Van de brug 38e Jaargang Maart 1960 No. 8 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 ^^•Administrateur O.J. v.d. Heul. Hobbemaïcade 1 15 3. Amsterdam-Z, tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-VV. motiewedstrijden TV"og enkele wed- strijden en dit voetbalseizoen zal weer tot de ver leden tijd behoren. Een buitenstaander, die onze eerste vier elftallen in de bo venste helft van de ranglijst ziet, waar bij het vierde pro- mag spelen om te trachten weder een plaats te verkrijgen in de Reserve 3de Klasse K.N.V.B. en het tweede elftal pas gepro moveerd in de tweede helft van de competitie tot dusver ongeslagen bleef, zou ongetwijfeld als zijn oor deel geven „voor A.F.C. een ongekend goed seizoen". En die buitenstaander heeft gelijk! Maar toch zijn wij zelf ook zo tevreden? Ik moet helaas verkla ren: neen! Het vreemde is, dat buiten staanders A.F.C. nog altijd beschouwen als een pracht-vereniging, die het eigen lijk niet zo veel kan schelen of de resul taten al dan niet goed zijn. En naar bui ten moeten wij die indruk ook wel ma ken, hetgeen dan in elk geval het com pliment inhoudt dat wij „good losers" zijn. In de boezem van onze club wordt alles gedaan om A.F.C. terug te bren gen waar ze thuishoort: in de eerste klas se. Maar die strijd wordt nu al bijna veertig jaar gevoerd helaas zonder suc ces. Er is dus iets niet in orde. Zeker, de goede xvil is wel aanwezig en in het begin wordt enig enthousiasme opge bracht. Maar als het dan eens even tegen zit en dat heeft het dit jaar zeker dan laat men te gauw de moed zakken en gelooft het verder wel. We spelen toch immers voor ons pleizier? En als men dit eens bespreekt met deze en gene dat doen we ook al tientallen jaren! dan volgt meestal de dooddoener: je kunt A.F.C. ook niet vergelijken met een arbeidersclub; die jongens hebben niet veel anders aan het hoofd en leven al leen voor voetbal. En daarmeq is de kous af. Maar als wij ons er dan mee van af maken, dat onze spelers teveel aan het hoofd hebben om het gehele seizoen (en niet hoogstens een of twee maan den) iets voor onze mooie club over te hebben, d.wz tweemaal per week te trai nen en zich zondags twee maal drie kwar tier honderd procent voor A.F.C. te ge ven, dan kunnen wij wel inpakken. Ik heb al eens eerder gezegd, dat ik er niets voor voelde alleen voorzitter van een gezelligheidsvereniging te zijn (al stel ik die gezelligheid op hoge prijs). Spe lers van A.F.C., laten wij nu eens afspre ken, dat het volgend jaar anders kan en anders moet! Wij hebben toch voldoen de goedwillende knapen om A.F.C. einde lijk omhoog te brengen? Als ik in acht dagen drie uitslagen zie: Zeeburgia 1—A.F.C. 1 7—0 A.F.C. 2—Zeeburgia 2 1—1 A.F.C. 3—Zeeburgia 3 10—1 dan is het wel duidelijk dat er iets niet klopt. Gelukkig heeft ons eerste na die blamerende 7—0 nederlaag en een ver loren wedstrijd tegen Baarn, waarin wij weer eens pech hadden door het gebles seerd raken van Henne Boskamp en Jan Blankenstein (die zo verdienstelijk debu teerde in het eerste), zich zondag j.l. hersteld door een 2—0 overwinning op Watergraafsmeer. Wanneer nu de laat ste wedstrijd tegen Aalsmeer eveneens ge wonnen wordt, eindigen wij nog in de bovenste helft. Maar jongens, is het niet beschamend in een onzer dagbladen te moeten lezen, dat A.F.C. „minder onge ïnteresseerd speelde dan de laatste we ken"? Jongens, van jullie hangt het af. Neem je nu reeds voor: volgend jaar doen we het beter. H. Sweres J Onverwacht is van ons heengegaan de heer H. Sweres, één onzer oudste en trouwste donateurs. Zelden sloeg hij een wedstrijd over en heel dikwijls trok hij bij uitwedstrijden met ons mee. In de heer Sweres verliezen wij een toegewijde A.F.C.'er, die zijn club in goede en in slechte tijden trouw is gebleven. Wij zullen zijn vriendelijke, bescheiden figuur node missen. Hij ruste in vrede- Ziekenboeg. Onze jonge vriend Jacques Kohier komt morgen na een drie en een halfjarig ver blijf in het ziekenhuis thuis. Veel zal nog van zijn wilskracht worden gevergd, maar wij hebben vertrouwen in hem en in zijn ouders. Jan Suurbeek, is weer in zoverre her steld, dat hij zijn werk heeft hervat, zij het dat hij nog veel pijn moet lijden. Beste kerel, sterkte en een spoedig alge heel herstel. Onze secretaris, Wim van Teunenbroek, is deze maand geopereerd en thans aan de beterende hand en vol goede moed. Wellicht heeft hij bij ont vangst van deze Schakel het ziekenhuis reeds verlaten. Wij hopen je spoedig weer op A.F.C. te zien, Wim! Mevrouw Alandt is ter verpleging opgenomen in het zie kenhuis Prinsengracht. Wij wensen haar sterkte en het allerbeste. G. H. H. KAPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1