gandi Resultaten van de groene velden 3 4 7 Bequnstiqinq van onze aöventeeRDeRS, houöt De schakel in stanö "T|e interesse bij onze vlaggedragers is verdwenen, vrienden. Dit mag dan een droeve opening zijn, de realiteit is vaak keihard. De stimulans, welke bij ons meestal gevormd wordt door de hitte van de rode lantaarn, die onze broekjes doet schroeien, was dit jaar niet aanwezig. Ge lukkig. En door een aantal omstandigheden, waartussen wij persoonlijk aan pech een grote plaats toekennen, kon reeds lang niet meer serieus worden meegedaan aan de strijd om de bovenste plaats Het gebrek aan belangstelling van de zijde van onze top-elf is dan misschien enigszins verklaard, goedgepraat is het volstrekt niet. Een wedstrijd als, die tegen Zeeburgia is toch een teken aan de wand. Deze witte jongens hadden ook betrekke lijk weinig meer te winnen, maar ze leg den een in ieder geval zeer fris spelletje op het tapijt. Enfin, voor het eerste elftal geldt ook dit jaar weer de verzuchting: Volgende keer beter. Het vierde elftal gaat gewikkeld wor den in de strijd om een plaats in de reserve 3e klasse van de K.N.V.B. Met zijn vieren om drie plaatsen spelen lijkt een gemakkelijke opgave. Wij zouden toch graag zien, dat de eerste vier wed strijden worden gewonnen. Dan is dat tijdrovende gepuzzel, van als-wij-zus-en- als-zij-zo ook meteen van de baan. Hieronder treft U dan weer de weder waardigheden van onze senioren. Vooraf nog een rectificatie op het stukje van Lodi joling in de vorige Schakel. In het midden van de middelste kolom stond gedrukt: „net als mensen zijn er echter blijkbaar ook voetballers, die alle regels van goed fatsoen aan hun veter lappen. Daarom ook voor deze en andere voet ballers: „Honi soit qui mal y pense". Als we nu het woord „voetballers" bei de malen vervangen door „voetballen", dan is Lodi's bedoeling pas juist weer gegeven. De algemene verslapping, waaraan alle kansloze" elftallen lijden, heeft ook A.F.C. 3 in de maand maart tot een triest troepje gemaakt. De wedstrijd D.C.G. 3— A.F.C. 3 was een schoolvoorbeeld van verveling: verschillende invallers, met heel veel pijn en nog meer moeite één reserve, en een geprikkelde stemming in het veld. De 7—1 nederlaag was verdiend, al dient daarbij gezegd dat een „normaal" derde ditzelfde D.C.G.-team gemakkelijk weggeveegd zou hebben. Gelukkig werd zondag 13 maart een dag van glorie voor Uw derde. Een A.F.C. 4 met aanvulling (versterking of verzwakking?) won magistraal van Zee burgia 3 met liefst 10—1. Vier fraaie treffers van linksbuiten (eindelijk!) Chris Schroder, een verrassende come back van Ben Tromp, prima en imponerend ver dedigen van Bram Arnoldus, plus een heerlijk zonnetje gaven deze overwinning de nodige glans. Een compliment overi gens aan het gehandicapte Zeeburgia- team, dat sportief bleef „voetballen". Tot slot nog even een andere kwestie. De afgelopen maanden is enige malen in de Schakel gesuggereerd dat de inmiddels geëmigreerde Chris de Looper vorig jaar ons in de promotie-wedstrijden zou heb ben gered. Ik geloof dat dit bepaald over dreven en ook onredelijk is tegenover Cas Tromp, Wim Tichelaar, Jip Vogel en Chris Schroder (de werkelijke uitblin kers) en al die anderen die zich daar in Krommenie in het zweet en de zenuwen hebben gewerkt. Chris de Looper was een van onze grote steunpilaren, we zou den bijna op z'n Nederlands zeggen een zuil, maar we moeten, meen ik, zelfs bij een afscheid, de realiteit in het oog houden. WIBO. (Naschrift red.: Elke A.F.C.-er, die bij een speciale gelegenheid wordt gehuldigd voor een bijzondere prestatie, heeft deze prestatie altijd verricht met- steun van een aantal clubgenoten. Dat is het geval ook bij onze geëmigreerde vriend Chris de Looper. Elk weldenkend A.F.C.-er weet, ook al was hij niet aanwezig bij de wedstrijd tegen K.V.V., dat geheel A.F.C. 3 en niet Chris de Looper alleen in Krom menie gestreden heeft.) U weet het reeds. Door een krappe overwinning op D.W.V. VI (2—1) en door het feit dat W.M.S. II diezelfde zondag de beide punten niet wist binnen te ha len kunnen wij ons thans gaan voorberei den op de promotiewedstrijden waarbij wij met 3 medegegadigden om 3 plaatsen in de K.N.V.B. moeten spelen. Over de wed strijd tegen D.W.V. wil ik kort zijn. Goed gevoetbald werd er zeker niet, doch dit wil ik deels toeschrijven aan de zenuwen die ons parten hebben gespeeld en deels aan het enthousiaste spel van D.W.V., dat alles heeft gedaan ons de begeerde punten afhandig te maken en daardoor zelf aan de degradatie te ontsnappen. De week daarop moesten wij onze laat ste wedstrijd spelen tegen R.W.-A III. Wanneer deze wedstrijd gewonnen werd en Blauw Wit V de tweede candidaat voor het kampioenschap zou in de laat ste wedstrijd (ook tegen R.W.-A) de volle buit binnenhalen, zou een beslissingswed strijd noodzakelijk zijn om uit te maken wie zich kampioen zou kunnen noemen. Wij werden evenwel kansloos met 3—1 verslagen. Velen van U zullen zeggen „Een reactie na weken lang onder een zekere druk te hebben gespeeld is te be grijpen". Accoord, wij konden inderdaad de italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam ook vrij van zenuwen rustig spelen en een reactie was misschien te verwachten, maar een ieder die deze wedstrijd heeft gezien zal het met mij eens zijn dat hier van geen reactie sprake was. De wijze waarop wij deze wedstrijd hebben ver loren is wel zeer beschamend. Verschil lende spelers hebben er maar met de pet naar gegooid en dit valt toch met geen enkel argument goed te praten Blauw Wit V maakte geen fout en klopte R.W.-A met cijfers die er niet om liegen (6—0). Blauw Wit dus kampioen van onze afdeling. Van harte proficiat! Inmiddels ziin wij met de Bekercom petitie gestart, waarin wij onze eerste wedstrijd met 5—2 van Neerlandia III won nen. Verder wil ik hierover niet uitwei den, want deze wedstrijden moeten wij voorlopig alleen maar als oefenwedstrij den beschouwen voor de zeker zware strijd die wij nog moeten voeren voor de promotie. En nu het woord oefenwedstrijden is gevallen kom ik_op het belangrijkste punt van mijn relaas. Voor vorige week Dins dagavond had de E.C. een oefenwedstrijd vastgesteld tegen een combinatie met na afloop een bespreking. Dat voor deze wedstrijd slechts een drietal spelers is ko men opdagen is toch wel ten hemel schreiend. Bestuur, E.C.'s en niet te ver geten onze leider de Heer Eiserman ge troosten zich alle moeite het hunne er toe bij te dragen om de promotie van het vierde te bewerkstelligen, laten wij van onze kant ons dan ook ten volle geven dit te verwezenlijken en de ons geboden gelegenheid ons door middel van oefenwedstrijden voor te bereiden om de promotiewedstrijden met beide handen aangrijpen. Ik wil hierbij een beroep doen op de spelers van het vierde elftal. Hoe belang rijk de promotie is heeft onze voorzitter reeds diverse malen naar voren gebracht. In de vorige maandschakel hebben jullie kunnen lezen hoe de Heer Kappelhoff zich de situatie van de elftallen heeft voorgesteld bij onze verhuizing. Wij, spe lers van het vierde elftal hebben het voorrecht de grondslag hiervoor te leg gen. Laten wij A.F.C. niet teleurstellen. Wij hebben de medewerking van geheel A.F.C. dit doel te bereiken. Wij worden in de gelegenheid gesteld, naast Woens dag ook Dinsdag en Donderdagavond te trainen. Bovendien worden er oefen wedstrijden voor ons vastgesteld. Laten wij, die de promotie in het veld waar moeten maken, tonen dat wij dit willen bereiken door de trainingsavonden te bezoeken en andere gelegenheden (be sprekingen, oefenwedstrijden) waardoor wij prestaties en teamgeest kunnen op voeren, niet voorbij te laten gaan. Ik ben ervan overtuigd dat wanneer wij ons voor de volle 100% inspannen de hartewens van geheel A.F.C., vervuld zal worden: A.F.C. IV TERUG IN DE K.N.V.B. FRED. Was de plaats van het zevende op de ranglijst vóór de jaarwisseling reeds wei nig hoopvol, hij is thans uitermate pré cair. 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3