00- 01 poolt allen mee, het is voor a.p.c. Gaarne maak ik van de gelegenheid gébruik om in „De Schakel" een artikel ter kennismaking met alle leden en donateurs van de „A.F.C." te schrij ven. Op de eerste plaats wil ik reeds nu mijn dank brengen aan allen die er toe heb ben medegewerkt, dat ik mij na zo korte tijd geheel thuis voel in Uw vereniging. Ik hoop, dat de verdere samenwerking tussen het Bestuur, de Elftalcommissie en mij even prettig zal blijven als die nu is. Ook de samenwerking die tussen de spelers en mij ontstaan is en nog steeds groeit, zal bijdragen tot de in de toekomst te behalen successen. De opkomst voor de training is tot nu toe zeer goed. De animo waarmede getraind wordt eveneens. Noch de spelers noch ik mogen wat dit betreft verslappen. Alleen een constante harde training kan tot successen leiden. Successen, die voor ons allen een grote voldoening zullen zijn en die niet mogen uitblijven. Op de trai ning wordt de basis voor deze successen gelegd. Training wil zeggen: le. het opvoeren van de conditie (2 x 45 minuten volledige inzetting van het uithoudingsvermogen); 2e. het opvoeren van de techniek (lichaams-, bal- en looptechniek); 3e. een beter inzicht krijgen wat betreft de tactiek van het voetbalspel; 4e. het kweken van een goede clubgeest. Deze vier punten zijn door mij in willekeurige volgorde geplaatst, leder van deze punten is even belangrijk. De belangrijkheid hangt slechts af van de tekortkoming van een bepaalde speler op één of meerdere punten. Niet één speler, zelfs de allergrootste voetballer, is volmaakt. De trainer is de man die de grote lijnen van deze punten voor ogen heeft. Hij heeft tot taak de spelers op hun tekortkomingen te wijzen en hierin verbetering te brengen. Om dit te bereiken heeft hij de volledige steun van de spelers nodig. Krijgt hij die steun niet, dan zal er niets bereikt worden. Wordt die steun wel verleend, dan zullen de spelers en de trainer later met vol doening op deze samenwerking terug zien. Goede sfeer. Van deze plaats doe ik tevens een be roep op alle spelers om zich, wanneer zij menen dat iets niet rechtvaardig ge schiedt, direct in verbinding te stellen met mij of de Elftalcommissie. Het be treffende geval kan dan rustig besproken worden en een oplossing zal zeer zeker gevonden worden. Mopper dus niet over zoiets tegen andere spelers. De goede sfeer in een vereniging kan zeer veel bijdragen tot het behalen van goede resultaten. Als trainer vind ik het heus niet erg wanneer een bepaalde speler eens geen zin heeft om te trainen. Laat hij dan rustig eens iets anders gaan doen. Een speler die met tegenzin komt trainen bereikt hiermede slechts, dat hij een aantal andere spelers uit hun concen tratie haalt. Een goed voorbeeld kan aanstekelijk werken, een slecht voorbeeld helaas eveneens. Wanneer een speler komt trainen dient hij het volgende goed voor ogen te houden: le. train serieus (niet laten afleiden); 2e. zet je volledig in en probeer iedere oefening zo goed mogelijk te vol brengen; 3e. volg de aanwijzingen van de trainer direct op; 4e. oefen uit eigen beweging op be paalde zwakke punten (begrijp, dat de trainer niet voor iedere speler apart oefenstof kan geven). Ik hoop dat de spelers bovenstaand artikeltje met aandacht zullen lezen. Weest ervan overtuigd, dat ik mij voor de volle 100% zal inzetten om iets te bereiken. De spelers kunnen mij daarbij geweldig helpen. Laat het niet zo zijn dat men zegt: „EEN GEWONNEN WEDSTRIJD, ELF GOEDE SPELERS" „EEN VERLOREN WEDSTRIJD, EEN SLECHTE TRAINER". Jongens, ik reken op jullie. Ik ben afhankelijk van jullie wil om iets te bereiken. Laat mij niet in de steek maar vorm met mij één groot team met als devies: „A.F.C. moet weer groot worden" Eerste Wedstrijd. Op het moment dat ik dit artikel schrijf is de eerste competitiewedstrijd reeds achter de rug. Tegen Hercules werd een verdiend gelijkspel bereikt. Verheugend is, dat onze jongens na een 0—3 achterstand niet het hoofd hebben laten hangen, maar zich schitterend hebben hersteld. Dit duidt op een juiste mentale instelling en moet door een ieder gewaardeerd worden. Technisch waren wij zeker beter. Hercules is een ploeg met een hoog opgevoerd tempo. Dit tempo hebben wij vooral na de rust overtroffen en ook dit is hoopgevend voor de komende zware wedstrijden. De voorhoede produceert in bijna iedere wedstrijd een behoorlijk aantal doelpun ten en de problemen zijn niet zo zwaar als voor de achterhoede. Maar ook deze achterhoede zal, wanneer de spelers een maal goed op elkaar zijn ingespeeld, voor menig vijandelijke voorhoede een groot struikelblok gaan vormen. De Elf talcommissie en ik hebben het volste vertrouwen in jullie. Zorgen jullie er voor, dat dit vertrouwen niet beschaamd wordt. Er kan m.i. veel bereikt worden wanneer ieder van jullie zijn persoon lijke prestaties opoffert voor de prestaties van het gehele elftal. Jongens, veel suc ces en denk aan een bekend spreek woord: EENDRACHT MAAKT MACHT. Als dit gebeurt dan kunnen jullie aan het eind van het seizoen zeggen: „Wij hebben iets bereikt en de dank baarste persoon zal dan zijn, de trainer GÉ VAN DIJK. Senioren. Reserve Ie klasse B.: Aalsmeer 2; A.F.C. 4; Amstelzwaluwen 3; D.J.K. 2; Lijnden 2; Madjoe 2; S.D.W. 3; S.D.Z. 2; Water graafsmeer 4; Wilskracht S.N.L. 2. le Klasse D.: A.F.C. 5; Ajax 6; Ambon 2; D.W.V. 6; J. H. K. 2; K.B.V. 3; de Meer 2; T.D.W. 2; Swift 3; De Vole- wijckers 5. Reserve 4e Klasse A.: A.F.C. 6; Argo naut 3; A.W.V. 3; J.H.K. 6; St. Pancra- tius 5; R.K. A.V.I.C. 7; Rap 5; S.G.A. 4. Reserve 4 Klasse L.: Amstelzwaluwen 5; A.F.C 7; A.S.V. Arsenal 6; D.J.K. 5; St. Louis 2; Schinkelhaven 4; Taba 5; V.D.O. 5; Wilskracht S.N.L. 5. Reserve 4e Klasse V.: A.F.C. 8; D.R.C. 4; Geinburgia 3; S.C.A. 5; S.D.Z. 7; S.L.T.O. 7; S.N.A. 7. le Klasse Zaterdagmiddag: A.F.C.; Brand weer; D.W.S./A; D.W.V.J.O.S.; Nau tilus; De Spartaan; De Volewijckers; Watergraafsmeer. Junioren A: 2e Klasse D.: A.F.C. 2; Amstel 2; Blauw Wit 4; De Germaan; J.O.S. 2; Neerlan- dia 2; N.F.C. 2; O.V.V.O. 2; De Vole wijckers 3; Watergraafsmeer 2. 3e Klasse E.: Aalsmeer 2; A.F.C. 3; A.S.V. Arsenal 2; K.B.V. 2; Lijnden 2; N.F.C. 3; O.V.V.O. 3; Rivalen 2; Swift 2. 3e Klasse K.: A.F.C 4; Blauw Wit 5; K.B.V. 3; Fokke 2; N.F.C. 4; Rivalen 2; S.C.A. 2; Swift 3; Uithoorn 2. Junioren B. le Klasse A.: A.F.C.; Ajax; Blauw Wit; D.C.G.; D.W.S./A; D.W.V.; J.O.S.; R.K.- A.V.I.C.; De Spartaan; De Volewijckers;: V.V.A.; Zeeburgia; Z.F.C. 2e Klasse C.: A.F.C. 2; Ajax 3; Blauw Wit 3; D.W.V. 2; J.O.S. 2; N.F.C. 2; S.D.W. 2; De Volewijckers 2; V.V.A. 2;. Zeeburgia 3. 3e Klasse H.: A.F.C. 3; J.H.K. 2; K.B.V. 3; N.F.C. 3; Rivalen 3; S.C.A. 2; Schinkel haven 2; Swift 3; T.I.W. 2. 3e Klasse L.: Aalsmeer 2; A.F.C. 4; Fokke 2; K.B.V. 4; J.H.K. 3; Rap 2; Rivalen 4; Slotervaart 2; Taba 2. 3e Klasse M.: A.F.C. 5; Argonaut 2r. Blauw Wit 5; K.B.V. 4; Rap 3; Rivalen 5; Schinkelhaven 3; Swift 4; Uithoorn 2. 3e Klasse N.: Aalsmeer 3; A.F.C. 6; A.S.V. Arsenal 3; K.B.V. 5; Lijnden 2; Rap 4; Rivalen 6; Swift 5; De VI. Hol landers. 3e Klasse O.: A.F.C. 7; Amstel 3; Fit 2; J.O.S. 3; Neerlandia 2; N.F.C. 4; T.I.W. 3; Y-Boys 2; Zeeburgia 4. 4e Klasse A.: A.F.C. 8; Ajax 5; A.S.V.- Arsenal 6; Blauw Wit 6; D.C.G. 11; D.W.SyA. 5; D.W.V. 6; N.F.C. 6; Dc Volewijckers 6; V.V.A. 5. 4e Klasse D.: A.F.C. 9; Argonaut 4; J.H.K. 4; Rivalen 7; Slotervaart 3; Swift 6; Uithoorn 3. 4e Klasse E.: A.F.C. 10; A.W.V. 4; K.B.V. 7; N.F.G. 7; Rap 5; Rivalen 8;; Slotervaart 4; Swift 7. 8

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 8