noritas en si De jeugd DE SELL KEUKEN BeounstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö T^|e competitie- en bekerprogramma's ondervinden gelukkig geen verdere vertraging. Alvorens bekend werd, dat de A.V.B. bekerwedstrijden zou uit schrijven, zetten vele verenigingen toer nooien op stapel teneinde de jongens toch tot het voorjaar te laten spelen. Een groot aantal toernooien, een staartje van de competitie en vijf bekerwedstrij den (ten minste) worden voor sommige elftallen echter wel wat teveel van het goede. Voor de A-Junioren geldt dit niet; de competities zijn daar nagenoeg ten einde. Jammer is het, dat de beker wedstrijden tussen de competitie ge schoven werden, want Jun. A 4 (welk elftal niet werd ingeschreven voor de beker), heeft daardoor reeds een maand geen wedstrijd gehad. De Jun. B 1 ech ter moeten nog zes wedstrijden voor de competitie en vier voor de beker, plus een aantal toernooien. In april zullen er dus wel een aantal avond-wedstrijden vastgesteld moeten worden. In de bekerwedstrijden was de start van de meeste elftallen veelbelovend. Alle elftallen, t.w. de Jun. A 1, 2 en 3 en de Jun. B 1, 2, 3, 6 en 7 spelen met nog vijf clubs een halve competitie. De kampioen speelt vervolgens naar af- valsysteem tot de eindstrijd. In de pou les beslist bij gelijk-eindigen het doel- gemiddelde De Jun. 1 vielen danig uit de toon door met 2—0 van Aalsmeer te verliezen. Dat was niet nodig geweest en het ge tuigt van weinig-sportieve opvattingen om, na eigen falen (vijf doelpunten van A.F.C. was een heel normale score ge weest) de E.C. te verwijten dat Bennie voor het eerste moest uitkomen. Aan het enthousiasme van de elf in het veld staande spelers was de nederlaag „te danken Het tegendeel kan echter be wezen worden. Aalsmeer kan in de be kercompetitie gemakkelijk een misstap doen. Beginnen jullie dus met de rest van de wedstrijden te winnen. Of voe len jullie meer voor het winnen van enkele toernooien? Dan heb ik nog een datum die jullie vooral moeten noteren: maandag 18 april, Tweede Paasdag, gaan de Jun. A 1 deelnemen aan het T.O.G.-toernooi waaraan ook een buiten lands elftal zal uitkomen. Kampioen! Waarom niet begonnen met het heug lijke nieuws dat de A.F.C. dit jaar ten minste één kampioen zal hebben? Om dat het voor alle betrokkenen reeds min of meer een uitgemaakte zaak was. De Jun. A 2 werden kampioen met slechts één verliespunt. Ongeslagen dus en met ruim 100 gescoorde doelpunten, waar van aanvoerder Hans Becker er zelf on geveer de helft voor zijn rekening nam. Leider Nesenberend en spelers, nog maals van harte gefeliciteerd. De hul diging geschiedde terstond na afloop door vice-voorzitter Steensma, terwijl wij later in het Clubhuis nog een genoeg lijk uurtje doorbrachten. J eugd-Spor tdag. De Jeugdcommissie zal op zaterdag 2 april a.s. voor alle jeugdspelers een sportdag organiseren. De strijd zal gaan in de onderdelen voetbal-vaardigheid (b.v. schieten of koppen) en snelheid, totaal negen onderdelen. Wij verwach ten uiteraard een grote opkomst in alle leeftijdsgroepen; ook de welpen kunnen meedoen. Aanmelding uitsluitend schriftelijk tot 30 maart a.s. bij de Heer Biickert, Boterdiepstraat 35. Selectie. Het Bestuur heeft besloten om zoveel mogelijk candidaat-leden in staat te stel len het voetbalspel te leren. Voor zover de accommodatie het ons mogelijk maakt, zal dus de selectie op technische gronden komen te vervallen. Die selectie zal in de toekomst plaatsvinden bij de overgang van welp naar adspirantlid, van adspi- rant- naar juniorlid en van junior naar gewoon of buitenlid. Mocht deze selectie een negatief resultaat hebben, dan zal het lid niet langer in aanmerking komen voor deelname aan wedstrijden. Jacques Kohier. Ongetwijfeld zult U elders in dit num mer lezen, dat Jacques op 26 maart a.s. definitief in het ouderlijk huis zal te rugkeren Een grote dag voor hem en zijn ouders. Hartelijke felicitaties bij het bereiken van deze mijlpaal! Bijzonder prettig is het, dat ik in deze Schakel iets kan mededelen over Jacques' geesteskind, n.l. Het Welpentoernooi. In juni 1959 stelde Jacques mij schuch ter voor eens een welpentoernooi te or ganiseren, waarbij het zijn hartewens was om daarbij tevens het Prinses Bea- trix-Poliofonds in zijn moeilijke taak te steuren. Ons grote landelijke welpentoer nooi van 23 augustus 1959, waaraan 16 gebr. plieger heerlen, amsterdam bekende verenigingen deelnamen, werd een groot succes en 1.361,44 kon aan de Afdeling Amsterdam van het Polio fonds afgedragen worden. Wetende, dat het publiek, de speler tjes, officials, verenigingen en het za kenleven onze actie volledig steunden, ontstond op 23 december 1959 contact met de verenigingen D.O.S., Robur et Velocitas en V.V.A.. D.O.S. en V.V.A. organiseerden op Hemelvaartsdag 1959 een soortgelijk evenement voor plaatse lijke verenigingen ten bate van de ra dio-actie „Alles op één kaart", welke toernooien eveneens een groot succes werden. Besloten werd de acties te co- ordineren en door oprichting van het „Comité Organisatie Welpentoernooien t.b.v. het Prinses Beatrix-Poliofonds" een groot aantal toernooien voor dit prach tige doel te doen verspelen. Uiteraard konden de negen leden van het Comité (waarin de Hr. A. J. Bos en ondergeteken de zitting hebben voor A.F.C.) onmogelijk alle toernooien organiseren. In de elf provincies van ons landje werden per sonen aangezocht die bereid waren bij hun vereniging en zo mogelijk via an dere clubs in hun provincie toernooien te organiseren. Dat onze actie weerklank vind in den lande, blijkt wel uit het feit, dat zeker 50 welpentoernooien voor het gestelde doel verspeeld zullen wor den. Landelijke finales staan niet op het programma. De organisatoren stellen zich voor dat op één dag (in de meeste plaat sen op de Nationale Bevrijdingsdag) dóór een bepaalde vereniging in een gemeente vóór elftallen uit die gemeen te of omgeving een toernooi gehouden zal worden. En hoe nu de actie b.v. in Amster dam loopt? Op 5 mei 1960 zullen ten minste 125 elftallen van Amsterdamse clubs op verschillende complexen in een toernooi uitkomen. Het enthousiasme is dus enorm bij de verenigingen. Op 15 mei daaraanvolgende zullen de organisatoren van de ongeveer zes Am sterdamse toernooien met enige andere afgevaardigden daarvan een na-toernooi verspelen op het A.F.C.-complex als af-

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 7