i Marshall A.B.C. A.C.C. PLiEGER KEUKENS ©ames- en hterenschoenen BequnstiqinG van onze aöveRteecöepi, houöt öe schakel in stanö Het eerste team heeft jammer genoeg in <le eerste wedstrijd, overigens dei- traditie getrouw, de punten aan de tegen partij, i.e. het Rotterdamse Neptunus gelaten. Daarna viel er gelukkig geen steek meer, zodat deze jongens nog volop meetellen in de strijd om de bovenste plaats. Dat moet een enorme voldoening zijn voor manager Adé Kleijn, trainer Gé Hoogenbos en coach Nol Houtman wier activiteiten op deze manier zeker vruch ten zullen gaan afwerpen. Coach Brömmelcamp legt met zijn tweede team ook eer in. Dit team, dat verleden jaar van de tweede naar de derde klasse degradeerde doet verwoede pogingen om in één jaar het verloren terrein te herwinnen. Ook hier werd een wedstrijd verloren. De stand van za ken is toch ongunstiger dan die bij het eerste, want dit verlies werd ons toege bracht door leider Lijnden. Het derde negental o.l.v. Bert Staller heeft het in de nieuwe omgeving (derde klasse nog )niet tot winst kunnen bren gen. Het enthousiasme van deze spelers doet ons vertrouwen, dat hier nog niet direct de noodvlag in top behoeft. Het vierde wint, verliest en speelt ge lijk en dit' alles met een aantal jongens, dat voor het merendeel dit jaar voor het eerst de pyama's hebben aangetrok ken. In ieder geval hopen we, dat de spe iers veel plezier in hun sport zullen hebben. Homeruns Adé Kleijn, manager van het eerste negental, heeft weer ball-points, nu met een andere schone dame in voorraad genomen. Elke hitter van een homerun wordt er een in uitzicht gesteld. Ad Kraal, Bob Lavey, Henk Knol en Hans Ohm hebben er al een. Proficiat man nen. Jeugd. Zoals bij zovele organisaties bestond bij A.B.C. een gebrek aan kader, hetwelk piastic uitvoering plaatstalen uitvoering vooral tot uiting kwam bij de jeugd- leiding. Gelukkig hebben enige door de wol geverfde mannen de leiding van deze afdeling op zich genomen. De lessen van de trainers Nesvadba en Bouterse be ginnen nu ook vruchten af te werpen. De junioren en de uitverkorenen voor de z.g. Babe Ruth League gooien be hoorlijke ogen. Het verheugt het A.B.C.-bestuur, dat er een zo n grote schare jeugd enthou siast het spel beoefent. Dit moet latei- een goede invloed op het senioren honk bal uitoefenen. Overigens baart dit grote aantal leden ook zorgen. Naar verluidt, zou het Be stuur spelen met de gedachte aan een ledenstop. Het beschikbare spelmateriaal, waarmede niet altijd even zuinig wordt omgesprongen, en het niet rekbare aan tal velden zouden tot deze ledenstop nopen. J. T. S. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van Uw Redacteur om weer eens iets over de cricketsport in de A.F.C.- Schakel te schrijven, temeer daar wij I* over A.C.C. vrij gunstige geluiden kun nen laten horen. Het eerste staat op dit moment (14 juni) op de tweede plaats achter de grote Haagse I. Door 3 over winningen, een draw en een verloren match alsmede door de onverwachte ne derlaag van het sterke Rood Wit tegen Quick (Den Haag) werd deze plaats be reikt. Vooral onze aanval heeft meer succes dan vorig jaar, terwijl ook het fielden goed verzorgd is. Bij de batting- side is vooral Rudi Janssen een aanwinst, maar ook Jan Bregman deed met 45 n.o. en 62 n.o. reeds van zich spreken. Met het tweede wilde het aanvankelijk niet lukken. De eerste 3 wedstrijden gingen verloren, maar de sterke batting side van U.D. werd voor 100 runs aan de kant gezet waardoor de 4e match winst opleverde. Dat de aanval van dit elftal zwak is bleek wel. want de Quick 2 (Den Haag) scoorde liefst 230 runs tegen het 2e. Toch konden er nog 175 runs tegenover gezet worden vooral door een mooie inning van Louk Woudstra 50, terwijl good old Carel Alandt met 22 not out bleef. Een krachttoer haalde het tweede uit door van S.C.H.C. te winnen. Gp de weer te zwakke aanval scoorde Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 hockey-international Leemhuis 33 fraaie runs uit een totaal van 192 voor 7. Maar A.C.C. had ook een rungetter in de vorm van Frans Burger meegebracht. Ook hij scoorde een century en vooral aan het slot van de match werden de ontbrekende runs in no-time bijeengc- ranseld! Het derde. Het derde elftal bestaat uit oudere spelers en dit team treedt met wisselend succes op. Een moeilijk punt i.v.m. de lichaamsconditie blijft hier het fielden. Bowlen doen ze ontzettend slim! Het vierde wordt bevolkt door een aantal jongelieden van om en nabij de 20. Een jong en dartel elftal dat ech ter zo af en toe nog niet het juiste antwoord weet op cricketslimmigheden van oude routiné's Maar al doende leert men en in de toekomst zullen we van sommige youngsters beslist wel meer horen. Bij de junioren deed Frans Woudstra het reeds eerder geleverde kunststukje van beide broers na en scoorde met 105 not out zijn eerste century. Komt kijken. Mocht U de verrichtingen van boven genoemde elftallen in ogenschouw willen nemen, dan kunt U ieder weekend terecht op de sportvelden van de Twentsche Bank te Amstelveen. M. M. d. B.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 5