Van de brug 39e Jaargang September 1960No. 2 den die ons eerste reeds heeft gespeeld, kunnen wij zeggen, dat de voorhoede bij verleden jaar aan kracht heeft ge wonnen, doch dat het in onze afdeling wel blijkt, dat het onderlige krachts verschil zeer gering is. Ons elftal zal alles op alles moeten zetten om een goede plaats te bereiken. De capaciteiten zijn aanwezig, de goede wil eveneens, wij beschikken over een goede trainer, in wie wij volledig vertrouwen hebben. Ons 2de elftal is prima van start gegaan met het winnen van twee moeilijke uit wedstrijden: D.W.S.A. 3 en Blauw Wit 4. In beide wedstrijden werd een 3—0 voor sprong verkregen, waarna de tegenpartij in beide gevallen tweemaal tegenscoorde. Vooral tegen D.W.S.A. werd prima ge speeld. Het derde begon wat onwennig; een 1—0 nederlaag tegen I.V.V. 2 was het teleurstellende resultaat, maar j.l. zondag herstelde dit elftal zich door met 4—0 van E.V.C. 2 te winnen, waarbij vóór de rust die met een 3—0 voorsprong in ging goed voetbal werd vertoond. De resultaten van de lagere elftallen en van de jeugd zijn niet om over te juichen. Dat kan en moet beter worden. De uit bouw in kwantiteit wij spelen nu met 22 elftallen in de zondagscompetitie mag niet gaan ten koste van de kwaliteit. Ons nieuwe complex. Wij hebben ons op het standpunt ge steld, dat wij eerst dan nadere mede delingen zouden doen wanneer er iets definitiefs te vermelden viel. A.F.C.-ers, dit moment is thans aangebroken. In de algemene vergadering van 28 dezer hoop ik een tip van de sluier te kunnen op lichten. Ik hoop dat dit voor allen die het goed menen met onze club aanlei ding zal zijn die vergadering in tns club huis bij te wonen. G. H. H. KAPPEEHOFF. Redacteur: J.Tj. Steensma 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, HoLbemakade 1 1 5 3, Amsterdam-Z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Minder mooi weer was waarschijn lijk oorzaak dat het aantal bezoekers iets kleiner was dan ver leden jaar tijdens het A.R.O.L.-Toer- nooi. De eerste dag trokken D.C.G., dat voor het eerst aan ons toernooi deel nam, K.H.F.C., U.V.V. en Zeeburgia aan het langste eind. De volgende zon dag speelden U.V.V. en Zeeburgia 4—4, waarna twee series van drie strafschop pen nodig waren om U.V.V. in de finale te brengen. Zeeburgia, dat binnen een kwartier tegen een 3—0 achterstand op keek, verdient een pluim voor het moe dig volhouden, getuigend van een prima mentaliteit, waardoor nog een gelijkspel werd bereikt. In de andere demi-finale stelde het spel van de „Koninklijke" wat teleur, zodat D.C.G. zonder al te veel moeite met 2—0 zegevierde. De finale bracht dus U.V.V. en D.C.G. tegenover elkander, waarbij U.V.V. met een 2—1 overwinning de A.R.O.L.-beker voor een jaar in bezit kreeg. Dat deze overwin ning „op gemakkelijker wijze werd ver kregen dan de cijfers zouden doen ver moeden", zoals in enkele persverslagen stond te lezen, zou ik niet durven be amen. Het werd weer „een latertje" in het clubhuis, gezellig was het ook.... maar toch misten wij enkele oude ge trouwen, die blijkbaar aan een etentje in de stad de voorkeur gaven. H.B.S. zond een bestuursafgevaardigde in de persoon van dhr. Schepen, welke geste wij zeer op prijs stelden. Daarnaast was een schare goede H.B.S.-vrienden naar de Wandelweg gekomen om der traditie getrouw ons toernooi mede te maken. Dit heeft ons bijzonder getroffen en wij danken Klaas van Rijswijk c.s. daar voor nog eens hartelijk. De competitie. De competitie is inmiddels weer begon nen. Evenals verleden jaar was Hercules onze eerste tegenstander en de schrik sloeg alles wat A.F.C.-er was om het hart toen wij binnen tien minuten op merkwaardige wijze mét 3—0 achterston den. Merkwaardig, omdat de scheids rechter het bestond het tweede doel punt eerst toe te kennen, daarna op advies van onze ik mag wel zeggen als goud-eerlijk bekend staande grens rechter, die had geconstateerd dat de bal uit was geweest, af te keuren om daarna de mening te vragen van een A.F.C.-speler, die niet had gezien dat de bal de lijn had overschreden en dat eer lijk zei. Toen herzag de scheidsrechter voor de tweede maal zijn beslissing en kende het doelpunt toe, daarmede uiter aard onze grensrechter in een scheve positie plaatsend. Onze achterhoede was door dit inci dent een ogenblik ontredderd, zodat het binnen een minuut 3—0 was. Toen bleek de mentale kracht van ons elftal, dat ondanks deze tegenslag de tanden op elkaar zette en nog vóór de rust twee doelpunten scoorde, zodat de rust inging met een 2—3 achterstand. Na de rust werd gelijk gemaakt, Hercules had hoe langer hoe minder in te brengen, er kwamen dromen van kansen, doch ze werden helaas niet benut en het bleef dus 3—3. Na de verschillende wedstrij-

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1