A2 kampioen! Naar huls poolt Allen mee, het is voor A.p.c. sluiting van het evenement in Amster dam (voor hetzelfde doel uiteraard), waarvoor de Dr. A. C. van Swol-wissel- beker de inzet zal vormen. Geen kampioenschap van Amsterdam derhalve, doch een plezierige manier van verspelen van de bestaande prachtige wisselprijs, die thans in de prijzenkast van de Spartaan staat. Vooralsnog zullen wij de verdere ge gevens opzouten. Wellicht zult U echter een indruk ge kregen hebben van de grote, prettige gevolgen van dat voorstel van onze Jacques in juni 1959. H. W. VAN TEUNENBROEK. Zou het feestje, gehouden als stimu lans voor het kampioenschap, geen vruchten afgeworpen hebben? Zou de koffie, door de jeugdcommissie geofferd voor het begin van de wedstrijd, boter aan de galg gesmeerd zijn? Zouden de bloemen voor niets ingeslagen zijn? Het antwoord was aan A 2! Verrukkelijke kerels! Met welk een hel denmoed trokken zij naar de R.A.P. - heren, die zij verleden keer schreiend naar de kleedkamers hadden moeten ver wijzen! Toen ik voor het begin van de wed strijd een A.F.C.-er hoorde opmerken, dat de ploeg, die de meeste doelpunten maakte, zou winnen, begreep ik, hoe het mogelijk was, dat dit elftal op het punt stond kampioen te worden. Een elftal met zulke geesten is niet te verslaan, dat begrijpt een kind. Maar goed, nu de wedstrijd zelf. Het begon erg goed, de voorhoede was prima ingespeeld en de gevolgen bleven ook niet uit. In de eerste tien minuten had de R.A.P.-keeper driemaal het nakijken! Het waren stuk voor stuk juweeltjes! R.A.P. vermande zich, maar het was niet voor lang: een nieuwe vloedgolf over- Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. Bakker A.F.C. Clubhuis spoelde het R.A.P.-doel; de schade was groot en onherstelbaar: 6—0. Hierna was het rust. Was R.A.P. met veel bravour het veld opgekomen („Er wint er maar één en dat zijn wij."), met hangende pootjes gingen ze er weer van af. eerste goal van R.A.P., de tweede had alarm moeten slaan. Maar niets van dat alles gebeurde. Het kwam zelfs zo ver, dat A.F.C. een derde goal moest toe staan (9—3). Zo ging deze wedstrijd, die zo hoopvol Wat zou de tweede helft ons bren gen? Het zelfde mooie spel als in de eerste helft? Was het maar waar! Het begin was groots, nauwelijks was het spel 5 minuten hervat, of men kon de stand 9—0 al noteren. In deze tijd kreeg R.A.P. een penalty toegewezen. Hoe deze genomen werd was typerend voor de eer ste 80 min. van de wedstrijd. Machteloos werd hij precies in de handen van de keeper ge (ja, wat ge schieten was het in ieder geval niet;). Toen de negende gevallen was, waande A.F.C. zich op fluweel, wat ze in feite ook zat, maar het was nog geen reden om laks te worden. Maar het ging mis. Hadden ze gewaarschuwd moeten zijn door de begonnen was, als een nachtkaars uit. Een wedstrijd, die ons een techniek van A.F.C. liet zien, die een klasse beter was dan die van R.A.P. A.F.C. ontwikkelde een spel, dat zowel individueel als qua ploeg zeer sterk stond. Een wedstrijd, waarin de honderdste goal van dit sei zoen het licht zag, gemaakt door aan voerder Hans Becker! Een korte speech op het veld en de bloemen luidden de feestelijkheden in, die later op A.F.C. werden voortgezet. Alles bij elkaar is het zeker een felicitatie waard en bovendien is het een aardig presentje voor de aan- voerder, die pas jarig geweest was. Proviciat A2Ü SINEKE VAN DER STORM. Tl/Toigen, zaterdag, 26 maart, is het 1TJL feest, lieve A.F.C.-vrienden en vrien dinnen. Eindelijk na 4 jaar, om precies te zijn 3 jaar en 8 maanden, zal dan het ogenblik gekomen zijn, waarop onze JACQUES weer in het ouderlijk huis terugkeert. Even terug naar die fatale zondagmor gen, 5 augustus 1956, in Epe, de ver schrikkelijke mededeling: „Uw jongen heeft Polio M. in de ergste graad." Vervoer naar Amsterdam was uitge sloten, te ver. In Apeldoorn was de ijzeren long niet vrij, in Zwolle wel. Het werd een race voor zijn leven, maar we haalden het. Het was heel moeilijk, we waren rade loos, verpletterd. Onze jongen echter wist van geen wijken. Hij streed en vocht voor zijn leven. Dat hij het won, verbaasde doktoren en verpleegsters en ook ons. Het toen kleine knaapje leerde ons vol te houden, en zo hebben wij dan samen met al Uw hulp, A.F.C.-ers, de eerste mijlpaal bereikt. JACQUES gaat echter verder, hij leert alweer lopen. Door zijn wilskracht zal hij dit ook zeker weer goed doen en tot een behoorlijk resultaat brengen. Wij realiseren ons ten volle, dat de thuiskomst van JACQUES ons voor een omvangrijke taak stelt: oefenen, zwem men enz., en dan de grote verantwoor ding, voor wat JACQUES in de toekomst bereiken kan, zijn studie, zijn verdere weg naar een behoorlijke positie in de maatschappij. Toch willen wij van deze grote dag een blijde dag maken, samen met alle goede vrienden en vriendinnen, en wij nodigen U hierbij allen uit op ZATER DAG, 26 maart a.s., tussen 2.45 en 3 uur aanwezig te zijn aan ons adres: DIEZE- straat 4 Huis. JACQUES arriveert precies om 3 uur, en na zijn officiële ontvangst zullen wij dan, zijn thuiskomst vieren. Tot zaterdag, 26 maart a.s.! CHRISTA EN JACQUES KÖHLER. 8

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 8