Wteéss# JAMES MEYER Van de B.C. gefilosofeer APOLLOLAAN 109 TELEFOON 721833 pooLt Allen mee, het is vooc a.f.c. TTet is weer geruime tijd geleden, dat wij onder dit hoofd van ons lieten horen, doch nu dat het competitie-sei zoen langzamerhand teneinde loopt ach ten wij het wel goed een paar opmer kingen te plaatsen. Allereerst wat betreft training. Op het moment, dat bleek, dat wij noch kans voor de bovenste plaats noch kans voor de onderste plaats maakten is de energie bijzonder gezakt, hetgeen ook tot uiting is gekomen in de resultaten, waaronder tweemaal een bittere 7—0 nederlaag. Het staat als een paal boven water, dat goede conditie zeker een eerste ver eiste is om tot redelijke of goede resul taten te komen. Wij kunnen ons als commissie niet vrij pleiten, dat er onzer zijds niet voldoende druk is uitge oefend en dit punt maakt onder ons nog onderwerp van bespreking uit hoe hierin in de toekomst verbetering te brengen. Niet onvermeld mag daarbij blijven, dat onze commissie-leden als regel zakelijk zeer zwaar bezet zijn en vooral het secretariaat moet manoeuvre ren met de beschikbare tijd. Nu dat weer een seizoen teneinde gaat, dat veelbelovend inzette, doch ten slotte niet die bevrediging heeft gege ven, die wij gaarne hadden gezien is het dubbel noodzakelijk ons op de toe komst extra te bezinnen. Iedere speler van de hogere elftallen zal weten, dat aan het begin van het seizoen schone beloftes zijn gedaan voor training en attentie, doch deze beloftes zijn niet bewaarheid geworden. Nog veel meer zal naar een doelbewuste samenwerking en sportieve geest moeten worden ge streefd. Wij zijn ons bewust, dat het opstellen van een goede voorhoede dit seizoen wel fantastisch moeilijk is ge weest en als commissie zijn wij daar feitelijk niet in geslaagd. Ook zijn wij ons bewust, dat het aan tal verwondingen in dit seizoen ook een handicap heeft opgeleverd, doch derge lijke tegenslagen behoren tot de nor male moeilijkheden en wij zullen altijd dienen te zorgen, dat geschikte reser ves ter beschikking staan. Het tweede elftal kan van een zeer behoorlijk seizoen spreken en merkwaar dig genoeg heeft de eerste wedstrijd van het seizoen de 3—0 nederlaag in het laatste kwartier van die wedstrijd tegen D.W.S.-A. 3 een doorslaggevende rol ge speeld. Wij moeten echter tevreden zijn met de behaalde resultaten voor het eerste seizoen in deze klasse en wij zijn aanvoerder Joling dankbaar voor het geen hij voor zijn elftal heeft gepres teerd. Het is achteraf zeer jammer, dat wij iets te vroeg hebben getaxeerd, dat wij kansloos waren. Ook hier geldt ech ter, dat training veel doelbewuster zal moeten geschieden om tenslotte in de zware wedstrijden tot goede resultaten te komen. Het derde elftal heeft wel zeer af wisselend gespeeld, doch heeft een goe de plaats bereikt en heeft er onder ge leden, dat er vele spelers nodig waren •voor andere elftallen. Het bewijs wordt wel geleverd, dat b.v. verleden week verloren werd tegen D.C.G. 3 met 7—1 en even lustig j.l. zondag weer met 10—1 werd gewonnen vap Zeeburgia 3, in feite dus een verschil van 15 punten in 2 wedstrijden. Echter wat hierbij niet onopgemerkt moge blijven, is, dat deze laatste wedstrijd gespeeld werd met vele spelers uit het vierde, die blijk baar dus over een vorm beschikken die voldoende is voor een terugkeer in de K.N.V.B. Als wij het nu toch even over het vierde elftal hebben, dan is het wel bij zonder teleurstellend geweest, dat op dinsdag 8 maart toen een bespreking met het vierde elftal was belegd de commissies A en B (die toch hun kost bare tijd daarvoor hadden vrij gemaakt) plus onze voorzitter de Heer Kappel- hoff en ons bestuurslid de Heer Eiser man aanwezig waren, terwijl daaren tegen van het elftal zelf maar een paar spelers zijn geweest, waarbij een enke ling zich behoorlijk geëxcuseerd had. Wij zijn aanvoerder van Soomeren dank baar, dat hij met zijn elftal de tweede plaats heeft bereikt, achter Blauwwit 5 en als zodanig vöor het spelen van pro- motie-wedstrijden in aanmerking komt, doch H.H. spelers in dit elftal gelieven te bedenken, dat als zij in de a.s. pro motie-wedstrijden succes willen berei ken, training en kleine besprekingen ge wenst blijven. Dubbele attentie Heren, U bent gewaarschuwd en A.F.C. zal trots zijn als dit elftal dit seizoen in de K.N.V.B. terugkeert. Jb. v. N. .wat is vraagt Gijs weer, wijs aan een wijsgeer? Z'n front, weet Pier. De rest is gier. CALVUS. Hoe vaak niet wordt de A.F.C. tot voorbeeld ons gesteld: Dat doet geen A.F.C.'er, nee, die kankert niet in 't veld". Hoe dikwijls werd op dit gebied het liedje niet gezongen van wijs vermaan dat doe je niet als echt-Hollandse jongen. Zijn A.F.C.'ers beter dan XF- of andere Cee'ers? Zijn we vermomd als sjentelman? Wij gentleman, zij players? Natuurlijk niet toch voelt een groep (of volk) zich uitverkoren boven die-ander-met-zijn-troep daar wil 'k niet toe behoren Hoe komt dat? zet een nauwe band de splijtzwam aan het werk? Een zuiltjeskweek, zo in de trant: Dan wij, wij gaan ter kerk'! 'k Noem A.F.C., wijl liever niet ik elders scherp wil slijpen. Dus moest ik wel op dit gebied in eigen boezem grijpen. Denk echter niet dat mijn betoog niet ook „die ander," geldt. 't Is met parterre als drie-hoog. Net eender dus gesteld. Gek, maar parterre, gelijkvloers dan „hogerop" van 'n niet-platvloers wordt moeilijker verkregen III-achter nog gezwegen Zolang de wereld heeft bestaan, zolang er mensen zijn (en kelners ook, wel te verstaan) icon „exclusief" terrein. En de moraalZoek 't niet te ver. al z ij n we democratisch; huwt een prinses een morgenster? 1) Nee, zelfs niet morganatisch. i) In Mokum iemand die zich het pre- goratief aanmeet in vullesbakken te mogen vorsen op een zeer pril uur. B. S. LE MARCHÉ. Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden Vert. J.G DE VRIES WETER.NG SCHANS 591 AMSTERDAM - TELEFOON 35041 2

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2