8 pooLt allen mee, het is voor a.f.c. Sinds het vorige verslag in De Scha kel kwamen wij nog slechts één enkele maal in de baan en wel op 13 decem ber tegen J.O.S. V. Tot ieders verwon dering was het terrein goedgekeurd, on danks het feit, dat dit door de nacht vorst keihard was. In tegenstelling tot de thuiswedstrijd werd het een bizonder prettige en sportieve ontmoeting. Gezien de stand op de ranglijst (J.O.S. 2e en wij laatste) was het behaalde 1—1 resul taat bepaald verrassend. Via een fraaie goal van Galavazi stonden we met de rust zelfs met 1—0 vóór. Na de hervat ting werd om duistere redenen een pe nalty aan J.O.S. toegekend. Over het for midabele schot wat hier het resultaat van was, moet U eens aan onze keeper Ronald Vingerhoed vragen. N-a bijna 3 maanden niet gespeeld te hebben, kwamen wij op 6 maart weer in het veld. Deze 3 maanden lieten zich tijdens en nog vele dagen na de wed strijd behoorlijk gelden; te kort aan lucht en stijve spieren! De strijd ging voor de beker tegen St. Martinus III in Amstelveen. Aangezien wij hen voor de competitie ook al een keer ontmoet hadden, welke wedstrijd wij met 5—0 verloren, waren onze verwachtingen niet hoog gespannen. Evenwel, verrassing: met de rust met 2—0 voor, via fantasti sche doelpunten van Martin Hofman; bovendien niet onverdiend, gezien de veldmeerderheid in het eerste en derde kwartier. Na de rust was de fut even wel verdwenen. De tegenpartij kwam via een dubieuze indirecte vrije schop ech ter niet verder dan 1 tegenpunt. Het toeval wilde, dat we een week later weer tegenover dezelfde tgenstan- der stonden, weer in Amstelveen. Nu echter voor de competitie. We wensten wel, dat de zaken omgedraaid geweest waren, gezien onze benarde positie. Merkwaardig genoeg wensten onze te genstanders dit ook: geen kans meer hebbend in de competitie wilden zij zich doen gelden in de bekerstrijd. He laas, St. Martinus behaalde eer, zij het geflatteerde, 6—3 overwinning Onze hoop in de rust (slechts 1—0 achter), werd echter 5 minuten na de hervatting reeds de bodem ingeslagen. Met de regelmaat van een klok werd de score opgevoerd tot 4—0 eer wij via een doelpunt van Galavazi konden tegenscoren. Via 5—1, 5—2 (doelpunt van Cees Inniger), 6—2 en 6—3 (penalty benut door Barend Groen) kwam het einde. Een 3-tal blun ders van de verdediging en een veel voud aan pech met schoten in de voor hoede, waren debet aan dit resultaat. De stand, met in totaal 14 wedstrij den te spelen, ziet er onderaan als volgt uit: R.A.P. IV 12 gesp. 8 punten BI. Vog. 3 13 gesp. 8 punten A.F.C. 7 13 gesp. 6 punten Hierbij opgemerkt, dat R.A.P. nog tegen de nos. 1 en 2 moet, BI. Vogels tegen no. 2 en ons zevende tegen no. 4 van de ranglijst U ziet het, de vorig jaar behaalde promotie lijkt van korte duur te zijn. Rest mij nog de ongeslagen kampioen van onze afdeling, St. Pancratius III (doelcijfers 71—15!) van harte geluk te wensen. JAN VAN DIJK. TWEE OVERWINNINGEN BRENGEN ACHTSTE VAN DE LAATSTE PLAATS!!! Sprak ik in mijn laatste overpeinzing in het januari-nummer de hoop uit, dat Uw achtste misschien wel voor een voorjaarsverrassing zou zorgen; nu kan ik vertellen, dat het er mij dunkt wel van gekomen is. Van de drie gespeelde wedstrijden in de afgelopen 2 maanden mochten wij twee keer als zegevierend team de kleedkamer opzoeken. Op 7 februari kwam Schinkelhaven 4 tegen elf op revanche beluste A.F.C.- ers in het veld en het was dit team, dat op een keihard veld de twijfelach tige eer ten beurt viel met een 2—1 nederlaag tegen Uw achtste genoegen te nemen. Doelpunten van Martin Hoff man en Rudi Henneman legden de ba sis voor deze tweede overwinning. Ver melding verdient, dat deze overwinning met twaalf man werd bevochten, daar Pim Adriaansz de plaats van de ge blesseerde Pim Been na de rust moest innemen. Zij die echter een te groot optimisme aan de dag legden en dachten dat de weg naar het vijandelijke doel voortaan over rozen zou gaan, werden enigszins teleurgesteld. Want twee weken latei- liet Rivalen 5 in de returnwedstrijd voor de tweede keer overduidelijk haar superioriteit over ons blijken. Een 7—0 nederlaag werd op de balans bijgeschre ven en zij die reeds aangeboden had den een epos op Uw achtste te compo neren, werden vriendelijk onder dank zegging voor het aanbod, naar een vol gend seizoen verwezen. Ook deze wedstrijd hadden wij weel een bijzondere invaller n.l. Flip Hausel (B 3) die bereid was een open gevallen plaats in te nemen. Hartelijk dank hier voor. Na de rustzondag van het A.F.C.-feest en enkele andere vrije dagen moesten wij op 13 maart optreden tegen The Unity 3. Daar het laatstgenoemde team samen met ons met 4 punten onder aan bengelde, was dit toch wel de wed strijd om van de onderste plaats af te komen. Wij startten: met 9 man en maakten dadelijk 1—0; nadat Joop Stok vis als tiende man van het zevende was weggehaald (hartelijk dank heren van het zevende) keken wij na afloop van de eerste helft tegen een 3—1 ach terstand op. Vijf minuten na de rust hadden wij echter een 4—3 voorsprong om tenslotte de wedstrijd met 5—4 te winnen. Onze voorhoede, bezeten van een geestdriftige scoringsdrift, kwam 5 keer tot een voltreffer. Paul Heidinga toon de zich met het leeuwenaandeel van 3 treffers topscorer, terwijl Joop Stokvis en Peter Scheffers het vijftal comple teerden, waarbij opgemerkt dient te worden dat Ab de jong en Nol Deene kamp een groot aandeel hadden in het voorbereiden van de doelpunten. Dat het team verder bestond uit Wim van Oort, Rob van der Staay, Cor Butter, Pim Adriaansz, Pim Been als gebles seerde toeschouwer en ondergetekende zal U lezers misschien niet veel zeg gen, maar was voor deze „belangrijke" wedstrijd voor het achtste vermeldens waardig. Rekenlustigen onder U zullen reeds uitgerekend hebben, dat Uw achtste nu 97 doelpunten tegen zich heeft. Een ju bileum hangt dus in de lucht en wan neer voor de honderdste keer dit sei zoen de doelman van ons gepasseerd zal zijn, zal dit zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Wij zijn echter van plan om het zover niet te laten komen en onze huid in de laatste wedstrijd tegen A.W.V. zo duur mogelijk te verkopen. Een groot wijsgeer heeft eens gezegd: „Een pessimist maakt van zijn kansen moeilijkheden, een optimist maakt van zijn moeilijkheden kansen". Deze woor den in gedachten houdend zal Uw acht ste met groot enthousiasme tussen de krijtlijnen treden. Enthousiasme, dat ondanks de weinige overwinningen tot nu toe de goede naam van onze aller A.F.C. heeft hooggehouden. JOHAN. Vertegenwoordiger H. Timmerman, Amsterdam Tel. 72 69 87

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4