Onze jeugd Prinses Beatrix Polio-fonds Telegram Op de trap Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit BecjunstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö De competitie. Deze wordt, zoals reeds lang te ver- wachten was, gestagneerd door de bekende slecht-weer-periode. Voordien was het verheugend te kunnen consta teren, dat enige elftallen eindelijk de weg naar een overwinning gevonden had den. De Junioren B-elftallen blijven over het algemeen nog wel onder ons alge meen streef percentage doch in aanmer king dient genomen te worden, dat alle elftallen één klasse hoger spelen dan verleden jaar. A 1 verloor enkele wedstrijden, toen gespeeld moest worden zonder Co Ons man en Ben Roode, die in het eerste elftal hun partijtje naar behoren mee speelden. Laten wij de competitie echter goed besluiten door de laatste wedstrijd nog in winst om te zetten. A 2 wacht nog altijd op de beide laat ste wedstrijden, waarin het kampioen schap gegrepen moet kunnen worden. A 3 won weer enkele malen. Blijf vol houden jongens. Als de resterende wed strijden gewonnen worden, met inbegrip van die tegen Blauw Wit uit, dan zouden de bloemen ook voor jullie aangedragen moeten worden! Het kan, dus waarom niet? A 4 startte de competitie slecht, maar kwam daarna op het door de A 2 en 3 zo prachtig geëffende pad van de grote, overwinningen. Als jullie dat tempo kun nen volhouden tot het einde van de competitie zou een hoge plaats op de ranglijst niet tot de onmogelijkheden be horen. Deze jongens zijn het minst gevorderd in het wedstrijdrooster. Terwijl de meeste elftallen nog slechts één of enkele wed strijden te spelen hebben, staan voor de A 4 nog ongeveer acht wedstrijden op het programma. Bekerwedstrijden. Tengevolge van het snel vorderen van de competitieprogramma's heeft de Afd. Amsterdam van de K.N.V.B. besloten bekerwedstrijden uit te schrijven, waar voor door het Bestuur voor een groot aantal elftalen werd ingeschreven. Ge lukkig, want de A.F.C. is een voetbal club en de bekerwedstrijden zullen vele spelers dus tot het einde van het voet balseizoen in wedstrijdverband bezig houden. Tournooien. Voor de Jun. A 1 werden inmiddels één en voor de B I reeds drie uitnodi gingen voor tournooien geaccepteerd. I.v.m. het begin van de zomersporten streeft het Bestuur er naar het gesloten seizoen per 15 mei a.s. te doen ingaan. Wij vroegen aan de A.V.B. toestemming ons A.F.C.-Jeugdtournooi op zondag 10 april a.s. te mogen verspelen. Engels Bezoek. De Jun. B. 1 spelers bleken prima thuis te zijn in het Engels, althans: Een Engels schoolelftal werd met prima spel met niet minder dan 8—0 verslagen. Slechts raden wij Rik Lenz en Ronnie Prins voor de laatste maal aan zich te reali seren, dat het voetbalspel een gezelschaps spel is. Als zij blijven volharden in indi vidueel spel doen zij hun medespelers tekort; de Jeugdcommissie zal eventueel naar het middel van vervanging door teamspelers grijpen! De kienmiddag. Dit feest werd door niet minder dan 182 jongens bezocht en werd opnieuw een groot succes. Oostmeyer won de kien- wisselbeker. Bijzondere dank zijn wij verschuldigd aan de ouders en A.F.C.-ers (die ons in staat stelden de prijzen te verzorgen), Maurie Nuisker (virtuoos accordeonspel), de Heer Nesenberend (zuurstokken) en de Heer Bakker met zijn staf en de ter reinknecht voor de prima assistentie. Jammer dat het eerste elftal, nadat de jongens hadden afgesproken het eerste aan te moedigen, de volgende dag met 7—0 door Hercules werd afgemaakt Laten wij echter blijven volhouden en bij de volgende wedstrijden onze yell la ten klinken. Het zal beslist helpen. H. W. VAN TEUNENBROEK. De lezer zal nooit kunnen zeggen, dat hij in deze Schakel niet uitvoerig is in gelicht over de festiviteiten van de af gelopen maand. En toch wagen wij het erop nog even terug te komen op het jaardiner. Bij zijn opening kreeg tafelpraeses Brusse de gelegenheid om tekens van medeleven van sommige afwezigen voor te lezen. Daarbij las hij ook voor de rec tificatie op een telegram uit Kingston, Jamaica, waarvan de afzender (formeel) onbekend was. Inmiddels is het origineel ook ontvangen. Het luidt aldus: „On this memorial day I wish you all a splendid evening and for the future A.F.C and the members all the best. Gerard". Vanaf deze plaats nogmaals onze dank aan Gerard van Nigtevegt. De „splendid evening" hebben we inderdaad gehad. Nu de rest nog. J. T. S. Aangemoedigd door het succes van ons en anderer welpen tournooien, hebben de voetbalverenigingen A.F.C.D.O.S., Robur et Velocitas en V.V.A. een com missie gevormd, die gestalte zal geven aan een groots opgezet voetbalSestijn voor welpen, waarvan de baten ten goede zullen komen aan het in de kop genoemde Fonds. Het is de bedoeling, dat op 5 mei a.s. de Nationale Feestdag, in tientallen ste den van ons land dergelijke welpentour- nooien zullen worden gehouden. Van acht clubs uit verschillende provincies werd J. Bakker A.F.C. Clubhuls Weet je waar ze 't wel weten, Waar ze voetbal nooit vergeten, Weten hoe je goed moet backen, En je tegenman moet dekken? Waar, oh waar zijn ze zo knap? Op de trap! Weet je waar ze goaltjes maken, En de middenlinie kraken. Weet je waar ze 't hardste schreeuwen, Tegen de roodzwarte leeuwen? Ze hebben 'n vinger in de pap, Op de trap! Weet je waar ze *t ergste kniezen Als de jongens gaan verliezen? Waar ze 't vlugste zijn naar binnen, Als ons A.F.C. gaat winnen? Beste lui het is geen grap: Op de trap! VRIENDIN. reeds bericht ontvangen, dat zij zich met de organisatie zullen belasten Wij vragen nu reeds een plaatsje in Uw gedachtenwereld voor dit grote eve nement. Bijna de gehele Nederlandse welpenvoetballerij in dienst van de steun aan de gehandicapte vriendinnen en vriendjes. Wij zullen U op de hoogte houden van de plannen, die in voorbreiding zijn. Plannen, die als zij verwezenlijkt zullen worden, leiden tot een der meest waarde volle gebeurtenissen, ooit in de vader landse voetballerij vertoond. J. T. S. 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 5