Van de brug April 1960 No. 9 Dit is de Schakel die komt hinden, (De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma '2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 38e Jaargang Door nitstedigheid van voorzitter Kappelhoff, heb ik het grote genoegen en de grote eer nu eens op pagina één het woord tot IJ te mogen richten. Als ik dan de ge dachten over de af gelopen maand laat gaan, dan springen onmiddellijk de resultaten van onze jeugd in het oog. Het ene toernooi na het andere werd gewonnen. De B 2 opende de rij met het H.V.V.-toernooi. Daarop volgde de B 1 op ons eigen veld en een week later bij Quick in Den Haag. De junioren A 1 behaalden op 10 april de Be prijs, maar wisten tijdens de Paas dagen bij T.O.G. de eerste prijs weg te slepen. Zouden de jongens nu toch werkelijk cup-fighters zijn geworden? Hoe het zij, deze successen doen de naam van A.F .C. goed. Ik feliciteer de spelertjes ermee, maar wil ook graag een pluim steken bp de hoeden van de leiders van deze jongens. Naar ik vernam is inderdaad veel gedaan aan de mentale conditie van de jongens. Steeds hebben wij gehoord en gelezen, dat het spel van onze jeugd bijna niet achterstaat bij dat van hun leeftijdgenoten in andere verenigingen; maar dat de ware geest ontbrak. En zie nu eens, wat de jongens in één maand aan A.F.C. voorleggen. Houdt dit vol, mannen. Het Vierde. Eindelijk zal ons vierde elftal dan de strijd om een plaats in de K.N.V.B. gaan aanbinden. De eerste wedstrijd is al ach ter de rug, maar op dit moment van schrijven weet ik nog van niets. Wel wil ik ook hier mijn bewondering uitspreken voor de door dit elftal in de bekercompetitie behaalde resultaten. De vier gespeelde wedstrijden werden alle gewonnen met de doelcijfers 18 voor en 4 tegen. Ook al met het oog hierop ziet A.F.C. de promotiestrijd van Fred van Soomeren en zijn mannen met vertrou wen tegemoet. De andere elftallen spelen hun beker wedstrijden rustig uit. Ons eerste elftal heeft de wedstrijd tegen Rivalen gewon nen met 3-2 en is dus overgegaan naar de volgende ronde. Momenteel weet ik nog niet tegen wie dat zal zijn. Ik ver trouw er op, dat ook deze jongens nog even doorgaan. Het is waar, dat de zo mersporten zich al hebben aangediend. (A.B.C. heeft haar toernooi, dat door V.V.G.A. werd gewonnen, al weer ach ter de rug). Maar toch moeten we ons in die paar weken, dat we nog kunnen voet ballen, enthousiast uitleven. Vaak moet tijdens het seizoen onder druk worden gespeeld. Nu is er de gelegenheid om zonder zenuwen alle aandacht aan het spel te wijden. Nog ter gelegenheid van ons vijf- en zestigjarig bestaan hadden de ereleden, de leden van verdienste en het Bestuur zich een lolletje beloofd. De organisatie werd in handen gelegd van drie jeugdiger Be stuursleden en deze kwamen uit de bus met een diner-dansant met dames. De avond is buitengewoon geslaagd en het deed ons allen deugd ons jongste ere- (en bestuurs) lid Wim van Teunen- broek te mogen zien aanzitten. Het diner was wegens zijn ziekte al eens uitgesteld en dat was met plezier gedaan. Hem nu in zo'n conditie in ons midden aan te treffen maakte het plezier des te groter. De tractatie van voorzitter Kappelhoff werd door de dames zeer op prijs gesteld en zonder, dat wij ook iemand voorbij zouden willen zien, maken wij gaarne gewag van de speech van Mevrouw van Ooy. Het moet voor elkeen een bijzon dere sensatie zijn geweest een dame zo n goede rede aan een A.F.C-diner te horen afsteken. Ziekenboeg. Hierboven vermeldde ik reeds de thuiskomst van Wim van Teunenbroek. Voorts mocht Sjakie Kohier het zieken huis verlaten. Vele geschenken maakten zijn thuiskomst wel zeer feestelijk voor hem. Karei Swart moet, geplaagd door geelzucht, enkele weken het bed houden. Hem en alle andere zieke A.F.C.-ers wens ik sterkte en een spoedig herstel. 4 mei. Op 5 mei viert Nederland en A.F.C. het feest van de Bevrijding van de Duitse bezetters. Alweer voor de vijftien de maal. De tijd vervaagt vele indruk ken, maar toch dienen wij ervan te zijn doordrongen, dat een groot aantal land genoten aan de zijde van onze bondge noten en in de illegale strijd hun leven moesten geven om ons deze Bevrijding te laten meemaken. Op 4 mei is het de Nationale Rouw dag en ook wij A.F.C.-ers herdenken dan aan ons Monument op onze velden de dood van onze clubmakkers. Te zes uur zullen wij weer bijeen zijn om ons voorrecht om te mogen leven te realiseren. J F- S.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1