1 Resultaten van de groene velden poolt allen mee, het is voor a.p.c. "TJoordat deze velden gedurende de ver- slagmaand niet altijd even groen zijn geweest, valt er weinig van het voetbal front te vermelden. Het eerste won weer met 1—0, weer door Co Onsman, van O.V.V.O. En wij zijn nu wel zeker van een vaste plaats in de middenmoot. Aan onze roodwitte stad genoten J.O.S. kan het kampioenschap en daarmede promotie naar de eerste klasse bijna niet meer ontgaan. Onderaan staat het Utrechtsche H.M.S. er bijzonder slecht voor. Ik durf ze nog niet als degradanten aan te merken, want wie „De Schakel" van H.M.S. met aandacht leest, weet dat in het Stichtse kamp de roep „alle hands aan dek" geklonken heeft. Ons derde elftal heeft in de krachttoer tegen J.O.S. II kennelijk veel kruit ver schoten, want er werd slechts één punt uit de laatste twee wedstrijden vergaard. Een opmerkelijk feit is de tweede over winning van het achtste elftal. En zo zou den we alle aandacht op het vierde, waar over in deze Schakel hier en daar weer een woordje wordt gedrukt, kunnen con centreren, ware het niet, dat het zesde en de Zatten er inmiddels slecht voor zijn ko men te staan. Nog is alles niet verloren. Uit de reste rende wedstrijden moet het maximum aantal punten kunnen worden vergaard. En nu aan aandacht voor Lodi Joling en Fred van Soomeren. In het kielzog van A.F.C. I T~|itmaal bestaat het kielzog slechts uit ■*-' een onbeduidende rimpeling van het kielwater, daar ik maar van de belevenis sen van één enkele wedstrijd, n.l. die te gen O.S.V. II in Oostzaan, kan vertellen. Gezien het, om in de laatste tijd zeer usantiële weerterminologie te spreken, nogal onaangename klimaat van de voor afgaande thuiswedstrijd hadden wij op een bijzonder warme ontvangst gerekend. Edoch, de vaderlandse weergoden zorg den voor een ijzige oosterbries die het plezier van het spelen tot een noodzaak degradeerde en het veld levensgevaarlijk en in feite onbespeelbaar maakte. Deze zelfde oosterbries had blijkbaar alle en thousiaste voornemens bij de thuisclub weggeblazen, want niettegenstaande het feit dat wij met een „z.g. feestelftal" moesten aantreden was er een duidelijk krachtsverschil in ons voordeel, dat uit eindelijk maar zeer matig werd uitge drukt in de cijfers van onze 1—2 over winning. Maar ja, doelpunten maken valt tenslotte niet mee. Ondanks ons overwicht keken wij na een paar minuten spelen reeds tegen een 1—0 achterstand aan. Hierbij wil ik ech ter aantekenen dat het werkelijk onge hoord was dat die bal ons net boven de vrije ruimte verkoos. Zeer nadrukkelijk verklaar ik het met Hubert eens te zijn dat deze bal naast had behoren te gaan. Net als mensen zijn er echter blijkbaar ook voetballers die alle regels van goed fatsoen aan hun veter lappen. Daarom ook voor deze en alle andere voetbal lers: „Honi soit qui mal y pense!" Twee gave doelpunten onzerzijds zorg den er later gelukkig nog voor dat de balans naar de althans voor ons goede zijde doorsloeg. Ik schrijf „geluk kig" en dat woordje heeft hier eigenlijk een dubbele betekenis. Want stelt U eens voor, een verliespartij in de eerste wed strijd dat Cees Bouwens niet van de par tij kon zijn, terwijl de enkele maanden geleden begonnen en tot op heden on onderbroken overwinningsreeks juist bij zijn entree in ons team begon. Eddie voelde het onmogelijke van deze situatie klaarblijkelijk ook zo aan, want nadat hij eerst een paar simpele kansen voor het goede been heel nonchalant had laten liggen, zorgde hij er ver in de twee de helft uit een bijzonder moeilijke posi tie met een fraai, onverwacht schot van zijn rechterbeen voor, dat het regelmati ge rekenkundige karakter van onze over winningsreeks behouden bleef. Al met al toch nog een bevredigende middag, on danks de kou en de wegblijvers. LODIE JOLING Tn de vorige maandschakel zult U tever- -*■ geefs gezocht hebben naar het verslag van het vierde. Op één of andere raad selachtige manier is het niet onder het hoofd resultaten van de groene velden terechtgekomen. Toch wil ik U dit niet onthouden en hieronder vindt U dan het verslag, dat de vorige maand in de Scha kel had moeten staan. Door de vorst zijn er sinds het ver schijnen van de vorige Schakel slechts twee wedstrijden gespeeld, welke beide werden gewonnen. Het gevolg hiervan is, dat wij thans de eerste plaats bezetten, zij het dan dat wij deze delen met Blauw Wit en W.M.S. Wanneer je twee wedstrijden hebt te verslaan, krijg je gauw de neiging deze met elkaar te ver gelijken. En een ieder, die als toeschou wer of speler deze wedstrijden heeft mee gemaakt zal het met mij eens zijn dat er tussen het vertoonde spel wel een hemels breed verschil zat. Tegen A.S.V.A. II (de hekkesluiter in de afdeling) werd er niet best gespeeld, maar ondanks dit feit heb ben wij een zeer benauwde 2—1 zege be haald. Er was dan ook alle reden de volgende wedstrijd tegen Blauw Wit V (koploper met twee punten voorsprong op ons) met enige bezorgdheid tegemoet te zien. Maar hoe anders pakte het uit. In het begin van de eerste helft zag het er niet erg hoopgevend uit, want het technisch zeker betere Blauw Wit had een duidelijk over wicht, maar door goed verdedigen, spe ciaal van keeper Wim de Boer, zouden wij de rust zijn ingegaan met dubbel- blanke stand, ware het niet, dat wij in de laatste minuut door een fraai doel punt van Daan Perton de leiding na men. Er werd nog afgetrapt, wij kwamen in de aanval en scoorden wederom een doelpunt, dat werd afgekeurd. Nadat de bal de doellijn reeds gepasseerd was floot de scheidsrechter voor tijd en keurde het doelpunt af, daar volgens de arbiter de speeltijd verstreken was, voordat de bal de doellijn gepasseerd was, hoewel hij pas floot toen de bal in het doel lag. Dus het doelpunt werd gemaakt na tijd maar voor het eindsignaal. Zoek het maar uit. Ondanks deze tegenslag start ten wij de tweede helft zeer goed en gaven Blauw Wit door fel attaqueren geen gelegenheid in hun normale spel te komen. Al snel resulteerde dit felle spel in een tweede doelpunt. Hadden wij toen onze energie verspeeld? De volgen de 10 a 15 minuten zullen veel van de TERBORGSEWEG 106 TE DOETINCHEM TELE F. 08340-3343 m PARKETVLOEREN STROKENVLOEREN PREFAB-KLEIN PARKET Vertegenwoordiger: H. SMIT Middenweg 22 3 Je| (0 20) 5 13 69 Amsterdam 2

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2