-■ De jeugd Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt Allen mee, het is vooe a.p.c. T~|e competitie vordert niet best meer. Desondanks heeft ons Junioren A 1- elftal reeds enige weken geleden de (Klei ne) competitie beëindigd. In de eindstand wordt een matige plaats ingenomen. Deze had beslist beter kunnen zijn als wij de gehele competitie met hetzelfde elftal hadden kunnen spelen én indien wij iedere wedstrijd met volle inzet van onze capaciteiten hadden gespeeld Van de overige elftallen moet alleen B 1 nog 8 wedstrijden spelen. Vóór de wedstrijden van 21 februari waren de ove rige jeugdelftallen nog één tot maximaal vier wedstrijden van de eindstreep. Nu ik dit schrijf (19 februari) moet A 2 nog 2 wedstrijden (plus nog twee te gen tegenstanders-buiten-mededinging). 2 punten scheiden ons nog van het kam pioenschap. Ik hoop dat jullie ons op 21/2 in staat hebben kunnen stellen de bloemen te overhandigen. A 3 stond nog drie wedstrijden van de eindstand en één punt voor op Blauw Wit A 4, waartegen op 21/2 de beslis sende strijd gaat. Hopelijk ook van dit elftal verheugend nieuws in het Bulletin van 23/2. Winst zal jullie op fluweel brengen én het kan „gemakkelijk". De Junioren A 4 werden verlegen van de goede pers in januari en verloren sinds dien. Nog 4 wedstrijden om je te her stellen. Wij rekenen daarop! Ja, en dan het waarlijk prima herstel van B 1:, uit de laatste 5 wedstrijden 9 punten, waarvan enkele tegen zeer hoog geplaatste elftallen. Jullie bewijzen jezelf dat wij tot de besten van de afdeling be horen. Doorgaan met hetzelfde spel (snel heid, niet alleen in de sprintjes, maar ook bij het afgeven) en dezelfde teamgeest zul len zeker verdere successen brengenn. B 2 bracht zowaar koploper Rivalen tot het verlies van één punt. Jullie elftal, zowel als B 3, 4 en 7 hebben het idee, dat jullie de zwakste in de afdeling zijn. Ten onrechte! Meer zelfvertrouwen en vechtlust (om de bal) zullen betere resul taten brengen. B 3 behaalde kortelings een fraaie 7—0 overwinning op J.H.K. B 2. Net als B 4 doorgaan met winnen, dan kunnen wij toch nog zeggen: „Eind goed al goed". B 5 speelt nog elke week met andere spelers tengevolge van het vele niet-opko- men-zonder-afschrijving. Volhouden jon gens, en volgend seizoen beter. Van B 6 hadden wij wel iets meer ver wacht dit seizoen, hoewel wij toch nog tot de „midden-moters" zullen behoren. Enkele punten werden echter in slappe wedstrijden verloren. B 7 is een elftal, waarvan weinig kan worden gezegd. De eerste helft van de wedstrijden gaat meestal prima, maar in de rust schijnen jullie je (ondanks de woorden van de Heer Sierhuis) te realiseren, dat de stand nog zo gek niet is. Dat doen de tegenstanders ook. Resultaat meestal een grote nederlaag. En waarom? De laatste plaats is beslist een slechte weerspiegeling van de mogelijkheden die in het elftal schuilen. Haal die eens uit die schuilplaats en speel het gehele uur met volle inzet. Dan komt er misschien nog een puntje uit de laatste wedstrijden. Voor B 8 (het laagste rouleringselftal) alle hulde: Vele overwinningen werden behaald met een steeds wisselend elftal. Bravo jongens. Tournooien. Voor de meeste jeugdelftallen werd in geschreven bij de K.N.V.B. Afd. Amster dam voor de bekerwedstrijden. Het A.F.C.-Jeugdtoernooi zal dit jaar plaatsvinden op 10 april. Deelname zo als telkenjare door A 1 en B 1. Voorts organiseert D.W.V. op zaterdag 30 april een tournooi, waaraan eveneens door A 1 en B 1 wordt deelgenomen. A 1 neemt verder deel aan het tournooi van Robur et Velocitas op 15 mei en van Z.V.V. op 21 augustus. De ,B 1 gaan verder nog naar den Haag voor het traditionele tournooi van Quick op 2de Paasdag, 18 april en naar De Spartaan voor het LOS-tournooi op He melvaartsdag, 26 mei a.s., alsmede naar het jubileumtournooi van Z.V.V. op 28 augustus. Een combinatie van B 2 en 3 zal tenslot te deelnemen aan het H.V.V.-tournooi op 3 april. Een aantal van onze jongste jeugd zal aan tournooien ten bate van het Prinses Beatrix-Poliofonds deelnemen op 5 mei en 15 mei a.s. Voor alle betrokken spelers geldt: Houdt de vermelde data vrij! Train ingsbezoek. Met het oog op de tournooien en be kerwedstrijden raden wij de A-Junioren aan de training beter te bezoeken. 5 man J. Bakker A.F.C. Clubhuls op 17 februari b.v. is toch wel een zeer laag getal. En tournooien of bekerwedstrij den geven een schone lei met nieuwe kan sen pp grote successen. Ook de B-Junioren en Welpen verwach ten wij na de hervatting van de training (welke binnenkort aangekondigd zal wor den) in grote getale. Feest. Tijdens deze prima geslaagde feestavond kwam de bandrecorder wel zeer goed te recht bij de Heer Beaux, daar het appa raat de familie Beaux in staat zal stellen bandjes met de geëmigreerde kinderen uit de wisselen. Aan onze felicitaties met deze „winst" willen wij gaarne onze dank ver binden voor de wijze, waarop U Uw vreugde over Uw pas-verworven bezit hebt geuit. Evenals Uw én onze vriend Lafleur geeft U blijk grote belangstelling te hebben voor het werk ten behoeve van de voetbaljeugd! H. W. TEUNENBROEK. P.S. Het Bestuur kon nog geen bloe men overhandigen aan de aanvoerders van kampioenselftallen, daar de wedstrij den van A2 en A3 niet doorgingen, we gens afkeuring der betrokken terreinen. Wat in een goed vat zit verzuurt nu een maal niet. Inmiddels werd nog een uitnodiging ontvangen voor de Junioren Al van U.V.V. te Utrecht. Vanzelfsprekend werd ook deze invitatie voor een toernooi gaar ne aanvaard. MnnaHOii Vertegenwoordiger H. Timmerman, Amsterdam "v T'O■.■■'■CA - v V Tel. 72 69 87 v -:Vv,.>/S-v 4

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4