IPubliek Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt allen mee, het is voor a.p.c. verslagjes van hun wedstrijden ontvan gen. Captain Rik van de B 2 en Jacques Köhler Jr. behandelen enige successen. 15 2 WINT H.V.V.-toernooi Uen voetballer vergeet nu eenmaal liefst zo gauw mogelijk de minder goede resultaten, die hij geboekt heeft. Laten we daarom de competitie-resultaten van B 2 maar varen en het bij het H.V.V.-toernooi houden. Juist door die minder goede competitie waren we fel op een goede plaats in dit toernooi ge brand. De eerste wedstrijd was tegen gastheer H.V.V. zelf en hoewel wij beslist sterker waren, bleef de stand 0—0 tot het einde toe gehandhaafd. Dit keer had onze voor hoede het voor het zeggen, zodat ons doel niet te vaak in netelige situaties raakte. De volgende wedstrijd tegen V.O.C. moesten we winnen, om als eerste in onze poule te eindigen. Het was een spannende wedstrijd. De strijd ging wel gelijk op, maar wij waren toch wel iets sterker. Eindelijk werd onze aanvalsdrift bekroond, toen we vlak voor het einde de nog al „omvangrijke" keeper wisten te verschalken. We wonnen dus met 1—0, nog net op het nippertje. Wonnen we nu de volgende wedstrijd van Concordia, dan waren we van een plaats in de finale verzekerd. En ja hoor, we konden na een goede wedstrijd, met een paar prachtige doelpunten, het strijdperk met een 3—0 zege verlaten. Nu de finale nog, H.B.S. zou onze tegenstander worden. Blijkbaar waren beide partijen zo ver moeid door de voorrondes, dat de finale maar een lauw partijtje werd. Misschien werd er daarom wel niet gescoord, hoe wel wij weer, behalve in de eerste 5 min., het sterkst waren. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Na de- eerste ronde van 3 strafschoppen stonden we gelijk 2—2, maar in de tweede ronde was het 3—2 voor ons, zodat wij met de le prijs gingen strijken. Dat de vreugde groot was, zal ik U wel niet hoeven te vertellen. Eindelijk J. Bakker A.F.C. Clubhuis had B 2 dan iets bereikt, waar we trots op konden zijn. Ook voor onze leider, Mijnheer Janus, was dit een fijn resul taat. U zult wel gemerkt hebben, dat er in dit verslag niet speciaal namen zijn genoemd, maar dat is ook niet nodig, want heel B 2 heeft als één elftal voor deze goede prestatie gezorgd. RIK. ONS EIGEN TOERNOOI tri' waren op het A.F.C.-terrein veel- belovende voetballers te vinden op 10 april j.l. Om 10 uur traden de Reds aan (Poule 1) tegen V.V.A. V.V.A. dat in de regionale competitie speelt, viel ontzettend tegen en onze A-junioren misten een paar doorzetters die ze wel gehad hebben, en hopelijk ook weer terug krijgen, want als je voet balt en je kan niet goed schieten, boek je geen resultaten. Denk maar aan Ne derland—Bulgarije. Laat ik niet afwijken en vertellen hoe V.V.A. in de 16e minuut scoorde. A.F.C. kwam terug, stond af en toe voor open doel maar schoot de bal naast of over, kortweg het ging niet. Dit duurde tot de tweede helft al bijna ten einde was, toen de Middenvoor (van A.F.C.) een dribbel begon en alleen met een spil en een keeper oog in oog stond, de bal verdween tergend langzaam in het doel maar de scheidsrechter gaf free-kick tegen A.F.C. wat onjuist was, daar als het een free-kick geweest was A.F.C. minstens een penalty had moeten nemen. Om 1 uur speelde de jongens tegen Quick (H) en zegevierden met 3—0. Bravo! Dit was een leuke wedstrijd, die A 1 verdiend won. V.V.A. was winnaar in Poule A en Quick (N) (bekerhouder) in Poule B. A.F.C. en D.W.V. bekampten elkaar om de derde en vierde plaats, welke strijd onze jongens wisten te winnen. De finale tussen V.V.A. en Quick (N) was eigenlijk direct al beslist daar Quick zo technisch voetbalde; de Nijmegenaren speelden de hele wedstrijd met een zicht baar vermoeid V.V.A. Ouick—V.V.A. 4—0? De B-groep. In de leeftijdgroep „B" speelde BI. Wit Hercules de Spartaan H.B.S. - H.F.C. (bekerhouder) en A.F.C. B 1 maakte meteen aan de illussies van H.F.C. een eind. 4—0. H.B.S. ging ook ten onder 3—1. BI. Wit en Hercules speelden in de andere poule om de eerste plaats. De Blauwwitters wonnen met 3—0. Finale Blauw-Wit—A.F.C. dus. De pessimisten waren heel somber ge stemd maai de optimisten dachten, dat B 1 zou winnen. Ik ook, daar ze mentaal sterk genoeg zijn. Elke wedstrijd neemt mental-trainer Nico Kalsbeek de jongens onder handen. Succes is dan ook wegge legd. De Reds wonnen met 2—0. Pro ficiat! Hier volgen nog de eindstanden. Een van de belangrijkste factoren is dat de Heer AHbe van Teunenbroek dit weer meesterlijk georganiseerd had. A 1. Quick (N) 2. V.V.A. 3. A.F.C. 4. D.W.V. 5. Quick (H) 6. Robur et Velocitas B 1. A.F.C. 2. Blauw Wit 3. H.F.C. 4. Hercules 5. H.B.S. 6. de Spartaan JACQUES KÖHLER. T/" lint U zich nog herinneren hoe blij we destijds waren: Van 1—3 tot 4—3 op K.F.C. De vreugd' wou niet bedaren. En ook hoe alle grote broers de semi-profs van thans bij 't A.R.O.L.-feest in 't Stadion hadden geen schijn van kans. Hoe dikwijls echter hebben we van angst zivaar zitten zweten. Met een been reeds in d' eerste klas, toch in het zand gebeten. Na T.O.G. toch 0—5 tegen 't Gooi. Manmoedig werd 't genomen. Geen ivanklank. Kabelde Wim Staats: Wij zijn wel opgekomen". Aan al dit moest ik denken na de laatste bekerwedstrijd. Lang was 't 0—2, 1—2.2—2 en toenrivaliteit. Helaas in ongezonde zin, de ref werd veel verweten. De arme man werd door 't publiek voor alles uitgekreten. Vier maal verlengen bracht voor ons een krappe 3—2 zege op een hard werkend elftal uit de Vierde klas verkregen. Een team dat haast Aafcee versloeg toch op papier de sterke). 't Is altijd sneu als zulk een ploeg net niet krijgt loon naar werken. Van spelers noch van hun bestuur geen wanklank iverd vernomen, je vraagt, hoe is zo'n prima club aan zó'n publiek gekomen. Na afloop is Henk Kappelhoff toch naar de stad gekomen. Dwars over 't pad waarop hij reed lagen.... drie grote bomen. Doch met vereende krachten want dat ,^port vereent" is heerlijk! Waardoor, ondanks obstakels, sport voor ons toch blijft begeerlijk. De daders waren, 't zij vermeld, in geen geval RIVALEN. Dit deed 't publiek van langs het veld. Dus zogezegdVandalen B. S. LE MARCHÉ 8

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 8