Ji lafhall On dit et datj'es Mes chers Qentilhommesl Dames- en I(erenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRóeRS, houöt 6e schakel in stanö Ja, dat was één van m'n „latere" ver rassingen, dat veteranen nog zó lief kunnen zijn, dat ze er prijs op stellen vrouwen om zich heen te hebben en zelfs oprecht teleurgesteld kunnen zijn, wan neer ze op het veld niet ten voeten uit worden bewonderd door het zwakke ge slacht! Sorry, vriendjes! Dat ik zó te kort geschoten ben, en nog méér „sorry" voor mijzelf, omdat ik dermate werd opge slokt door de zorgen en problemen van het heden, dat ik veel te laat bij jullie verscheen en daardoor jullie ridderlijke bloemenhulde op het veld in duigen liet vallen. Vergeeft het mij! Toen ik met een diepe zucht de wa gen naast „Parkeren verboden" bij het hek neerzette dacht ik: „wéér zo laat. en kamde gelaten mijn haar wat op, niet te weten wat mij te wachten stond.... Ach, dat is de schuld van het verleden. (Tjéé, zou ik dan heus een vrouw met een „verleden" zijn? Ik dacht altijd: dat kómt nog!) Nu dan, ik kreeg thuis een zakelijk telefoontje van de H.F.C. Vetera nen. Meneer van Béékum wilde Meneer Nessenbé'érend zelf hebben.... Meneer N. was er (natuurlijk) niet. Nu ja, Me neer H.F.C. wilde mij dan wel vertellen, datzedieVeteranenwedstrijd graag wilden spelen, maar.Enfin, laat ik nu maar niet alles vertellen, want ook bij het Secretariaat Vetten wordt het Beroeps geheim nog geëerbiedigd. Nu heeft H.F.C. voor mij nog altijd een zilveren klank, door de prettige uren, tientallen jaren geleden daar doorgebracht, aan de zijde onzer destijds vrolijke ventjes.... Het verleden.... bij H.F.C.! Jopie Heijenga en ik waren mee als enige meisjes en de Heren Spelers van Het Eerste werden na de prettige wedstrijd voor een borreltje in de Soos van H.F.C. uitgenodigd. Wij meisjes werden (des tijds, alweer!) in de watten gelegd en mochten méé naar het „Alleen voor mannen". Natuurlijk; voelden wij ons heftig vereerd en genoten van de super latieven, die ons daar geboden werden: een hele massa vrolijke en gezellige man nen, wasbakken vol met knappend ge brande zoutjes (als we het tóch over con sumpties hebbenen bladen vol met glaasjes met zéér helder nat en niet an ders, werden rondgediend. Uiteraard werden de vrolijke mannen niet rond gediend. Wij meisjes voelden ons aanvankelijk als vrouwtjes in een mannenbad, maar aangezien zowel Joop als ik dol óp en superbe in zwemmen waren, voelden we ons weldra wonderwel thuis in de H.F.C. gewelven Tja, dit is allemaal echt gebeurd (des tijds) en misschien was ik daarom een beetje vriendelijker dan anders tegen „de stem uit het verleden" en beloofde, dat ik graag naar de wedstrijd zou komen kijken Helaas, mijn eigen pretjes komen het laatst aan de beurt, vandaar dat ik met een suffe kop van 't haasten het club huis binnenviel, waar de Heren aan de borrel zaten. En ziet, wat gebeurde? Voor het éérst sinds jaren was ik werke lijk sprakeloos van verrassing: er wachtte mij een allerhartelijkste ontvangst aan de borreltafel der Heren met een speech van Meneer van Béékum en een bos prach tige rode tulpen! Werkelijk, het dééd me ietsHoe vaak had ik vroeger onge looflijk pret gehad als meisje en spelers vrouw, en nu kwam daar zowaar een schim, wat zég ik? schelm uit het ver leden vertellen, hoe prettig ze 't vonden mij te begroeten. Hoort gij dat. Mede-aangetrouwden? De H.F.C.-ers zijn zo dapper, dat ze simpel minnend te kennen geven, graag dames om zich heen te zien en hoe zit het met de A.F.C.-Veteranen? Zwijg stille, die willen misschien óók wel dames om zich heen zien mits ze van H.F.C. zijn. Ach, we weten het wel, onze geheide mannen willen natuurlijk niet dag én nacht door onze liefdevolle, zegenrijke aanwezigheidgeplaagd of omgeven worden. Maar ik geloof toch, zo tussen dag en nacht mogen wij met onze eigen schatten toch ook wel meeborrelen Houden wij het daarop! EEN AANGETROUWDE. Afscheid. Weer moeten wij Uw aandacht vragen voor een emigratie. Weliswaar geldt het nu een landstreek, die ongeveer een uur rijden van onze hoofdstad ligt, maar de speler in kwestie kan toch onze kleu ren niet meer verdedigen. Op 10 april hebben we afscheid ge nomen van Joop Link en zijn vrouw Miep, die in Nijmegen moesten gaan wonen, omdat Joops maatschappelijke weg nu eenmaal daarheen leidde. We zullen ons altijd de lange strakke trappen van Joop herinneren, die vaak, wanneer de achterhoede van eerste ol tweede elftal in het nauw verkeerde, zon opluchting konden brengen. Joop en Miep, het ga jullie goed. We zien elkaar nog wel eens. Volksvijand No. 1. Berichten in vak- en dagbladen geven wel eens de indruk, dat het met de woningnood zo'n vaart niet meer loopt. Voor onze eigen onder-ontwikkelde ge bieden in b.v. Oost-Friesland moge dit gelden, zeker niet voor Amsterdam. Het succes, dat soortgelijke berichtjes vroeger wel eens mochten hebben, geeft mij aanleiding de aandacht te vragen voor het feit, dat onze mede-strijder Hans Rooze een woning zoekt. Uit mijn hoofd gezegd bestaat zijn gezin uit man, vrouw en twee kinderen. Hans is in het bezit van goede, door het C.B.H. afgegeven pa pieren. Wie, o Wie? Promotie en Degradatie. H.M.S. heeft het in onze afdeling niet kunnen bolwerken en J.O.S. gaat over naar de eerste klasse. Wij wensen beide clubs sterkte in hun nieuwe omgeving. Onze gelukwensen gaan naar R.K.A.- V.I.C., dat zes jaar geleden naar de vierde klasse degradeerde en in deze tijd niet alleen kans zag terug te komen, maar zelfs het hoogste te bereiken, wat het ooit bereikt heeft. Tja, en dan D.W.V. Zou er nu werke lijk zo'n krachtige champagne in de A.R.O.L.-beker zitten, dat de benen een heel seizoen de diensten weigeren. W"ij A,F.C.-ers herinneren ons nog goed de loop van het vorige seizoen toen wij de A.R.O.L.-beker in ons bezit namen. En nu dan D.W.V. Lange tijd leek er geen vuiltje aan de lucht. Con current O.S.V. zag echter een wekenlange krachtsinspanning beloond én wist op de laatste speeldag voor D.W.V. te ko komen. Enfin, als Jo Wijnand gelijk heeft en wij spelen steeds in het rood-zwart, dan hebben we al weer drie punten in de volgende competitie. Ander Shirt. Onze makkers Hans Lenz en Rudy Vondeling zagen zich gekozen in het Amsterdamse amateurteam en Rudy komt daarnaast uit in een Zwaluwen elftal. Van harte gefeliciteerd met deze verkiezing, vrienden. Doe je best. J. T. S. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 9

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 9