BA Resultaten van de groene velden 4 pooLt allen mee, het is voor a.f.c. rjit seizoen eindigt op een bijzonder ■*-' eigenaardige manier, vrienden. Vol gens iedereen is het vroeg afgelopen, maar onze jongens van het vierde elftal zie ik eind mei nog een voetbalveld be zoeken, terwijl toch de promotiecandi- daten reeds lang bekend zijn. Intussen is het eerste aan de beker wedstrijden begonnen. De wedstrijd legen Rivalen werd bij zonder slecht gespeeld, maar op het laatste nippertje tot een goed einde ge bracht, d.w.z. gewonnen. Het was jam mer, dat een aantal supporters van de groenhemden de teleurstelling, die het zien ombuigen van een 2—0 voorsprong in een 3—2 nederlaag meebrengt, niet al te best kon verdragen. De andere elftallen deden het goed. Vele overwinningen, zowel voor de com petitie als voor de beker kregen wij on der de neus. Het tweede elftal heeft het dit seizoen bijzonder goed gedaan en de derde plaats bereikt achter Ajax 4 en D.W.S.A. 3. Van het derde vertelden wij U reeds eerder. Het vierde gaat, zoals ook reeds herhaaldelijk beweerd werd, nog vechten voor een plaats in de K.N.V.B. We gaan deze jongens steunen en dan zullen ze er, als ze zelf in conditie blijven en de nodige geestdrift voortdurend weten op te brengen komen, dat staat voor ons vast. Fred van Soomeren zegt er hier onder ook nog wat over. Het zesde is gedegradeerd, doordat de belangrijke wedstrijd tegen De Spartaan 6 werd verloren. De overige elftallen wisten tijdig het vege lijf te redden. Van het zevende nemen we dat aan. Dat geldt nog niet voor de Zatten. Deze mannen moeten nog steeds aantre den tegen D.W.S.A. Onlangs was deze wedstrijd al eens vastgesteld. De spelers van A.F.C. waren hiervan niet op de hoogte, zodat 2 extra verliespunten wer den opgelopen. Van bestuurszijde is deze affaire aan de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. voorgelegd. We wachten met spanning op de beslissing van dit college. Zo zijn we dan gekomen aan het einde, althans voor de meesten onzer, van het voetbalseizoen. Het heeft ons niet gebracht, wat we hoopten. Promotie van het eerste elftal. Wij hebben enige veelbelovende junioren en we zijn weer wijzer geworden dit sei zoen. Misschien, dat deze omstandigheden tezamen met de bestaande krachten vol gend jaar het zo zeer gewenste zullen realiseren In het volgende nummer zullen we de eindstanden plaatsen en ook de aan voerders van dit jaar voor het laatst het woord verlenen. J. T. S. Automatische promotie, twee of zes promotiewedstrijden, dat zijn wel zo'n beetje de „geruchten" die de laatste tijd de ronde hebben gedaan. Enkele maanden geleden (ja inderdaad toen wisten wij reeds dat wij definitief op de tweede plaats waren geëindigd) was de algemene opinie dat bij een tweede plaats achter een club die niet promoveren kan, automatische promotie zou volgen. Achteraf bleek echter dat wij met drie medegegadigden moesten spe len om drie plaatsen in de K.N.V.B. Dit heeft U in de vorige Schakel kunnen lezen. Doch ook deze mededeling schijnt op een vergissing te berusten. Volgens de laatste berichten promoveren de kampioenen van de diverse afdelingen automatisch, terwijl de „tweedeplaatsers" achter de clubs die niet kunnen promo veren, of automatisch promoveren of promotiewedstrijden moeten spelen. Dit laatste houdt voor ons in dat wij met Rivalen II om één plaats in de K.N.V.B. moeten spelen. Bij het verschijnen van deze Schakel zal hierover wel meer be kend zijn en Uw redacteur zal dan on getwijfeld een plaatsje weten te vinden om U hiervan op de hoogte te stellen. Promotie of geen promotie, wij spelers van het Vierde hebben ons hier weinig van aangetrokken, want in de Beker competitie hebben wij onze overwinnin genreeks voortgezet. In onze afdeling (alle clubs van de Res. Ie klasse zijn ondergebracht in 6 afdelingen), bestaande DANK Hoe moet ik dankzeggen aan alle A.F.C.-ers, die de 26ste maart, mijn thuiskomst uit het ziekenhuis tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt en mij een televisie, radio en een prachtige rolstoel en nog vele andere cadeaux schonken. Heel hartelijk dank. Het was een machtige dag met veel liefs en goeds. Een dag die ik mijn hele leven niet zal vergeten. JACQUES KÖHLER jr. uit 5 clubs zijn wij ongeslagen als eerste geëindigd. Hieronder laat ik de resul taten volgen: Neerlandia III—A.F.C. IV 2—5 A.F.C. IV—Swift III 5-0 A.S.V. Arsenal II—A.F.C. IV 1—5 A.F.C. IV—Aalsmeer III 3-1 U ziet onze doelpuntenmachine heeft weer op volle toeren gedraaid. Hoe kan het anders met buitenspelers als „Coen- tje" Butter, T(h)ornade Hoffenaar, met een middenvoor als Daan Perton, die een aantal doelpunten achter zijn naam heeft staan waarop menige prof jaloers zou zijn en met binnenspelers als Tom Nooy, onze penalty-specialist (wat een beauty was dat tegen Aalsmeer!) en last but not least Gerard Bos de architect van de voorhoede. Over Gerard zou ik boek delen kunnen schrijven, maar hij is een zeer bescheiden persoon en zou mij zeker verwijten maken wanneer ik meer over hem zou vertellen. U bent nu weer op de hoogte hoe het met het Vierde deze maand is gegaan. Volgende maand hoop ik gunstige be richten te kunnen geven over de pro motie. Rest mij nog onze voorhoedespelers Tom Nooy en Daan Perton van harte geluk te wensen met de geboorte van hun zoons Louk en Jan Hilko. Ik heb horen mompelen dat de middenlinie niet achter wil blijven. Over de achterspelers is mij tot op heden niets bekend. FRED. (Inderdaad moet in twee wedstrijden met Rivalen 2 uitgemaakt worden, wie het volgende seizoen in de K.N.V.B. mag spelen. Red.) TERBORGSEWEG 106 TE DOETINCHEM TELE F. 08340-3343 PARKETVLOEREN STROKENVLOEREN PREFAB-KLEIN PARKET Vertegenwoordiger: H. SMIT Middenweg 22 3 Tel (0 20) 5 13 69 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2