SCHAKEL Van de brug g0 A.F.CA Uit is de Schakel die komt binden, (De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 38e Jaargang Februari 1960 No. 7 Het einde van het voetbalseizoen 1959/60 komt, wat ons amateurs be treft, al weer in zicht. Wat onze K. N. V. B. - elftallen aangaat is het wel een buitengewoon rustig jaar. De aspi raties die wij enkele weken lang hadden voor de bovenste plaats van ons eerste en derde elftal konden niet worden verwezen lijkt. Aan de andere kant kwam het twee de, na een onwennig begin in de hogere afdeling, tot enkele verrassend goede pres taties. Met als resultaat dat onze eerste drie elftallen alle in de bovenste helft van de ranglijst staan. Het is niet meer dan natuurlijk, dat een dergelijke positie, zon der kans om boven- of onderaan te ein digen, geen stimulans vormt voor extra prestaties. Maar als deze laatste wedstrij den worden gezien als voorlopers voor het volgende seizoen wellicht het op één na laatste op ons huidige complex dan dient iedere speler er een eer in te stellen zo goed mogelijk voor de dag te komen en er zo toe mede te helpen dat zijn elf tal op een zo hoog mogelijke plaats op de ranglijst eindigt. Deze behoorlijke resulta ten van onze eerste drie elftallen, hebben het mogelijk gemaakt veel aandacht te be steden aan het vierde elftal. Na een zwak begin werd de goede opstelling gevonden. Ben Eiserman belastte zich weer met het leiderschap, er werd met grote animo ge streden, met als prachtig resultaat: A.F.C. IV kan terugkeren in de K. N. V. B. Deze mogelijkheid werd zondag j.l. be werkstelligd door een 2—1 overwinning op D.W.V. VI, dat in degradatiegevaar ver keert en zich ook na een 2—0 achterstand een kwartier voor het einde nog lang niet gewonnen gaf. Toen in het clubhuis het bericht doorkwam, dat de medegega digde W.M.S. II verloren had, konden wij captain Fred van Soomeren en zijn mannen gelukwensen met dit voor A.F.C. zo belangrijke feit. Jammer dat goalgetter Daan I'erton, die dit jaar een eerste viool in het orkest speelde, niet meer aanwezig was. Nu nog de kroon op het werk, jon gens, door de promotie en ook het kam pioenschap in de wacht te slepen, waar toe de laatste uitwedstrijd tegen Rood- Wit gewonnen moet worden. De tweede candidaat voor het kampioenschap is Blauw-Wit V, dat echter niet kan pro moveren En nu het vierde in de K..N.V.B. kan terugkeren, dienen wij er alles op te zet ten om dit derde onderdeel van onze taak (het tweede en het vijfde zijn reeds ge promoveerd) te verwezenlijken. Ons vier de dient met drie medegegadigden te spelen om drie plaatsen in de K.N.V.B. Volgend seizoen moeten we dan alle krachten inspannen om bij onze verhui zing de volgende situatie te verkrijgen: A.F.C. I in de eerste klas, A.F.C. II in de Res. eerste en A.F.C. III in de Res. tweede klasse! Er resten daarvoor mis schien nog slechts twee seizoenen. Een uiterst zware opgave, doch geen onmoge lijkheid! De lagere elftallen en de jeugd doen het over het algemeen niet zo best dit jaar, met als uitzonderingen Junio ren A2 en 3. Dat kan en moet volgend seizoen heel wat beter! Ons jaarfeest werd ditmaal in verband met ons vijfen zestigjarig bestaan waaraan naar buiten geen ruchtbaarheid werd gegeven grootser opgezet. Circa 370 leden en in- troducées verenigden zich op zaterdag avond 13 februari in het Carlton Hotel, waar The Skymasters voor een zeer ge zellige stemming zorgden. De meesten van ons maakten kennis met songfestival winnaar Rudi Carrell en genoten behal ve van zijn liedje, van een meer dan kos telijke conférence. Mevrouw Willy Smit en haar studiegenoot C. van de Pa- verd gaven uitstekende zang ten beste, waarvoor zij de hartelijke dank van alle aanwezigen verdienden. De verloting duurde wat lang (maar als er wat vlugger geboden was, was dit niet nodig geweest) en tenslotte volgde een geanimeerd sou per. Cor van Peperzeel heeft zich voor dit feest ontzaggelijk veel moeite gegeven. Wij danken hem daarvoor nog eens heel hartelijk, evenals Jan Steensma, Jan van Dijk, Otto van der Heul, Lodi Joling, Luuk Nijdam en Jan de Vries, die A.F.C. een geslaagde feestavond hebben bezorgd. Ziekenboeg. Ons jongste erelid Wim van Teunen- broek heeft gelukkig het ziekenhuis weer mogen verlaten, al is hij nog geen hon derd procent. Nog een klein beetje ge duld, Wim en dan hopen we je weer ge heel fit in ons midden te zien. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1