De jeugd Afscheid DE SELL KEUKEN BequnstiQinq van onze aöveRteeRöecs, houöt öe schakel in stanö De competitie is inmiddels begonnen. De voorbereiding is bij onze vereni ging helaas altijd bedroevend, daar vele leden tot begin september met vacantie zijn. Daardoor zijn de eerste competitie wedstrijden meestal onze eerste oefen wedstrijden met het gevolg, dat wij de eerste wedstrijddag met een pover resul taat uit de bus kwamen. Helaas zijn de elftalopgaven voor een gehele maand bindend, hetgeen dus verschuivingen en grote wijzigingen in de opstellingen onmogelijk maakt tot 1 oktober. Daar de spelers van de geringe oefengelegen heid zelf de schuldigen zijn, rekenen wij ook op begrip, indien de opstellingen in de eerste weken nog niet zijn, zoals door velen verwacht. Het A.V.B.-tournooi, waaraan wij met vijf elftallen deelnamen, werd een succes voor Junioren B. 2. Zij wonnen de eerste prijs in hun poule, hetgeen een leuk begin is. De overige elftallen konden wij (ondanks het aanschrijven van een groot aantal reserves) niet compleet in het veld brengen. Wij verloren vele wed strijden die als oefening voor de samen stelling van de elftallen geen enkele waarde hadden. De jongens, die de on dankbare taak in de incomplete elftallen vervuld hebben onze dank. Bij de jubileumtoernooien van Z.V.V. behaalden onze, eveneens onvolledige, elftallen resp. de tweede (Jun. A) en derde prijs (Jun. B). Zeker bevredigend, gezien de speelwijze van de tegenstan ders. Opstellingen. Enige jaren geleden stelden wij een zgn. jeugdraad (veelal de aanvoerders van de jeugdelftallen) in de gelegenheid algemene problemen, zowel als opmer kingen over opstellingen met de Jeugd commissie te bespreken. Hiervan is nooit veel terecht gekomen. Gezien het grote aantal elftallen zou een dergelijke bij eenkomst nu ook niet veel zin meer hebben, het zou een soort algemene ver gadering worden. Wél nodigen wij de aanvoerders uit de elftalopstelling regel matig met hun leider' of de Jeugd commissie te bespreken en ons voorts terzijde te staan bij het organiseren van verschillende evenementen. Leidersbijeenkomsten. Door het grote aantal elftallen kan de J.C. onmogelijk op maandagavond de opstellingen in een vergadering met de jeugdleiders afwerken. Gaarne ver zoeken wij de leiders hun op- en aan merkingen, suggesties, etc. op het dupli caatformulier te willen vermelden. On geveer eens per kwartaal hopen wij dan over algemene zaken (niet de opstelling van een bepaald elftal betreffende) met de jeugdleiders een bespreking te beleg gen. Wij hopen van harte dat U met deze regeling zult kunnen instemmen. Ledental. Gezien het steeds groeiende aantal le den, wordt het maken van de opstellin gen een steeds moeilijker materie. Vroe ger moesten de minst goede spelers van een bepaalde leeftijdsgroep in het laagste elftal van hun groep rouleren, hetgeen betekende, dat zij meestal één wedstrijd speelden en de volgende reserve bij één van de teams waren. Helaas zullen nu meer elftallen in het rouleringssysteem moeten vallen. Wij rekenen op de spor tieve medewerking van de jongens en maken er reeds nu op attent dat een afschrijving als je als reserve bent opge nomen, automatisch inhoudt, dat je de volgende week weer reserve zult zijn. Niet opkomen. De eerste zwarte lijst moest al weer gepubliceerd worden. Zonder afschrijving wegblijven dan wel te laat aanwezig zijn, zal zonder meer „gehonoreerd" worden met uitsluiting gedurende geruime tijd. Je hebt immers toch geen of geringe belangstelling voor je sport, je vrienden en je vereniging! Bedenkt goed, dat je voor je eigen plezier speelt en niet voor het plezier van de jeugdleider of J.C. Teleurstelling. Tot slot willen wij onze teleurstelling neerschrijven over de belangstelling, welke er door oudere A.F.C.-ers en va ders van jeugdspelers aan de dag wordt gelegd voor ons jeugdvoetbal. Veelvuldig krijgt de J.C. aanmerkingen of kritiek op spelers of leiding. In een grote vereni ging als de onze kunnen wij het echter iiiet stellen zonder de steun van ouderen (ook van de vaders van de jeugdleden) bij de oefenmiddagen of de leiding op wedstrijddagen. Natuurlijk, een vader moet eerst donateur zijn, maar daarmede verkrijgt hij toch tevens andere prettige rechten in onze vereniging. Nu vinden de ouders wel de weg om kritiek te hebben indien hun zoon niet wordt opgesteld. Probeert U te beseffen, dat wij echter zonder medewerking' een der gelijk uitgebreide jeugdafdeling onmoge lijk kunnen leiden (20 jeugdelftallen!). Wij danken de Heren, die wij inmiddels bereid vonden een taak op zich te ne men, voor hun bereidwilligheid, waar aan wij gaarne de hoop op een prettige samenwerking koppelen. Tot hen, die wel iets hadden willen doen, toch nog altijd te bescheiden waren ons dit mede te delen het verzoek, zo spoedig mogelijk contact op te nemen met ondergetekende, Van Eeghenstraat 44, Zuid. H W. VAN TEUENBROEK. Van onze makker Hans Lenz, die het A.F.C.-schip als Jantje heeft verlaten om een hogere functie op een andere echte koopvaarder te gaan bekleden, ont ving het Bestuur het hieronder volgen de epistel. Hans is nu van ons weg, maar wij vertrouwen erop, dat als er weer eens gebr. plieger heerlen, amsterdam een tocht naar Leeuwarden moet worden gemaakt en hij is toevallig aan wal, dat hij meegaat. Voor mij hoeft-ie dan niet eens mee te spelen. Als we dan nog kans zien om Frits ten Hope ook te charte ren. Jippieee. Nu dan aandacht voor Hans: Na zo'n kleine 10 jaar actief (soms ook wel eens passief) lid geweest te zijn van mijn fiere en gelukkig gezonde A.F.C., de vereniging die mij zo zeer aan het hart ligt, is thans het tijdstip aangebro ken waarop ik helaas afscheid moet ne men van mijn zo geliefde voetbalsport en gelooft u mijhet valt mij behoorlijk zwaar deze noodgedwongen stap te doen, want ik had nog zo graag wat langer de trotse A.F.C.-kleuren willen verdedigen en in 't bijzonder in het le elftal waarin ik zo'n 4 jaar lang met veel plezier heb mogen spelen en hierbij denk ik dan niet in de eerste plaats aan het resultaat van de wedstrijden, doch wèl aan de vrienden die je altijd rondom je mocht hebben en die je nu helaas zal moeten missen vrienden niet alleen van het le elftal, doch ook van het bestuur en daarbuiten. In de eerste plaats wil ik bij deze mijn vrienden van het eerste met wie ik samen heb mogen spelen hartelijk danken en de jongens van het huidige le elftal wens ik een stevig seizoen hoewel ik ervan overtuigd ben, dat het dit seizoen moei lijk zal worden iets bijzonders te presteren (iets goeds dan natuurlijk!!) en het enige wat ik hierbij kan zeggen (ik kan helaas hiervoor niets meer doen) „good luck" jongens en sterkte. Voorts dank aan de diverse leiders van het eerste en hiervan noem ik spe ciaal de Heer Kerker, waarvan ik weet, dat hij wel het leeuwendeel van het werk verricht. Last but not least ook heel veel dank aan onze voorzitter Dhr. Kappelhoff, be kend om zijn „mentale prikje", de man die bijna geen ivedstrijd van het eerste miste tenzij door bijzondere omstandig heden verhinderd. Ten slotte wilde ik U vragen mijn actief lidmaatschap te veranderen in „ondersteunend lid". Niet de groene velden, doch de blauwe zee wordt thans m'n domein. Met vriendelijke sport- en A.F.C.-groeten, HANS LENZ.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3