ganczli I Duizenden u/elpen gaan spelen voor het poliofonds II ijs poolt allen mee, het is voor a.f.c. rie leuze „de gezonde knaapjes voor -'-'de gedupeerde kameraadjes" heeft in het grootste deel van het land zoveel weerklank gevonden, dat wij goede hoop hebben, dat de kop van dit artikel wer kelijkheid gaat worden. De dag van het verspelen van de diverse toernooien na dert nu met rasse schreden en zodoende kan ik nu met definitieve toezeggingen van te organiseren wedstrijden in de openbaarheid treden. Voordat ik U met getallen ga lastig vallen, eerst enige gegevens over het voorbereidende werk. Henk van Teunen- broek en ondergetekende hebben de ge hele ontwikkeling van zeer nabij kunnen meemaken als' Comitéleden van de lan delijke organisatie; een comité van negen leden, die de laatste maanden hun be schikbare vrije tijd geheel hebben ge geven om alles in goede banen te leiden. Ieder lid had zijn taak in dit grote geheel, maar ik wil niet nalaten een pluim te steken op de hoed van de landelijke secretaris de Heer van 't Sant in Utrecht, die zijn administratieve taak op een onnavolgbare wijze heeft ver richt en die ons veel werk uit handen heeft genomen. Ik geloof, dat het werk, dat door hem is verzet door geen van ons, alleen of gezamenlijk, verbeterd kan worden; dank voor je werk, ook namens van Teunenbroek, ik hoop, dat het eind resultaat een beloning voor je tijdroven de werk mag zijn. Maar niet alleen deze negen enthou siaste mensen hebben hun tijd aan dit mooie werk gegeven; van vele kanten werd grote medewerking ondervonden, o.a. de plaatselijke organisatoren, die door ons benaderd en enthousiast ge maakt hun eigen werkkracht aanwendden om een toernooi in het kader van deze landelijke actie te beginnen. U zult nu wel gaan denken, wat hebben wij dan wel gedaan. Wij hebben grote stukken van Nederland bekeken, bij dag en bij nacht, op reis naar Apeldoorn, Assen, Alkmaar, Wassenaar en Egmond, om enkele plaatsen te noemen, waar door ons contacten waren gelegd. Je kunt corresponderen en telefoneren, maar een persoonlijk onderhoud met de mensen, die iets willen doen voor het goede doel is altijd beter. Het prettige van alles is, dat men van kanten, waar men niets van verwachten mag reacties ont vangt en aanbiedingen krijgt. Bijv. de 1 wentsche Bank, die haar organisatie beschikbaar heeft gesteld voor de finan- tiële afwikkeling van alle in ons land te spelen toernooien. De v.v. „de Zwalu wen' die aanbood een herinnering aan de spelertjes aan te bieden. De sneeuwbal gaat rollen. Een opsomming van de diverse evene menten in het land wil ik beginnen met U mede te delen, dat er een landelijk ere-comité is gevormd, waarin zitting hebben genomen: De Commissarissen van H.M. de Koningin in de Provincies Friesland. Drente, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, De Burgemeesters van Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Rotterdam en Voorburg. Prof. Dr. Muntendam, Secretaris-Gene raal voor de Volksgezondheid, Dr. A. C. van Swol te Amsterdam en Dr. J. A. Voogt te Hengelo, De Heer Koolhaas, Voorzitter De Zwa luwen. De Heer J. J. Egberts, vice-voorzitter van de K.N.V.B. In vele plaatsen werden plaatselijke Ere-Comitées gevormd, o.a. in Amster dam, Amersfoort, Arnhem, Apeldoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Schiedam en Utrecht. de itaiiaanse keuken imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam Teleurstellingen kunnen ook in dit grote geheel niet uitblijven. Zelf ben je enthousiast, en in je hart verwacht je dit ook van anderen, maar in de practijk blijkt vaak, dat dit niet het geval is. Maar over het geheel genomen zijn wij toch niet ontevreden als blijkt dat er in Nederland pl.m. 50 toernooien zullen worden verspeeld, met een deelnemers aantal van ruw geschat 15.000. In alle provincies wordt gespeeld, uitgezonderd in Limburg en Nrd-Brabanl. Om een idee te geven van de organisatie: Fries land, waar Frisia in Leeuwarden een welpen toernooi heeft georganiseerd met 24 elftallen op 30 april, terwijl zij in de provincie contacten heeft gelegd met L.S.C. in Sneek, Noordwolde en Drach ten, die voor hun rayon ook een tour- nooi verspelen op dezelfde datum. Zo is ieder in zijn stad of provincie aan het werk getogen met voornoemd resul taat. Amsterdam. Wat Amsterdam aangaat, hier worden op 5 mei 5 toernooien in alle delen van de stad gespeeld, bij D.W.V., De Spartaan, D.W.S.A. en V.V.A., Animo en Jos en op Riekerhaven bij K.B.V. A.F.C. heeft met 2 elftallen ingeschreven bij K.B.V. en met 1 elftal bij D.W.S.A. Op 15 mei zullen afgevaardigden van al deze complexen door ons worden uitgenodigd om een toernooi te komen verspelen om de wisselbeker van Dr. van Swol. Ook de baten van dit toernooi komen ten goede aan het Prinses Beatrix-Poliofonds. In Amsterdam nemen in totaal 152 elf tallen aan de toernooien deel, waaruit dus een zeer groot bedrag kan komen. De publiciteit begint op gang te komen. In de meeste dagbladen heeft reeds een artikel aan deze organisatie gewijd, ge staan en in de laatste week van april en de eerste week van mei zult U er wel meer van vernemen. Ook de radio en televisie zullen medewerking verlenen. Ik wilde deze opsomming van droge feiten gaan besluiten met een opwekking aan alle A.F.C.-ers om op 15 mei acte de presence te geven op ons veld, om daarmee te tonen, dat ook voetballen door de jongste voetbaljeugd Uw be langstelling heeft en daarbij tevens een steentje bij te dragen voor het goede doel. Het werk van maanden voorberei ding van vele enthousiaste organisatoren zal dan hopetdijk worden beloond in de vorm van een sportieve dag voor de jeugd van 10 tot 12 en een groot bedrag ten bate van het .Poliofonds. A. J. B. CONTRIBUTIE. Nog zijn er leden en donateurs, die hun contributie over het verenigingsjaar 1959—1960 niet hebben voldaan. Het gironummer van de 2e penning meester van A.F.C. is 241002. Stort nog heden het verschuldigde. Vertegenwoordiger H. Timmerman, Amsterdar Tel. 72 69 87 PP&0É

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4