Vrienden On dit et datjes PLIEGER KEUKENS BeGunstiGinG van onze adventeeRdeRS, houdt öe schakel in stand \7eel te weinig duiken wij onder in het A.F.C.-gedruis, maas soms lukt het nog wel eens écht, ouderwets echt, maar daarover later. Intussen beginnen de jongeren zich ook aardig te weren: onze oudste heeft nu hobby nr. 182: fuifjes organiseren. Dus de mededeling, dat A I een fuifje voor A I alléén zou krijgen, was al vol doende om verwoed voor A II een dènde- rend evenement in elkaar te zetten; er werd niets aan het toeval overgelaten: ieder waardig lid van A II werd verwacht een 'dame' mee te brengen, en de verdere consumpties verliepen ook gestroom lijnd Vanzelfsprekend stond de telefoon wit gloeiend, dag en nacht. Ik noteerde maar aan, ook dit: „Mr. X heeft geen meisje". Ik huilde er niet eens bij, want ook daar werd voor gezorgd. Zoonlief belde X op, met de beslist zakelijke mededeling: „Zeg X-ie, ik heb een meisje voor je..." toen hij ten antwoord kreeg: „Zo! dat vind ik héél leuk! Maar of m'n vrouw dat zo aardig zal vinden??" Enfin, dat was dan de Pa van X, maar die heeft dat meisje heus niet gekregen dit ter voorkoming van overbodige telefoontjes. Het fuifje werd natuurlijk een succes, maar wij mochten er niet komen Oude Vrienden. ,,Tk bel je op, als je jarig bent!" zei -■- Tonnie, omdat z'n vrouw ook op die dag verjaart. „Nou, da's nog niets en ik deed mispelend een ander voorstel. Nog een monkeltje hier, een monkeltje daar en ik had een paar van die be legen vrienden gevraagd om op Karel's verjaardag 's middags een borreltje te komen halen, hij zou Abraham gaan zien, en ze moesten hem daarbij gaan hel pen Daags tevoren was het feestvarken in 't buitenland en er was tijd te over voor het probleem: „Geef ik hem Gouden Manchetknopen of Briljanten Oorhan gers?" Maar ik was niet tevreden, wég met die flauwe kul, z'n vrienden moet een man om zich heen hebben, als hij 50 wordt! Géén gewone verjaardag, maar A.F.C.-ers! Opeens wist ik het: ik bestelde een J.- kraantje voor hem (gepatenteerd) en bel de nog een stuk of wat van z'n dierbaar ste zoogbroeders op, zodat de ene stroom de andere kon verzwelgen. Zo getaxeerd moest het goéd worden, dat bescheiden borreluurtje. Helaas waren wij gebon den aan tijd en ruimte. Dit was dan het voorspel. Op de dag zelve werd ons aller ouwe- tje voorzichtig ingelicht: „dat er wel eens plastic uitvoering plaatstalen uitvoering een A.F.C.-ertje zou kunnen komen Toen begon er een zeldzame, tevreden glans over hem te stralen Nou, ze kwamen: vriendjes, vriendjes èn vriendinnetjes! A.F.C. kwam binnen, zo als alleen A.F.C. dat kan, daar is moei lijk een beschrijving van te geven, maar het was nóg 100 maal mooier, dan ik het voor mijn ouwetje bedoeld had: het was groots en onvergetelijk! Van de échte Dik ke Koek, die Tootje voor hem had ge bakken, de felicitaties, cadeaux en tou cherende toespraken, tot ons Clublied, dat nog nooit ter wereld zö aangrijpend en bewust werd gezongen als bij ons door zes eeuwen vriendschap! Te vaak mocht het ons niet lukken er bij te zijn, bij de pretjes van A.F.C. Toen kwamen jullie maar bij ons en zeiden het met zovele woorden en gebaren, dat van die trouw en niet versagen Nu, wat ons betreft: wij blijven fier dat rood-zwart dragen! Ik heb U lief, mijn A.F.C. EEN AANGETROUWDE. St. George's School. Na de door onze jongens zo keurig ge wonnen wedstrijd tegen deze Engelse jon gens, ontving het Bestuur het volgende briefje van de leider, mr. Mackenzie. (Wordt voor die foto gezorgd?) St. George's School, Langly Road, Watford, Herts. Dear Charman, Please accept my most greatful thanks for the wonderful afternoon we spent at A.F.C. and also for the magnificent pen nant you presented to us. We intend to accept your offer of returning to Holland again next year and gain our revenge by beating A.F.C. How ever, in the mean time if any of your club are anywhere near Watford, please don't fail to come and see us, as we shall all be delighted to see you again. Thanking you once again for your kind hospitality. I remain, Yours sincerely, I. S. C. Mackenzie (Sportsmaster). P.S. I would be very grateful if you could provide us with a photograph of the team we played to hang in our School Hall. Ongelukje. Ons bekende lid Jan Suurbeek, die reeds lange tijd geleden zijn domicilie in Egmond heeft gekozen, overkwam dezer dagen een ernstig ongeval, dat gelukkig nog betrekkelijk goed is afgelopen. Op weg van Amsterdam naar huis leidde een uitwijkmanoeuvre voor een plotseling overstekende man tot een botsing met een boom. Naar wij vernamen is een enkel blessure het zeer onaangename gevolg voor Jan. Wij wensen hem van harte beterschap. Doe. Het pad van velen onzer leidt (behal ve, dat het niet over rozen gaat) soms overal heen. Dokter Hofstee, die na het terugtrekken uit zijn practijk, al vele rei zen als scheepsdokter heeft gemaakt, is er onlangs weer op uit getrokken. Met de „Prinses Irene" wendde hij nu de steven naar het Cairibische gebied. Ongetwijfeld zullen zijn verhalen en foto's ons te ge legener tijd weer op de hoogte brengen van zijn avonturen. Cas. In een vorige editie hadden wij U wil- willen verhalen van de wedstrijd tegen Vriendenschaar. Wij wonnen, dank zij o.a. Co Onsman met 1—0 en verder viel er niet veel te vertellen, als Cas Tromp, die in de week voor deze strijd vader is geworden, niet voor een verrassing had gezorgd. Hij tracteerde zijn medespelers, de scheidsrechter en de Culemborgse spe lers op beschuit met muisjes. Dat deze geste op hoge prijs werd gesteld, laat zich horen. Feest. Het was voor de lustrumcommissie een groot genoegen de bezoekers naast het grote aantal beroepsartiesten ook nog een eigen kracht te kunnen laten horen. Wil ly Smit, echtgenote van onze onvolprezen back, zong, soms met haar partner de Heer van de Paverd en begeleid door Cor van Peperzeel (de jongejan van dit feest) een aantal liederen. Dat een en ander bijzonder in de smaak viel, bewees het applaus na hun optreden. Jammer was, dat door een misverstand tussen de leden der organiserende commissie, niet op de juiste wijze hulde werd gebracht aan het optredende paar. Gelukkig had de com missie later de gelegenheid deze fout te herstellen. Intussen dankt A.F.C. Willy en haar partner nogmaals hartelijk voor het ons gebodene. Het Vierde. Aanvoerder Fred is er wat verlegen mee. Al die belangstelling en de opwek kingen in „De Schakel" doen hem en zijn spelers veel goed. Hij rekent het bij al deze bijval tot zijn plicht U en ons uitgebreid op de hoogte te stellen van het wel van zijn elftal. Zo heeft hij de vorige maal een groot artikel bij de Scha kel-redacteur ingeleverd. In huize Steens- ma is het stuk echter zoekgeraakt. Mocht iemand van U dus gedacht heb ben: „Waarom schrijft de captain van onze enige (senioren) kampioenselftal niets?", dan is hier de verklaring. Mea maxima culpa. Adje. Onze Düsseldorfse buitenlid was op het feest om A.F.C. te feliciteren. Wij heb ben hem ook gefeliciteerd. Wat een smaak heeft die kerel. Een buitengewoon mooie zelfstrikker bewees dat weer eens. Zonder overdreven beleefdheid groeten wij U. J. T. S. 7

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 7