Onze jeugd DE SELL KEUKEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö De competitie en beker. Zondag 24 april wordt (voor U: is in middels) de beslissende wedstrijd oni het kampioenschap gespeeld tussen Blauw Wit Jun. A 4 en A.F.C. Jun. A 3. Zouden wij het dan toch eindelijk gehaaid heb ben? Bij het verschijnen van dit nummer zal de uitslag al bekend zijn. Verder staan voor de meeste elftallen nog slechts restantjes competitie- en bekerprogram ma's dit seizoen te verspelen. Zeker van een wedstrijd in de volgende roinde (volgens afval-systeem) zijn onze Jun. A 2 en B 3 terwijl B 7 nog een goede kans maakt. Een mooi resultaat! Wij wensen jullie succes bij de volgende wedstrijden. De bekerwedstrijd T.O.G. ui B 1 tegen A.F.G. Jun. B 1 wil ik nog even aanhalen. Wij verloren met 3—2 en wer den daardoor definitief uitgeschakeld voor het kampioenschap in onze poule. Desondanks een groot compliment voor onze spelers. De T.O.G.-jeugd speelde op z'n zachtst uitgedrukt onbehoorlijk, waar tegenover het optreden van onze jon gens bijzonder goed afstak. Bravo, jon gens. Wij hebben jullie wel eens verteld dat ieder elftal het een eer vindt om een wedstrijd van Ajax of Feyenoord te winnen. Zo dachten jullie tegenstanders er kennelijk ook over in hun bekerwed strijd tegen A.F.C. Een eer is het inder daad om van een sterker geachte tegen stander te winnen, echter alleen indien dat geschiedt met uitsluitend sportieve middelen.Anders zal een nederlaag wellicht een eer zijn voor Ajax, Feye noord ofA.F.C. Toernooien. Ons Jun. B 2 elftal (in de competitie werden slechts enkele wedstrijden gewon nen) legde in het eerste jeugdtoernooi van dit jaar voor onze vereniging beslag bp de eerste prijs in het H.V.V. toernooi. Door prima spel én door het beter nemen van strafschoppen tegen H.B.S. na de finale. Naast onze felicitaties met dit resultaat deel ik jullie mede, dat de enige uitbreiding aan de vorige toernooi- lijst een toernooi voor onze Jun. B 2 is op 1 mei bij „De Foresters" in Heiloö. Ons Jeugdtoernooi werd weliswaar niet begunstigd met mooi weer, maar wel door leuk spel en een goede sfeer. Jammer, dat ook dit maal een blessure een speler voor lan gere tijd zal uitschakelen. Wij wensen de V.V.A. junior toe, dat hij weer spoe dig voor zijn club in het veld zal mogen komen. De eerste prijs ging wederom naar Quick-Nijmegen dat een uitgespeeld V.V.A. in de finale, gemakkelijk kon kloppen. De V.V.A.-ers hadden n.l. daags tevoren hun laatste competitie-wedstrijd moeten spelen. Onze Junioren behaalden de derde prijs. Jammer, dat jullie tegen slagen en elftalwijzigingen zo moeilijk en weinig sportief verwerken. Onze jun. B l kwamen met voortref felijk spel voor de dag en brachten in de finale de stand van gewonnen wed strijden tegen Blauw Wit dit seizoen na 4 wedstrijden weer in evenwicht. Ver diend werd de finale gewonnen en daar mede de eerste prijs. Blauw Wit werd verdiend tweede en H.F.C. derde. Rest mij nog slechts dank te zeggen aan Johan de Bie voor de organisatie en Jacques Kohier voor zijn administratieve mede werking. De Jeugdsportdag werd een groot succes. Tachtig jongens streden om de herinneringsmedailles in een aantrekkelijk programma. De prijs winnaars waren: Jun. A Hans Geus, Jun. B 1—5 Ben Slaap, Jun. B 6-8 Paul van Goelst en bij de Welpen Karei van Leu ven. De organisatoren v. d. Heul, de Bie en Bückert hadden het prima voor elkaar. De A-Junioren gaven opnieuw blijk zich „te groot te voelen" voor dergelijke evenementen. De Jeugdcommissie orga niseert deze voor de gehele Jeugd en het maakt voor haar dus wat uit of er een groep geen belangstelling' toont. Om vol gend jaar echter een Jun. A. wedstrijd tussen drie spelers te voorkomen, heeft de Jeugdcommissie besloten de Jeugd sportdag en de Kienmiddag uitsluitend te organiseren voor Jun. B en Welpen. De Welpen vorderen al weer met hun nieuwe wedstrijdenreeks. Door bijzondere om standigheden zal de Heer Shevtzoff niet langer een elftal leiden. Hij is één van onze meest enthousiaste leden en wij hopen, dat hij in een andere functie onze club nog vele diensten zal bewijzen. Tot heden, bedankt Igor! Onze Welpen speelden weer de tra ditionele wedstrijdenreeks tegen H.F.C Selectie. Terwijl eerst vier van onze spelers voor gebr. plieger heerlen, amsterdam selectiewedstrijden voor het Amsterdams Jeugdelftal gekozen werden, bleven voor de volgende selectie-ronde nog twee A.F.C.-ers op de spelerslijst, t.w. Ronnie Hannema en Hans Kamm. Zouden wij dan toch weer eens een speler bij de selectiegroep krijgen? Bij eventuele verdere wedstrijden veel succes, jongens. De uitslagen doen er minder toe dan de prettige sfeer die ook nu weer op onze velden aanwezig was. Hulde willen wij graag brengen aan de spelers van de Jun. A 4 en B 4 elftallen. Daar de overige elftallen aan de beker competitie deelnamen, waren de spelers van die elftallen veelvuldig reserve. Weinig afschrijvingen of wegblijven- zonder-bericht typeert de sportieve op vattingen van die spelers. Bedankt jon gens. De Welpentoernoooien t.b.v. het Prinses Beatrix-Poliofonds zullen dit jaar overal in den lande plaats vinden op 30 april, 5 mei of b.v. 15 mei. Elders leest U meer over deze grote organisatie. Wij volstaan daarom met de mededeling, dat vermoedelijk drie wel penelftal len van A.F.C. op verschillende plaatsen in Amsterdam aan toernooien zullen deelnemen en dat ons sterkste elf tal met enige afgevaardigden van de overige Amsterdamse toernooien (dat zijn niet de stedelijke kampioenen!) een gezellig na-toernooi zal hebben op het A.F.C.-terrein met de Dr. A. C. van Swol- wisselbeker als inzet. U komt toch ook? Het spel zal de moeite waard zijn en U dient er bovendien een prachtig doel mee. Het inleggeld is in Amsterdam 10.— min. per deelnemend elftal, ter wijl jongelui tot 16 jaar (ook de speler tjes) een kwartje toegang moeten beta len, personen boven die leeftijd 75 cent. Wij rekenen op alle A.F.C.-ers! H. W. van TEUNENBROEK. Tot ons genoegen mochten wij van de zijde van de jeugd zelf ook enkele WHBHIBt «HWHWWBWWWtl

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 7