Van onze Stichting-partners U/ïe verre reizen doet PLIEGER KEUKENS BeGunstiGinG van onze aöventeenöeRS, houöc öe schakel in stanö A.C.C. en A.B.C. hebben de administra tieve voorbereidingen voor het a.s. seizoen achter de rug en popelen om de wei in te gaan. A.C.C. Op de laatste algemene vergadering kwamen veel mutaties in de verschillen de functies voor, zodat het Bestuur b.v. er nu als volgt uitziet: Voorzitter: Henk van Weelde, Penningmeester: Jaap Suyver, Secretaris: Harry Prent, 2e Voor zitter: Gerrit Meyer, Commissaris: Wil lem van Vliet, Voorzitter Jeugdcommissie: Hugo Roll. En dit nieuwe Bestuur is er zich van bewust, dat A.C.C. een grote taak heeft in het aanstaande seizoen. Gelukkig ging de plaats in de eerste klasse A niet ver loren, maar nu dient er ook te worden gestreden om te bewijzen, dat dit slechte seizoen een ongelukje is geweest. De om standigheid, dat A.C.C. de enige hoofd stedelijke vereniging in deze klasse is, zal de spelers extra inspiratie moeten geven Op 16 april werd de cricket-kooi op het A.F.C.-terrein weer geopend. oor de ambitieuzen is er dus nog gelegen heid de vaardigheid te verhogen om op 8 mei, bij de aanvang van de cricket competitie voor de dag te kunnen komen. Dat er het bestuur alles aan gelegen is om betere prestaties te doen leveren bewijst de engagering van de heer Smet- hurst, zulks in samenwerking met het Haarlemse Rood en Wit. Trainer Smet- hurst heeft het vorig jaar met opvallend succes de jeugd van Rood en Wit ge oefend. Dat belooft du, iets. A.B.C. Sinds de laatste leden vergadering be staat het Bestuur uit de volgende per sonen: Voorzitter: Jan Steensma, Secretaris: Loek Volkers, Penningmeester: Henk Kampstra, 2e Voorzitter: Jaap van Nek, Commissaris van Materiaal: Jan Eist, Wedstrijdsecretaris: Jo de Bie, Commis sarissen: Ben Bonkink, Gé Burger en Jacques Kempe. Ook bij A.B.C. is administratief veel werk verzet om het a.s. seizoen tot een goed seizoen te maken. Het is gelukt om de E.H.S.-coach Gé Hoogenbos als trainer aan te trekken. Net als bij A.C.C. moet ook hier de wijsheid dus uit Haar lem komen. Er is al veel getraind en enkele vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld. Niet met denderende resultaten, het is waar, maar wellicht, dat op deze slechte repetities goede voor stellingen volgen. Voor de thuiswedstrijden van het eerste negental zal. hoogstwaarschijnlijk, het echte honkbalterrein aan de Jan van Galenstraat ter beschikking staan. Op dit veld met zijn pitchersmound en ver harde oppervlakte zullen de technische prestaties wellicht hoog kunnen worden opgevoerd, zodat A.B.C. over twee jaar goed beslagen ten ijs zal kunnen komen. Aan dit spelen in het verre Amster dam-West kleven ook gevaren. Het Be stuur houdt de ontwikkeling scherp in het oog. J.l. zondag werd het traditionele Bevrijdingstournooi om de Hans Volkers- trophee verspeeld. Een volgende keer kan U daarvan wellicht meer verteld worden. Succes. De Besturen en commissies van A.C.C. en A.B.C. hebben al hetgeen in hun vermogen lag gedaan om hun leden het spelen onder de gunstigste omstandig heden mogelijk te maken. De daad is nu aan de spelers, die wij A.F.C.-ers veel succes wensen, ook al ter meerdere glorie van de drie-eenheid. J. T. S. A.F.C.-ERS Nu ik inmiddels weer enkele weken uit het ziekenhuis ben en aardig op weg naar algeheel herstel, wil ik niet na laten al die vriendinnen en vrienden, die mij zowel thuis als in het ziekenhuis bezochten, resp. verwenden door het zen den van bloemen, fruit, boeken en alle mogelijke andere artikelen, hartelijk dank te zeggen voor hun belangstelling. Ik heb nooit kunnen denken, dat tij dens een ziekte (ik was voorheen nooit ziek geweest) deze attenties zoveel zou den uitmaken voor de patiënt. Zelfs ont ving ik belangstelling van de Amster damse eerste en tweede klasse amateur verenigingen, de K.N.V.B., Den Haag, Robur et Velocitas, D.W.S., V.V.A.'s, Voorzitter de Heer Reelick en A.C.C. Ik maak van deze gelegenheid gebruik U bovendien hartelijk te danken voor de grote onderscheiding, de benoeming tot Erelid van onze goede club ter gelegen heid vari: ons 65-jarig bestaan op 18 januari j.l. De wijze waarop onze Voor zitter, mijn vriend Henk Kappelhoff mij deze grote onderscheiding deed gewor den hebt IJ reeds in de Januari-Schakel kunnen lezen. Dit heeft mij in het zie kenhuis zeer getroffen en ik kan IJ de verzekering geven, dat dit door mij op hoge prijs wordt gesteld. Nogmaals dank ik U allen hartelijk en geef U de verzekering, dat, indien ik binnenkort mijn bestuursfunctie we derom ga vervullen, ik de A.F.C. als voorheen naar mijn beste kunnen zal dienen. F.. W. VAN TEUNENBROEK. Yan onze pas naar Australië geëmigreer de vriend Chris de Looper ontvingen wij dezer dagen een brief, waaruit blijkt, dat hij blijft meeleven met zijn aloude roodzwart. Hij ontvangt regelmatig De Schakel en HeL Bulletin en hij kan om de resultaten niet juichen. Net als de meesten onzer overigens. „Mijn oude club, in Australië, groten deels Hollanders (Sydney Austral) trok mij weer aan en wij spelen met succes, maar er moet getraind worden Heren!, bij niet verschijnen op training, volgt deze of gene straf, bijv. niet meespelen bij één of meer wedstrijden, een harde maatregel, maar het helpt! Er wordt vrij hard gespeeld, de com petitie is haast internationaal, omdat er hier Engelsen, Fransen, Italianen, Hongaren enz. enz. zijn, die allen hun eigen club vormen. In de Schakel die ik het laatst ont ving, trof mij een stukje ondertekend, WIBO. Naar aanleiding daarvan wil ik het volgende opmerken: IJ heeft mij met mijn vrouw gehul digd tijdens mijn afscheid, 2de voorzitter ik was er stil van en moest het ver werken en heb er lang over nagedacht. De prestaties kwamen mij alleen niet toe, immers ik ben altijd van het stand punt uitgegaan, dat een gewonnen wed strijd gewoonlijk door het gehele elftal wordt behaald op enkelijke uitzonderin gen na. Mag ik U nu voor deze gelegenheid voorstellen het volgende: Voor de werke lijke uitblinkers, dat zijn naar mijn idee Cas Tromp, Wim Tichelaar, Jip Vogel en Chris Schröder ieder 1/5 en ik zelf ook 1/5 O.K. U zou mij zeer verplichten. Zo voetbalvrienden, dit moest mij even van het hart. Hier mede hoop ik de gunst van WIBO weer terug te winnen, omdat ik in mijn plakboek zulke aardige artikelen aantref, die hij over mijn persoon in de loop der jaren geschreven heeft. A.F.C.-ers, vanuit Sydney groet ik bestuur en voetbalvrienden, de hartelijke felicitaties met het jubileum, veel ge luk, het beste met de zieken en nu het volgende jaar op naar de 1ste klas." Uw CHRIS DE LOOPER. Correspondentie adres: J. DE LOOPER, Krommertstraat 14 huis, Amsterdam-West II. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3